Komşum beni her akşam benim kocam evdeyken kahve içmeye cagiriyor

Oturmak hoşunuza gidiyorsa akşam sizi cağırdığında yarın gündüz şu saatte geleyim de oturalım diyin. Zamanı siz belirleyin. O da müsaitse kabul eder.
Neden simdi değil diye sorarsa şimdi eşimle dizi izliyoruz, çay içiyoruz vs bişeyler söylersiniz.
Oturmak istemiyorsanız birkaç davetine katılmayın sık sık çağırmaz

Şaka mısınız ya afsgshd Size soyleyebilecegimiz tek şey ve yapmaniz gereken tek şey "hayır diyin". Onu da yapamam diyosunuz. Napalim sizin adinzia biz mi gidip konusalim Ne yasiyorsunuz ya avxbxhjx

Komşumun kocası öglenden geceye kadar calisiyor. Her akşam beni evine çagirıyor. 2 3 saat oturmak zorunda kalıyorum Hayir diyemiyorum. Benim kocamın 5 te işi bitiyor Ama arkadaşlar kocam evdeyken beni çagırmqsı rahatsız ediyor. Benim de bir hayatım var evli bir kadınım kocamla birbirmizden sogumaktan korkuyorum. Haftada 2 3 saat gündüz saatlerinde görüşmek normal. Araya mesafe koymak istiyorum. Çagirdığında bahaneler bulup gitmeyecegim. Bana akıl verin. Araya nasıl mesafe koyabilirim. Kibar bir dil ile
Söyle bi mesele icin 8 yasındaki cocuk bile konu açmaz.
İnsanın kendini yetistirememesinden kaynaklı bu tarz konular

Komşumun kocası öglenden geceye kadar calisiyor. Her akşam beni evine çagirıyor. 2 3 saat oturmak zorunda kalıyorum Hayir diyemiyorum. Benim kocamın 5 te işi bitiyor Ama arkadaşlar kocam evdeyken beni çagırmqsı rahatsız ediyor. Benim de bir hayatım var evli bir kadınım kocamla birbirmizden sogumaktan korkuyorum. Haftada 2 3 saat gündüz saatlerinde görüşmek normal. Araya mesafe koymak istiyorum. Çagirdığında bahaneler bulup gitmeyecegim. Bana akıl verin. Araya nasıl mesafe koyabilirim. Kibar bir dil ile
Niye bahane arıyorsunuz ki anlamadım.
Canım eşim işten geldi biliyorsun,pek hoşlanmıyor böyle şeylerden,yemek saati zaten başka zaman görüşürüz diyemiyormusunuz.

bence araya mesafe fln koymayın,kocası işte diye sıkılıp sizi çağırıyor muhtemelen yalnız kalmamak için bu gayet normal, sizin ilişkiniz açısından zararlı olacağını düşünmemiştir kadın,henüz yani evliyseniz böyle düşünmeniz normal ama ileride eşinizle ilişkiniz rutine döndüğünde sizde görüşmek isteyeceğiniz bir arkadaş aricaksınız,kimsenin evliliği arkadaşına çay,kahve içmeye gittiği için bitmez,hergün değilde haftada 2 yada 3 gün gidilir bu çok normal,mesafe koymak yerine gün sayısını azaltın,günümüzde arkadaş bulmak anlaşabilmek çok zor,benim yok oradan biliyorum,bugun musait değilim yarın geleyim denilebilir mesela.

Bahane bulmanıza gerek yok. Eşim evdeyken gelemem diyeceksiniz. Ki bu görgü kuralıdır yani kocası evdeyken komşuyu oturmaya çağırmak nedir.
Var öyle tipler gerçekten.Ben hiç sevmem ve normal bulmuyorum. Aile düzenine ters ,gereksiz bir şey.Gece yarilari çay demleyip ,birbirlerine giden gelen kadınlar var eşleri evdeyken.Manasiz ve saygısızca hareketler.

Eşimle vakit geçirmek istiyorum diye detay vermek tepkisel olur. Buna gerek yok. Başka bir programımız var deyip şu gün (hangi gün müsaitseniz) görüşsek olur mu diye sormanız yeterli bence. İnsanın samimi bir komşusu olması iyidir. Kırmayın. Güzel güzel söyleyin, müsait oldukça komşunuza da vakit ayırırsanız sorun olmaz.

Önceden esim varken gittim. Simdi ne degistide gelmiyorsunder
Siz iyi misiniz. Kimseye hayatınıza bu kadar müdahale ettirmeyin. Ne cürret bana bu kadar hesap soracak komşum. Biraz sınırlarınız olsun kocaman kadınsınız. Kusura bakmayın ama ben sizin yapınızda insanlara çok kızıyorum. Çocuklarımada öğrettiğim en güzel şey yapmak iatemediğiniz bir şey olunca hayır demeyi bilin diyorum.

konuyu açıp o günden sonra cevap vermemişsiniz
aklım hafsalam almıyor elin kadınına hayır deseniz ne olur küser mi yani ne olur
böyle bişey için küseceği varsa küssün ayrıca

inşallah bişeyler yapmış gitmeyi kesmişsinizdir

hayır diyeceksiniz tabii ki. Neden hayır diyemiyorsunuz. Bakın bu çok yanlış bir şey hayır diyememek, sınır çizememek, kibarlık değil, arkadaşlık değil. Bu ezilmektir, kendinizi toplayın hayır demeye başlayın hayatınız için, yoksa böyle başkaları sizi kontrol eder. Ayrıca komşunuz da ağır işssizmiş bi hobisi, işi gücü yok mu da hergün komşuyla 3 saat oturma, kim çeker böyle birşeyi. Meslek sahibi arkadaşlar edinirseniz böyle sorunlarınız kalmaz.

Niye hayır diyemiyorsun? Sebep ne yani? Gelemiyorum, müsait değilim, bitti. Kırılıp dökülecek, çekinecek bi sey yok. Ustelerse, eşim evde, beraber vakit geçiriyoruz diyeceksin.

Hayır de geç

"Ya biz her aksam icin boyle guzel bir aliskanlik yaptik seninle de sohbet etmek cok keyifli ama biz esim evde yokken aksam 5ten once gorussek bana cok daha uyacak. Senin icin de uygun olur mu? Seni de kirmak istemedigim icin cekinip soyleyemedim bunca zaman. Arkadasligin benim icin cok kiymetli. Ama bu aralar esimle daha cok gorusmek istiyorum. O eve 5te gelince, ben evden cikiyorum her gun, onu da ozluyorum aslinda. Onun yerine saat 3 gibi gorussek sana uyar mi?" Ya da bence direkt oglen 3 gibi evinize davet edin onu ya da onu ziyarete gidin. Musait degilim 5te gel derse 5te esimle bir planimiz var dersiniz kisaca. Oturup karsilikli muhabbet ettiginiz sirada yukaridaki aciklamayi yapin ayakustu olmaz.

X