Konya'da 6 yaşındaki çocuk bir haftadır kayıp

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Konya'nın Akören ilçesinde, geçen pazartesi evlerinin önünde oynarken ortadan kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin, bulunamadı. Dalgıçlar mahallenin yakınındaki Apa Barajı girişi ve Çarşamba Çayı'nda arama yapıyor.
konya kayip yasin promo.jpg

[Fotoğraf: DHA]

Konya'nın Akören ilçesine bağlı, eskiden köy olan Belkuyu mahallesinde oturan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin Şahin, geçen pazartesi günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynamaya çıktı.

6 yaşındaki Yasin, bir süre sonra ortadan kayboldu.

Kaybolduğu günden itibaren Jandarma, AFAD ve köylüler, her yerde Yasin'i arıyor. Mahallenin çevresindeki tüm mağaralar, su kuyuları, sarnıçlar, ağaç ve çalılıkların dipleri arandı.

Jandarma da yaklaşık 80 hane olan mahalledeki evleri tek tek kontrol etti. Ancak arama çalışmalarına rağmen henüz bir ize rastlanılmadı. Baba Süleyman ve anne Ümmü Şahin ise oğullarının bulunmasını bekliyor.

Pazar günü de dalgıçlar tarafından mahallenin yakınındaki Apa Barajı'na akan Çarşamba Çayı ve barajın girişinde arama başlatıldı.

Şahin ailesinin Yasin ile birlikte 6 aylık bir oğulları ile 7 ve 10 yaşlarında iki çocuğu daha var.

Kaynak: DHA
http://aljazeera.com.tr/haber/konyada-6-yasindaki-cocuk-bir-haftadir-kayip

Kayıp olam çocuklarda ya 5 yada 6 yaşında anneler çocukları korumaktan aciz

ah deme öyle içim yandı.
bir anlık bir şey ki çocuğun kaybolması.
geçen kaşla göz arasında markette ayrıldı yanımdan, bir dakikada buldum da, o bir dakikada biri alıp gitseydi, ah ki ne ah...

Kayıp ölümden zordur derler.Şu an sağ mı ,ölü mü,karnı aç mı,üşüyor mu?Nerde ,ne yapıyor?Bu düşünceler ailesini perişan eder:KK43:.İnşaallah sağlıklı bir şekilde kısa sürede bulunur.

Öyle deme kız, ben 4 yaşındayken annemin bir saniyelik dalgınlığından faydalanıp kaybolmayı becermiş bir bebeyim. Çocuk işte, renkli bir şey görüp peşine takılıp gidebiliyor.
Çok zor.
Tabii ben çocuk sokakta oynuyorsa, annenin de gözünün kulağının orada olması gerektiğini düşünüyorum ama işte bir saniye bile yetiyor, bebeleri arabaya atıp gazlamak için.
Yazık, hiç umudum yok ama kuzucuğu sağ salim bulurlar inşallah.

X