Konu nişanlım

Bence parasız kalmak bunaltmış. Mesafe koyup neyi düzelteceksin ki tabi nişan oldu eşya borcuna girildi illa geri gelecek ayağınıza diye beklediğiniz için mesafe koyun deniyor. Bence çözüm bu değiş nişanlınız bu kadar borca girdiği için kendini yalnız hissediyor olabilir bir iki ödemesini üzerinize alamaz mısınız ? Yoksa siz de mi borç içindesiniz ?
Tek başına ödemiyor inaninki babası neredeyse yarisindan çoğunu ödedi sağolsun dugunude onlar yapacaklar

Kızlar öncelikle hayırlı Ramazanlar dilerim biz nisanlimla 6 senedir beraberiz 1 yıldır da nişanlı her ilişkide olduğu gibi tabiki bizimde kavgalarımız olmuştur ağır Bi konu aramızda çok şükür hiç olmadı.neyse düğün tarihimiz geçenlerde belli oldu konuşuldu temmuz sonu nasip olursa ama nisanlim düğün tarihi belli olduğundan belli bir tuhaf Bi soğuk davranıyor Bi sıcak buluşalım felan demiyor her ilişkide olduğu gibi bizde işte sarılma el ele tutuşma gibi şeyler bizim iliskimizde de var bugün bana şunu söyledi artık düğüne kadar öyle şeyler yapmayalım bekleyelim günaha girmeyelim kendimize çeki düzen verelim dedi anlam veremedim gerçekten ne diyeceğimi bilemedim evlilik stresine mi girdi ne yaşıyor anlamadım bana Bi akıl verin nasıl davranmam gerektiğini cidden bilmiyorum üstüne düşsem bunalıyor, kendimi geri çeksem bu kezde tutuşup surekli arıyor.evlenmis olanlardan düğün öncesi böyle şeyler yaşayanlar varmi nasıl davranmam gerektiğini şaşırdım çünkü artık
7 senedir sorun yokta şimdi mi problem oldu? Nişanlın neyin kafası yaşıyor bilmiyorum ama dengesiz insanları gördüğüm an tırsarım sağı solu belli olmayanın yarın bir gün ben mi kafayı yemekle uğraşcam aman aman bunun ayarı yok dikkat et derim veya bunu bilerek evlen hayatta bir şey diyemem, bu sana ufak bir fragmanı vermiş 😅

Adam dedigimiz daha 25 yasinda. Evlenmek su anda bi ton masraf gerektiriyor. Tirsmistir. Bir sürü qorumluluk.Günah kismina girmeyecegim, cünkü dini konulara girer. Ama benim arkadasim ikinci cocuguna hamile ve erkek arkadasi "dogum ramazan zamanda oldugu icin yaninda olamam" dedi ilk. Pseudo-Müslümanlikta nirvana yani.
Bence bu hareketlerini iyi gözlemleyin. 6 senedir beraberiz diye kendinizi evlenmek zorunda hissetmeyin. Daha cocuk sayilirdiniz ilk beraber olurken

ben başkası olduğunu düşünürdüm yada bıkmış bazı şeylerden sıkışmış hissediyor kendını bu benim düşüncem

Bugün konuştum Bi sorun varsa bileyim dedim bunalıyorum surekli bu ara üstüme gelme dedi

Kaç kardeş kaç.
Valla her sorunda içine kapanacaksa evlilikte yanarsın şu an yaşadığınız borç sorununu evlilikte her adımda yaşayacaksınız. Ay sonunu getirme, hadi bir araba alalım ya da ev alalım, bir çocuğumuz olsun masrafları ki atıyorum tüp bebek aşılama gibi bir şey olursa hele masraflar iyice büyüyor. Sonra kreşi, okulu yani hayat ülkemizde hep maddi telaş üzerine kurulu.
Bütün bu sorunlarda içine kapanan git üstüme gelme diyen bir eş istemezdim. Ki evlenmeden önce bıraksan yapışık yaşayacak adamların bile evlenince eski hali kalmıyor sizinki şimdiden uzak evlenince hayattan soğursun.

Hiç "istemiyorsan söyle" falan deme sen kız evisin ya böyle yapmaya devam edeceksen ben evlenmekten vazgeçiyorum tuhaf tuhaf hareketler yapıyorsun bu benim de düğünüm ben de stresliyim ama seni çekemem diyeceksin. Sanki sen erkeksin de onu ikna ediyorsun. Böyle ayrılsan 1 sene ağlarsın evlenirsen senelerin gider.

Edit: Dokunmalara vs günah yapmayalım diyorsa size dokunmak istemiyordur. 6 senedir yapan adam birden dine mi adadı kendini. Her şeyi geçtim sırf bu bile sizi şüphelendirmeli

Nişanlınız evliliğe ve getireceği sorumluluğa hazır mı? Bunu net bi şekilde konuşun, küsüp darılmadan. Hazır değilse erteleyin.

Düğün ve ev masrafları sadece onun üzerinde mi? Maddi yetersizlik, borç insanı çok büyük strese sokar. Masrafları paylaşıyor musunuz veya bu konuyu konuşup bi ödeme planı yaptınız mı?

Sevgililik her şeyin laylaylom olduğu bi dönemdir, gündem sadece gezip tozup birbirini ilgiye boğmadan ibarettir. Nişanlılık ise sorumlulukların başladığı bi zamandır. Şimdiden her şeyi açık açık konuşup planlı bi şekilde evlenin, yoksa evliliğinizin cicim aylarında kavgalar kaçınılmaz olur.

X