Komşularımdan şikayetçiyim , haksız mıyım ? Siz olsanız ne yapardınız?

Konu eski ama görünce yazmak istedim. 8 yıldır aynı apartmanda oturuyorum. Normalde güleç yüzlüyümdür hani mizaç olarak sert olmamama rağmen apartmanda hala bir kaç kişiyi tanırım. Evde olduğum dönemde bir komşumla samimi olduk bir şekilde gelip gitmeye başladı. Gideceği başka biri yoksa bana geliyor eğer varsa bana gelecekken bahane uydurup ona gidiyor :)

Sürekli küsüyor, alınıyor çocuk gibi, kimsenin gönlünü eyleyemem ben dedim ve iletişimi tamamen kestim. Şimdi selamlaşmadan ötesi yok. Çünkü apartmanda kavga edip küsmediği insan kalmadı. Her akşam birinde yemekte olduğunu, hatta yatak odalarına kadar girip evin hanımı, beyiyle film izlediğini duydum. Kısacası apartman komşuluğunu çok tasvip etmiyorum. Kendini bilen insan çok az çünkü.
Size katılıyorum. Herkes ile komşu olunmuyormuş

Bu tarz komsuluklardan nefret ederim. Kimse sınırını bilmez , herkes her konuda konuşur , soru sorar . Ben komşuluğun çoğunun bu şekilde olduğunu anladığım anda hepsine sınır koydum. Kimseyle mecbur kalmadıkça geliş gidiş yapmam . Merhaba merhaba o kadar . Kafam çok rahat böyle. Kimseyi merak etmem , hiç sormam , ilgilenmem . Komşuluk işleri hiç bana göre değil.
Ben gerçekten böyle olduğunu bilmiyordum. Özele ve mahremiyete saygı benim için her şeyden daha önemli. Buna uyan insanlar olursa hay hay başımın üzerine. Ama saygı yok ise arkadaşlığın da pek bir önemi yok benim için

Bu saatten sonra diyecek bir şey yok dersini almışsındır. Bir süre hiçbiriyle muhatap olma derim. Komşuluk ilişkileri hep böyledir en iyisi hiç bulaşmamak o zaman kıymetli de oluyorsun zaten. Çok arkadaş istiyorsan başka ortamlardan edin, komşu işinden uzak dur. Babam sağolsun güvenilirliğinden emin olduğumuz 3-5 kişi dışında kimseyle görüşmeyi sevmezdi onlarla bile bayramda seyranda görüşürdük, ben de alışmışım farkında olmadan ve iyi ki böyle yetişmişiz diyorum

Burada çevresiyle en alakasız benim yarisina girilmesi komik. Benim babam hasta olduğunda hastaneye kadar komşu götürmüş. Size bir şey olduğunda ailenizden sonra ilk yardım edecek kişi onlar. Çevrenize karşı bu kadar soğuk olmayın, bunu bir asosyal olarak söylüyorum. İnsan biriktirmek önemlidir, en zor anınızda yanınızda olurlar. Konu sahibi sizin yaşadığınızdan bağımsız söylediğim. Komşularla samimi olmak istemeniz de çok doğal.

Burada çevresiyle en alakasız benim yarisina girilmesi komik. Benim babam hasta olduğunda hastaneye kadar komşu götürmüş. Size bir şey olduğunda ailenizden sonra ilk yardım edecek kişi onlar. Çevrenize karşı bu kadar soğuk olmayın, bunu bir asosyal olarak söylüyorum. İnsan biriktirmek önemlidir, en zor anınızda yanınızda olurlar. Konu sahibi sizin yaşadığınızdan bağımsız söylediğim. Komşularla samimi olmak istemeniz de çok doğal.
İyi olunsaydı bende iyi olmak isterdim. Dediğiniz gibi insanın başına ne iş geleceği belli olmuyor. Allah iyi insanlar ile karşılaştırsın diye dua ediyorum artık 🤲🏻

X