Komşuyla Kavga

Tavuk_suyu_

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Nisan 2015
12.791
49.610
33
Herkese iyi günler Kızlar.
Bugün mübarek gün herkesin Allah gönlüne göre versin.

Anlatmazsam , yazmazsam çatlayacağım. Çünkü o kadar sinirliyim suan.
Komşuyla kavga ettik. O birinci katta oturuyor ben 3. Katta..

Gelelim olaya..
Dip köşe temizlik yaptım. Atılacaklar vardı. 3 büyük poşet atılacağı aldım. Sonra eşimde patates almıs aşagı in al dedi. Neyse merdiven süpüren ablamız vardı hatta o kadar çöpü görünce yardım edeyim dedi. Dedim yok sağolasın hallederim ben dedim. Tam Demir kapıyı açtım , kapı kapanmasın diye Demir’i çevirdim. O an çöp elimden kaydı onu tutayım derken kapı pat diye demire çarptı fren sistemi çalışmadı o an. Sonra birinci kattaki Kadın çıktı başladı bağırmaya. Uyuyoruz burda , siz sürekli kapıyı çarpıyorsunuz falan diye baya bağırdı. Eşim ağır başlıdır, kavga gürültüyü sevmez. Dedi “Kusura bakma abla çöpü tutarken oldu yanlıslıkla “ dedi hala bağırıyor. Bu defa ben de bağırdım. Herkes bizi izledi :/ Seni şikayet ederim ev sahibine dedi ben de istediğin yere şikayet et dedim. Eşim boşver mübarek gün uzatma diye içeri soktu beni.

Bu komşu hemen aramış ev sahibini . Üzerime yürüdü, küfür etti demiş. Sonra ev sahibiyle ben de konuştum. Dedim ki o balkondaydı ben kapıda üzerine nasıl yürüyeceğim uçacak halim yok ya dedim ev sahibine .

Benden sonra 2 kişi daha baya sert çarptı kapıyı hanımefendi çıkıp tek kelime edemedi.

O kadar sinirliyim ki su an ....

Uzatmaya değmez , boşverin. Belki onların da sorunu vardı evlerinde . Siz de o stresten payınıza düşeni almışsınız . İlerleyen zamanlarda sakince konuşun . Beni çok üzdün vs deyin . Olayın iç yüzünü anlatın ve bir özür beklediğinizi ifade edin . Umarım karşınızdaki insan , sizin ne kadar kıymetli bir komşu olduğunuzu anlar .

Uzatmaya değmez , boşverin. Belki onların da sorunu vardı evlerinde . Siz de o stresten payınıza düşeni almışsınız . İlerleyen zamanlarda sakince konuşun . Beni çok üzdün vs deyin . Olayın iç yüzünü anlatın ve bir özür beklediğinizi ifade edin . Umarım karşınızdaki insan , sizin ne kadar kıymetli bir komşu olduğunuzu anlar .
Uyuyormuş hanımefendi de ben nerden bileyim uyuduğunu...
Tanımıyorum ki konuşsam zaten sürekli asık suratlı merhaba bile demeye çekiniyor insan.

İnsanlarin birbirine tahammülü kalmadigi, olabiliritesi yüksek olan yanlıslıklar yanlıs anlasilmalarda bile kasıt arandigi ahir zamanlardayiz resmen artik..
Olay gercekten sinir bozucu..gerginliginizi anlayabiliyorum benimde basima konu olarak farklı ama benzer olay gelmisti.
Herkes neyin ne oldugunu kimin neyi nicin yaptigini bilir zaten.
Gerilmeye degmez bosverin.

Sinir bozucu bir olay olmus, biriktirmis size patlamis malesef. Giris katta oturdum ve dis kapinin sesinden cok defa uykumdan sicradim. Cekilecek dert degil ama size haksiz yere patlamis. Hic uzatmayın, bosverin.
Doğrudur 1. Katta kapısesi faZla olur . Sürekli siz çarpıyorsunuz diyor. 20 gündür çöp atmaya bile inmedim eşime giderken attırdım çöpü.

Allah iyi insanlarla karşılaştırsın canım bende bi gün böyle olacam az kaldı sıkma canını böyle insanlar için

İnsanlarin birbirine tahammülü kalmadigi, olabiliritesi yüksek olan yanlıslıklar yanlıs anlasilmalarda bile kasıt arandigi ahir zamanlardayiz resmen artik..
Olay gercekten sinir bozucu..gerginliginizi anlayabiliyorum benimde basima konu olarak farklı ama benzer olay gelmisti.
Herkes neyin ne oldugunu kimin neyi nicin yaptigini bilir zaten.
Gerilmeye degmez bosverin.
Hayır insan bile isteye kapı çarpmaz ki ...
Sinir olduğum bir de ev sahibini arayıp iftira atması.

