KORE paylasim alani

blacksoap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
13
0
40
Herkese merhaba~!
Umarim Korede yasayan baska arkadaslarda vardir.turkbayragi

Ben Korede yasiyorum,buraya bi universitenin yaz kampinda Koreceyi ogrenmeye geldim ama sonra birine asik olup evlendim ,esim Koreli.
Turkiyeyi ve Turkleri cok ozluyorum gercekten.
Eger sizinde Koreyle ilgili aniniz, planiniz , merak ettikleriniz varsa veya sizde burda yasiyorsaniz beraber bi iki muhabbet edelim olmaz mi?:dance:

elbette okuyabilirsin ama koreceyi yahut ingilizceyi anadilin gibi konusman gerekiyor. birde korede universiteler inanilmaz derecede pahali. turkiyede ozeller pahali devlet okullari hesapli ya burda oyle bisey yok hepsi ozel gibi oyle dusun. korede ilgini ceken bi universite veya bolum varsa daha detayli arastiririm ama ^____^

Merhaba ben esimin isi nedeniyle Guney Koreye geldim 6,5 aylik kizimla :)
gecen yilda 1,5 ay kalip geri donmustum.

BEn gunluk hayatta bana yardimci olucak kadar Korece ogrenmek istiyroum Istanbuldan
baktim ama sadece bir kitap bulabildim. Bana bu konuda yardimci olabilirmisin?
bildigin bir site varmi yada basa birsey ?
simdiden tesekkur ederim.

ben güney koreyi çok merak ediyorum
ablam ve benim hayalimiz zaten ileride gezi amaçlı koreye gelmek
siz koreceyi öğrenebildiniz mi ? Çok zor bir dil diye biliyorum ?

안녕하세요 selamlar,bende yakında koreliyle evleniyorum(dini nikah var resmi nikah olacak).belki korede yaşayabilirim.ama biz seoul'de olacağız.sen hangi şehirdesin? seoul de türk-kore aşıkları kafesi var.orada koreli eşler bulunuyor.ve çok güzel paylaşımlar eğlenceler düzenleniyor.ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

merhaba!ben japonyadayim fakat koreyi ziyaret etmeyi cok istiyorum.boyle paylasimlarin olmasi ne kafar guzel.bir nevi rehberlik bizim gibi gitmek isteyenlere:)))

Korede Türkçe tercumanlık okuyan, okulunu durdurup ıstanbul'a Türkçe öğrenmeye gelen bir kızla tanışmıştım A-jin diye. Çok âlem kızdı. Zaten ılhan Mansız'a âşık olup Türkçe okumaya karar vermiş. Çok severdim kendisini, bayağıdır görüşmedik hiç.

Herkese merhaba~!
Umarim Korede yasayan baska arkadaslarda vardir.turkbayragi

Ben Korede yasiyorum,buraya bi universitenin yaz kampinda Koreceyi ogrenmeye geldim ama sonra birine asik olup evlendim ,esim Koreli.
Turkiyeyi ve Turkleri cok ozluyorum gercekten.
Eger sizinde Koreyle ilgili aniniz, planiniz , merak ettikleriniz varsa veya sizde burda yasiyorsaniz beraber bi iki muhabbet edelim olmaz mi?:dance:

merhaba,ben güney kore hayrani bir bayanim..cok merak ediyorum nasil bir ülke ve esiniz nasil bir insan karakter ve huy bakimindan türklerle ne gibi benzerlikleri var ..koreceyi ögrenmisinizdir ne güzel,hayatinizdan memnun musunuz papatya hanim ..hic türk yok mu oralarda ben de yurt disindayim almanyada yasiyorum ama nedense yüregimin icinde türkiyeden sonra( hatta bu aralar türkiyeden de önce ) güney kore var sanirim cok dizilerini izledim ben de bagimlilik yapti inanin mesajinizi okuyunca heyecanlandim esim türk benim ama bi an gipta ettim orda yasamayi isterdim lütfen bana geri yazin bu konuda cok konusmayi isterim iyi günler dilerim saygilarimla dokman

merhaba..sizi tebrik ederim seul da yasamak nasil bir duygu ? gezilmeye degerdir eminim ben cok istiyorum oralara gelmeyi ama esim bu konuda benimle hemfikir degil siz nasil karar verdiniz orada yasamaya cok cesur olmalisiniz ama ben de isterdim eger özgür bir kiz olabilseydim cok güzel olan hayallerimi yasamak icin ugrasirdim ..beni bilgilendirir misiniz bu konularda sohbet etmeyi cok isterim

merhaba..sizi tebrik ederim seul da yasamak nasil bir duygu ? gezilmeye degerdir eminim ben cok istiyorum oralara gelmeyi ama esim bu konuda benimle hemfikir degil siz nasil karar verdiniz orada yasamaya cok cesur olmalisiniz ama ben de isterdim eger özgür bir kiz olabilseydim cok güzel olan hayallerimi yasamak icin ugrasirdim ..beni bilgilendirir misiniz bu konularda sohbet etmeyi cok isterim

canım,eşim koreli ^_^ dolayısıyla eşimin memleketinde yaşıyorum.seoul dünyanın hiç bir yerinde bulamayacağın güzellikler var.gerçi korenin her bir karesi öyle...burada yaşamak biraz zor çünkü pahalı bir şehir.burada türk olduğum için çok gururluyum,türklere karşı büyük bir alaka var,koreliler bizden daha çok yardım sever ve arkadaş canlısı...kızları türk kızları kadar temiz ve düzenli olmasada geleneklerine bağlı kalmayı başabilmişler.türkiyeye dönebiliriz ancak eşim şimdiki işinden daha iyi koşullarda iş bulabilirse...bugün ki koşullarda çok zor gibi....tabiki seninle paylaşırım...merak ettiklerini sor cevaplarım..sevgiler...:1hug:

