Konuşma Problemleri konuşma terapisti çok önemli!!

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

merysu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2010
6
0
merhaba 3 yasında bır oglum var bır anda bır sabah ayakkabılarını gıydırırken aaaaaayakkkkabım ciykin dedi ne oldugunu anlamadık ve bır anda kekelemeye başladı o kadar korktuk ki!! bıraz bekledık duzelmeyınce kresın pedagogu bır konusma terapistiyle görüşmemizi önerdi meğer ne kadar az kişi varmış istanbulda!! kadıköy şifa hastanesinde odyolog irem hanımı önerdiler. çekinerek gece uyumadan gittiğim irem hanım bence dünyanın en şeker insanı beni öyle rahatlattı ki inanamazsınız meğer nasıl hatalar yapıyormuşum panikle... son 2 aydır neredeyse hıc sorunumuz kalmadı... zor da olsa uzmanına gıtmek lazımmış yoksa bilmeden cocuga kekeme oldugunu hıssettırmekten daha da vahim olacakmış hersey ... irem hanım şansımız oldu. konuşmasında sorun varsa erkenden uzmana gidin derim geçmkalmak riskli...:26:

Ne guzel cocugunuzun konusmasi duzelmis.darisi bizim basimiza.Benim de 29 aylik bi kizim var.gala cumle kuramiyor.ne yapacagimi sasirmis durumdayim.artik uyku falan uyuyamiyorum.pedagoga goturdum yasitlariyla oynasusur baska sorun yok dedi.AMA yok bi oise yaramadi.by dediginiz doktor bizede yard olabilir mi acaba yoksa sadece kekeme dumlardami yardimci oluyor.bilgi veritseniz cok sevinirim

Ne guzel cocugunuzun konusmasi duzelmis.darisi bizim basimiza.Benim de 29 aylik bi kizim var.gala cumle kuramiyor.ne yapacagimi sasirmis durumdayim.artik uyku falan uyuyamiyorum.pedagoga goturdum yasitlariyla oynasusur baska sorun yok dedi.AMA yok bi oise yaramadi.by dediginiz doktor bizede yard olabilir mi acaba yoksa sadece kekeme dumlardami yardimci oluyor.bilgi veritseniz cok sevinirim

hastaneyi arayıp sorun bence kadıköy şifa hastanesi anadolu yakasında işitme konuşma uzmanı irem hanım. muhtemelen bakıyordur

önce pedagoga goturmemız lazımmı
benım oglumdada 10 gundur basladı
bazen anne bıle dıyemıyor bır seferde:KK43:

peki cocugunuza nasıl davranmanız gerekiyormus irem hanım neler anlattı..
nelerde yanlıs yapmıssınız ve suanda nasıl davranıyorsunuz cocugunuza?hangi uygulamalarda bulunuyorsunuz? anlatırsanız sevinirim.. gecmiş olsun..

kekemelik düşündüğümüz gibi psikolojik sorunlardan olan bir şey değilmiş. ben cok vıcdan azabı duyuyordum acaba kötu mu davrandık yeterınce ılgılenmedık mı dıye ama o donemde durum daha farklıymıs. bıze onerılerde bulundu yavas konusmamız, sözunu kesmememız onun yanında bu sorundan bahsetmememız gerektıgı ve daha bır cok sey onerdı. bır de bıze ve okuluna bır olcek verdı. cocugun gunluk durumunu puanlıyoruz. imniş çıkışlar var mı seyrı ne gormek ıcın bu sayade ırem hanım daha rahat takıp edebılecek. uzmana danışmadan olmuyr. su an cook ıyıyız çok mutluyum :nazar:

neredeyse sorunu halletmez uzereyız
ılk 10 gun sureklı agladım
cunku uzerıne dolap dusmustu kızmıstım
:S
yenı evlenmıstım
bıyolojık babasını hıc tanımıyor acaba bıseylerı etkılıyormu evde esımlede yalnız kalıyor ben ısteyjken haftada 2 gun
kurdumda kurdum agladım

ama bız sorunu neredeyse halledıyoruz
her cocuk yasayabılırmıs dedı doktor bır dahada gıtmedık
agzına bakmıyoruz gozlerıne bakıyoruz sozunu kesmıyoruz
onun harıcınde bızde yavas yavas tane tane konusuyoruz

benimde arkadaşım bakırköyde bir yerde konuşma terapisti. birçok özel dersede gidiyor. bizde bir ara kurum açmayı düşündük onada bizimle çalışmasını teklif ettik hatta ilk çalışanımız ve müdürümüz olacaktı ama maalesef biz açamadık yer sıkıntısında. kendsiini tavsiye ederim 26 yaşında ama özel eğitim çocuklarıylana, normal çocuklarlada çalıştı. işinde kesinlikle uzman olduğunu düşünüyorum. isteyenlere çalıştığı kurumu yada ayrıca özel numarasını verebilriim. sevgiler..

benimde arkadaşım bakırköyde bir yerde konuşma terapisti. Birçok özel dersede gidiyor. Bizde bir ara kurum açmayı düşündük onada bizimle çalışmasını teklif ettik hatta ilk çalışanımız ve müdürümüz olacaktı ama maalesef biz açamadık yer sıkıntısında. Kendsiini tavsiye ederim 26 yaşında ama özel eğitim çocuklarıylana, normal çocuklarlada çalıştı. Işinde kesinlikle uzman olduğunu düşünüyorum. Isteyenlere çalıştığı kurumu yada ayrıca özel numarasını verebilriim. Sevgiler..

şuan çalıştığı kurum devletmi özel kurummu acab?

önce pedagoga goturmemız lazımmı
benım oglumdada 10 gundur basladı
bazen anne bıle dıyemıyor bır seferde:KK43:

benim kızım aynı durumda
1 sene önce olmuştu 1 ay sürdü ve kendi kendine geçti
hiç bişey yokmuş gibi davrandık..
konuşmasını bölmedik
kesmedik..
dinledik vs...
hersey gayet güzeldi 1 senedir
simdi 8 gündür tekrar başladı..
aşırı derecede tekarar yapıyor
kelime tekrarı :KK43:
gizli gizli ağlıyorum banyolarda
kafayı yicem :KK43:

Acaba hala aynı yerde çalışıyor mudur benim buyuk oglumda da bu sıkıntı var bir süredir, buyuzden buralarda arastırmaya basladım belkı bırılerı bır sey bılıyordur dıye. Pedagog yerıne dırek o kısıyle gorustursek olur mu oglum cekınıyor bıraz sanırım pedagogdan gıtmek ıstemıyor. Bir de onlıne pedagogla gorusen oldu mu hıc varsa yardım edebılır mı,arkadasım REKLAM
diye bir siteden online sekılde pedagogla gorustugunu soyledı dırek bılgısayardan konusuluyormus, bana da onerdı guvenılır mıdır degıl mıdır daha once boyle bır hızmet alan oldu mu

Son düzenleyen: Moderatör:
Baya bir sure ocne buyuk oglumda konusma problemı var demıstım burada,gelısmelerden haberdar etmek ıstedım. onlıne hızmet sunan sıteyı ve uzmanlarını bıraz arastırıp randevu aldım, hem pedagoglarıyla hem konusma terapistlerıyle gorustum ve cok faydalı oldu. cevresınde yakınında bulamayan varsa cok rahat sekılde ınternetten gorusebılır tavsıye ederım basta bıraz cekınmıstım ama guzel bır cozum olmus anne babalar ıcın

X