kopamama sorunsalı, lütfen yardım edin

Sashajaegar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
9
0
24
Merhaba ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. 2.5 yıllık bir ilişkim var aklımı kaybetmek üzereyim gibi hissediyorum çok çaresizim lütfen yardımcı olun. Ne istediğimi bilemiyorum artık. Sabırla okuyun lütfen..
Sevgilimle uzak ilişki yaşıyoruz yazın görüşebiliyoruz birkaç kere. Ve onunla kafa yapımız uyuşmuyor aileler farklı yetiştirmiş sanırım. Çok fazla sorunlu bir ilişkimiz var kaldı ki ben artık en ufak şeylere ağlar oldum. Gece kendimi bi yerlere kitleyip ağladığım ve kriz geçirdiğim anlar oluyor. Bunu ona da söyledim cinnet geçirmek istemiyorum kalkıp kendimi camdan atmak istemiyorum diye. Ama sorunlar bir türlü bitmedi ve ben artık ne yapacağımı da bilemiyorum. Cinsellik dışında hiçbir ortak noktamız yok kendimi tuhaf hissediyorum. Bunu ona da dedim F*** body miyiz biz hiç ortak noktamız yok dedim. Ve geri adım attım. Zateb hiç istemiyordum yaşamayı onu da anlatırım ama uzun hikaye gerçekten bazı travmalarım da oldu bu konuyla ilgili. Uzatmadan demek istiyorum ben bazen ne yapacağımı bilemiyorum ayrılsam yanlız kalma korkum var ve bana zamanında çok manipülasyon yaptı benim gibi birini bulamazsın vsvs diye diyr beynimi yıkadı ve bunun farkına bu günlerde vardım. Ondan ayrılsam karşıöa güvenilir iyi biri çıkmayacakmış gibi geliyor. Ayrılmasam devam etsem bilemiyorum bazen sevgisini hissetmiyorum çocuk givi davranıyor ben bişey yapmayınca karşılığında o da aynı şekilde dediğimi yapmıyor çok çocukca geliyor ve yoruyor artık beni. Mental olarak sağlıklı düşünemiyorum bana gerçekten iyi gelmiyor geldiği zamanlarda oluyor ama dönüo baktığımda çok fazla da değil. Benim için bazı insanları karşısına aldı ve bunu önceden belirtip duruyordu. Başka bir manipülasyon daha.. Ama bunu ona drdiğimde sürekli haksıx oluyorum. Açıkçası bugüne kadar tek bir haklı çıktığım bir konu olmadı beninle haklı haksız yarışına giriyorr ve kendisi tam bir drama yıldızı. Küçük bir olayı o kadar abartıyor ki sabrım kalmıyor gerçekten. Ama sıçayım işte ne yapacağımı bilmiyorum bazen herşey güzel giderken bir anda yaşananlar geliyor aklıma ve soğuyorum sonra yine unutuyorym normal devam ediyorum bu sefer yine geliyor. Napicam bilmiyorum gerçekten benim 20 yaşında bunları yaşıyor olmamam lazım daha büyük sorunlarım var çünkü.yardım edin lütfen psikoloğa da gitmeyi düşünüyorum iyi hissetmiyorum.

Kendini kurtar bu ilişkiden. Çünkü bu ilişki değil.
Maddi durumun varsa psikolog+bir kursa falan git. Kafanı hep meşgul et. Benim de kopamadığım uzun süreli ilişkim vardı. Allah karşıma öyle birini çıkardı ki unuttum gittim. Ama bir de çalışıyordum. Yani yeni ilişkime bile adapte olmam zaman aldı çünkü kafam doluydu okuldan sonra işe gidip gece geliyordum. Sen de öyle yap hazır online iken okullar, bir işe girebilirsin bir kursa gidebilirsin emin ol kendine iki kez iyilik yapmış olursun. Hem bu ilişkiden kurtularak hem de işe girip ya da kursa yazılıp kendini biraz olsun geliştirerek.