kore guvenlı bı yer yanı tek basıma tatıle gelebılıryım bıde ucak fıytları çok mu pahlı bıde otel fıyatları bu yaz yada seneye bende tatıle gelmeyı dusunuyorum bıde seulde korelı unlulere rastlamak mumkunmu

kore insanları türklerden daha uyanık ve zekidir.güven konusu için birşey söyleyemem ben hiç yalnız olmadım bu ülkede.istanbuldan biraz pahalıdır.ünlülerle karşılaşabilirsin ama gidip konuşabilir misin bilmiyorum.ben ünlülerden daha fazla ilgi çektiğim için ünlüleri önemsemiyorum.kore yemeklerini umarım yiyebilirsin.kore harika bir ülke.gökdelenleri,tertemiz metroları,tertemiz caddeleri,,büyük alışveriş mağazaları ve sokak satıcılarıyla mükemmel memleket...

en çok görmek istediğim yerlerin başında geliyor Kore a.s eminim muhteşem bir yerdir boshayallersmile

tskkr ederım gidenlere falan bu araar sık soru soruyrum cok kokuyodu diyolar kimchiden heralde sehirde gercekten agr bı koku varmı kore dizilerını falan hayranlıkla izlıyorum koreye gidenler eer gıdersen hayal kırıkllıgına ugrıccaksın dıyoolar bense orda yasamayı faan dusunuyrum yasanıacak bı yermı gercekten insanar bıde estetık meraklısıymıs dorumu

tskkr ederım gidenlere falan bu araar sık soru soruyrum cok kokuyodu diyolar kimchiden heralde sehirde gercekten agr bı koku varmı kore dizilerını falan hayranlıkla izlıyorum koreye gidenler eer gıdersen hayal kırıkllıgına ugrıccaksın dıyoolar bense orda yasamayı faan dusunuyrum yasanıacak bı yermı gercekten insanar bıde estetık meraklısıymıs dorumu

evet çok doğru söylemişler...herkesten ağır sarımsak kokusu geliyor.birde soya kokusu...ben ilk haftalarda dayanamıyordum ama şimdi bende onlar gibi yemek yediğim için alıştım.normal geliyor bana.ben güneydoğuluyum,bizim yöresel yemeklerimiz kore yemeklerine benzer olduğu için çabuk adapte oldum.acısız yemek yok denecek kadar az...doğulular gibi acılı(hatta acıdan ağlatan acılı) yemekler yiyorlar.eğer dizilere kanıpta gelirsen tüm dünyan yıkılır derim ... kesinlikle dizilerdeki gibi değiller.istanbuldaki üç kağıtçılardan daha beterler..çok zekiler çok uyanıklar ...masum rolü yapar elindekini hatta geleceğindekileri bile alırlar.dikkatli olmak gerek.diğer ülkelere göre insanları geleneklerine bağlı kalmayı başarabilmişler.erkekler yardımsever.yinede ilk başlarda güvenme.iyice tanı...bir japon nasılki 2 yılda birine güveniyorsa sende öyle yap,pişman olmazsın.kültür aynı gibi gözüksede farklılık çok var.eğer mükemmel arkadaşlıklar kurabilirsen benim gibi,oradan asla vazgeçemezsin...estetik burada moda.estetik olmayan bayan yok..normal estetiktende vaz geçmişler..adeta canavara dönüşüyorlar..tüm kemiklerini kırdırıyorlar.gözlerini büyütüyorlar.6 ay yatakta geçiyor kemikleri kırık olduğu için..delilik işte..ben burada çok ilgi çekiyorum..hiç estetik yok,gözler büyük,etine dolgun ve güler yüzlü..tam onların idealindeki insan tipi..ev ve oda kiraları çok pahalı.iyi gelirin olmalı yaşamak için ve sakın ingilizceyle idare ederim diye düşünme,korece bilmeden yaşamak o kadar zor olurki...benim amerikalı arkadaşlarım bile korece konuşuyor burada..düşün artık.

hımm zaten bu yaz korece ogrenmeye baslıcam ölle cok fazlla tabıkı oorenemem ama hıc deıse afabeerını bıkac kelıme faan gunluk hayatta ısıme yarayacak bısıler oogrenmeye calısıcam suan ogrencıyım yanı ögrencıde para oolmaz bıllıysun oncelıklle tatıl maksatlı gtmek ıstıyrum ins beenr kalırım orda bende guney dogulum desene ısıme yarıcak anteplı olmak gıdenler falanda hep soluyo zaten avrupalıllara falan yanı cekk goozllu olmayanllara cook dıkkatlı bakıyolarmıs yanı orda unlu gıbı bıse ooluyosundr harbıden insanlar cok sevımlı goorunuyo dızılerde falan gercekten olemı gercı estetık meraklarınların kendılerıne dıkkat ettıklerı bellı ooluyo suan kooredemısın ayy ıns bıgun bende orda olurum bigun

selam allah nasip ederse eşim cumartesi güney koreye seule gidecek turist olarak ama çalışmaya gidecek sizlere sorum şu: eşimin bizi yanına alması çok uzun sürermi?eşim iş bulabilirmi orda geçim pahalımı ev kiraları pahalımı lütfen bana yardımcı olun şimdiden teşekürler acil cevap yazarsınız işll

X