Hayır insan bile isteye kapı çarpmaz ki ...
Sinir olduğum bir de ev sahibini arayıp iftira atması.
Her sabah yataklari toparlarken ben sarjlı süpürgemin aparati var onu takar süpürürüm carsafi öncelikle .
Sonrasinda da bi havalandırma maksatli camdan sallarim ama belirttim durumumu..Benim tikim var o carsafta asagiya inecek kıl tüy yok bilginize dememe ragmen alt katta ki degilde capraz dairede ki kadin kavga cıkartmisti.😒
Alt katta camasir varmismis neden silkeliyormusum..diyorum nerede camasir ben göremiyorum? Bagriniyor komsular bakınn bakınn ne yapiyor diye😆
Deli misin ne bagırıyorsun dedim.
Sus dedim ayip insanlar uyuyor sabah sabah bağırma.
Gel sustur diyor :olamaz:
İsin tuhaf kısmı alt kattaki kadin ise komsular camasirim yok ben evde bile degilim siz ne kavgasi yapiyorsunuz demedi?(evde yoklarmis esim esini aradiginda ögrendi)
Ya sabir diyerek iceri girmistim.Sonra baska bir komsumu arayip ben hata ettim demis.
Bana gelip demesini beklerdim ama insanlar gercekten tuhaf.

Her sabah yataklari toparlarken ben sarjlı süpürgemin aparati var onu takar süpürürüm carsafi öncelikle .
Sonrasinda da bi havalandırma maksatli camdan sallarim ama belirttim durumumu..Benim tikim var o carsafta asagiya inecek kıl tüy yok bilginize dememe ragmen alt katta ki degilde capraz dairede ki kadin kavga cıkartmisti.😒
Alt katta camasir varmismis neden silkeliyormusum..diyorum nerede camasir ben göremiyorum? Bagriniyor komsular bakınn bakınn ne yapiyor diye😆
Deli misin ne bagırıyorsun dedim.
Sus dedim ayip insanlar uyuyor sabah sabah bağırma.
Gel sustur diyor :olamaz:
İsin tuhaf kısmı alt kattaki kadin ise komsular camasirim yok ben evde bile degilim siz ne kavgasi yapiyorsunuz demedi?(evde yoklarmis esim esini aradiginda ögrendi)
Ya sabir diyerek iceri girmistim.Sonra baska bir komsumu arayip ben hata ettim demis.
Bana gelip demesini beklerdim ama insanlar gercekten tuhaf.
Kulağının üstüne yatmış işte senin alt komşu da..

Zaten çarşaf halı silkmek mi kalmış bu devirde Allah aşkına , baştan söylemişsiniz süpürdüm diye.

Malesef bazı insanlar çirkef oluyor. Sessiz kaldıkça haklıyım zannedip, daha da cirkefleşiyor .

ev sahibiniz ne dedi peki?
oturduğu kat sebebiyle kapı sesi gelmesi çok normal.
tıpkı en üst katta oturanın sağlam yalıtım yoksa evinin sıcak veya soğuk olması gibi.
kapınızı bilemiyorum ama bizim apartmanda kapının çarpmamasını sağlayacak bir mekanizma yapmışlar, frenliyor kapıyı yavaş kapanıyor. hani sürekli kapı sesi gelmesinden şikayetçi ya, ondan dedim.
ayrıca gündüz vakti insanlar gece kadar dikkat etmezler aman gürültü yapmayayım moduna girmezler.
haksız bir şikayet olmuş.

ev sahibiniz ne dedi peki?
oturduğu kat sebebiyle kapı sesi gelmesi çok normal.
tıpkı en üst katta oturanın sağlam yalıtım yoksa evinin sıcak veya soğuk olması gibi.
kapınızı bilemiyorum ama bizim apartmanda kapının çarpmamasını sağlayacak bir mekanizma yapmışlar, frenliyor kapıyı yavaş kapanıyor. hani sürekli kapı sesi gelmesinden şikayetçi ya, ondan dedim.
ayrıca gündüz vakti insanlar gece kadar dikkat etmezler aman gürültü yapmayayım moduna girmezler.
haksız bir şikayet olmuş.
Ev sahibi işte başta hastası var falan deyip savunmaya calıstı ben sert çıkıştım dedim bidaha böyle bağırırsa Polis çağırırım deyince “ Polise gerek yok ben konuşurum” dedi. Politik konuştu.
Bizde de var fren ama O an çalışmadı. Zaten sert de çarpmadı ayağımla tutuyordum kapıyı.

Her apartmanda sitede böyle değişik lanet insanlar var Allah sabır versin çekilir gibi olmuyor
Amin..
Bir de iftira atmış üzerine yürümüşüm küfür etmişim, kendisi balkonda ben kapıdaydım uçacak mıydım acaba ?

Benden sonra iki kişi daha sinaya sert çarptı kapıyı onlara sesini cıkarmadı.

X