Kendini kurtar bu ilişkiden. Çünkü bu ilişki değil.
Maddi durumun varsa psikolog+bir kursa falan git. Kafanı hep meşgul et. Benim de kopamadığım uzun süreli ilişkim vardı. Allah karşıma öyle birini çıkardı ki unuttum gittim. Ama bir de çalışıyordum. Yani yeni ilişkime bile adapte olmam zaman aldı çünkü kafam doluydu okuldan sonra işe gidip gece geliyordum. Sen de öyle yap hazır online iken okullar, bir işe girebilirsin bir kursa gidebilirsin emin ol kendine iki kez iyilik yapmış olursun. Hem bu ilişkiden kurtularak hem de işe girip ya da kursa yazılıp kendini biraz olsun geliştirerek

Daha 20 yaşındasın ya karşıma güvenilir biri çıkmazsa kaygısı neden?
Ben pek insanlara güvenebilen bir tip değilim zaten, birde kendisi yazdığım gibi bana sürekli benden iyisini bulamazsın vs diyince beynim ister istemez ona kodlanmış

20 yaşında bu kadar dert tasa nedendir? Sal kendini ya Allah aşkına vallahi okuyamadım tek diyeceğim şey, şu zamanda sevgili aşk meşk işleri sıkıntılı kızım görüyoruz herkes birbirini bir yerlerden atıyor. Aklını başına al hanımkız ol boşver sen kısmet işlerini koca işlerini. Oku güzel okullar kazan güzel hedeflerin olsun.

Tuhaf olan her şeyin farkındasınız aslında ama ayrılmıyorsunuz.
Yalnızlık bu ilişkiden kötü müdür?
Cinsel anlamda kullanıyor ya da kullanmıyor, kendinize öz saygı ve güveninizi kaybettiren, hiçbir fikrinizi beğenmeyen insan, sizi ne kadar sevebilir?

20 yaşında bu kadar dert tasa nedendir? Sal kendini ya Allah aşkına vallahi okuyamadım tek diyeceğim şey, şu zamanda sevgili aşk meşk işleri sıkıntılı kızım görüyoruz herkes birbirini bir yerlerden atıyor. Aklını başına al hanımkız ol boşver sen kısmet işlerini koca işlerini. Oku güzel okullar kazan güzel hedeflerin olsun.
Ben hiç evlenmeyi düşünmüyorum açıkçası okuyorum zaten 😊

Tuhaf olan her şeyin farkındasınız aslında ama ayrılmıyorsunuz.
Yalnızlık bu ilişkiden kötü müdür?
Cinsel anlamda kullanıyor ya da kullanmıyor, kendinize öz saygı ve güveninizi kaybettiren, hiçbir fikrinizi beğenmeyen insan, sizi ne kadar sevebilir?
Herşeyin farkında olup kopamamak sorun işte dediğiniz gibi. Sorduğunuza cevap vericek olursam şuan için evet yanlız olmaktansa o boşluğa düşmektense devam ederim.

daha 20 yaşındasınız. hayatınızdan onu çıkardığınızda ne olacak zannediyorsunuz ki? onun dediği gibi ondan iyisini bulamayacak kadar bir hayat bile yaşamamışsınız henüz.
toksik bir ilişki yaşamaktan daha mı kötü olacaksınız.
bence siz gözünüzde bir şeyleri fazla büyütüyorsunuz. 2 buçuk yıllık ilişkiyse bu şu an sizin için her soruna rağmen devam etmek tamamen alışkanlık. 20 yaşında biri için yalnız kalmak neden bu kadar korkutucu, bence böyle bir ilişkiye devam etmek daha korkutucu. tavsiyem bir an önce ilişkiyi bitirmeniz. aradan bir kaç ay geçince bitirdiğiniz için çok mutlu olacağınıza da o kadar eminim ki.

Seni ağlama krizlerine sokan, cinnet getirme noktasına getiren, sürekli seni manipüle eden birisi sence senin için güvenilir birisi mi? Ayrılırsan en kötü ne olur diye sor kendine. Ağlar mısın? Şimdi de ağlıyorsun en azından ayrılık sonrası hayatını yoluna sokma şansın var. İnsana hep hiç geçmeyecekmiş gelir ama öyle bir geçer ki dönüp oh be dersin. Daha 20 yaşındasın gencecik, tertemiz. İlişki bile yok ki ortada. Gezemediğin, göremediğin, birlikte vakit geçiremediğin derdin olunca başını omzuna yaslayamadığın biriyle yaşadığın şey ilişki değil. Seninkisi ayrılık korkusu ki bu bütün toksik ilişkilerin kilit noktasıdır. Evet belki üzülürsün ilk başta ama İnan mutsuzluğu mutluluğundan çok olan birini hayatında tutmana yazık.

Bu kadar zaman deniyorsunuz olmamis. Bir de tersini deneyin. Ayrilin. Olmayan iliskiyi oldurmaya calismanin ne anlami var. Iki kere iki 5 etmiyor, denemis gormussunuz. Yalnizlik korkusundan delirmiyir insan. Ama bu adam delirtmis belli ki.

X