한국어 Korece Dili öğrenenler ile paylaşımlarımız :) 행복

Size Göre Korece Nasıl Bir Dil ?

• Ankete Katılan
    12

balbocegi35

Ayı balı bol bulunca orasına burasına sürermiş :)
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2013
12.177
8.377
안녕하세요:KK24: Merhaba bayanlar,

Korece Tömer öğrencisiydim şimdilik ara verdim , okuyup yazabiliyorum , dil bilgisinde bilgim var ecük :KK39: çat pat da kelimeler biliyorum , kaldığım yerden devam etmek istiyorum ama kpss ye de çok az kalmış durumda. Bildiklerimi unutmayıp daha da geliştirmek isteyen ve bilemediğimiz gramerlerde birbirimiz ile yardımlaşalım:KK19:

:KK5::KK73::p:KK73::KK5:

감사합니다 :KK25:

Son düzenleme:
Bende korece öğreniyorum ama kendi kendime. Çalıştığım için kurs saatlerine uyamıyorum.. Şuan için harfleri okuyorum yazıyorum ama kelime hafızam yok henüz :KK43:

Bende korece öğreniyorum ama kendi kendime. Çalıştığım için kurs saatlerine uyamıyorum.. Şuan için harfleri okuyorum yazıyorum ama kelime hafızam yok henüz :KK43:

Hoşgeldin , evet kelime ezberleemesi biraz zor oluyor , bende de çok geniş olduğunu söyleyemem , sayılar, mevsimler , gramerlerden bazılar vs. gibi şeyler biliyorum , günde 5tane ezberlemeye çalış .
Harfleri öğrendin mi peki , yazmayı falan ?

evet onları öğrendim. Patçim kuralları vardı. okurken harf değişimleri vardı onlarıda öğrendim. En son 는/은 isimlerin sonuna gelen ekleri birde masa burada/masa oradamı? gibi kelimelerin nasıl yazıldığını.. yani daha yeni yeni cümle yapısını öğreniyorum.

Otobüste gelirken artık mp3 sesler indirim onları dinliyorum :)

evet onları öğrendim. Patçim kuralları vardı. okurken harf değişimleri vardı onlarıda öğrendim. En son 는/은 isimlerin sonuna gelen ekleri birde masa burada/masa oradamı? gibi kelimelerin nasıl yazıldığını.. yani daha yeni yeni cümle yapısını öğreniyorum.

Otobüste gelirken artık mp3 sesler indirim onları dinliyorum :)

Ay çok güzell , zaten kore dili bize çok yakın farketmişsindir. Ezberi zor sadece ve konuşması , o da artık zamanla . Hangi kaynaktan yararlanıosun? ve özel olmazsa nerde oturuyosun?

Korefans sitelerinden birde üç tane site var en baştan anlatıyor.

korecedersler.blogspot.com
korecedildersleri.blogspot.com
koreceogrenelim.blogspot.com
yeppudaa.com
www.koreanwikiproject.com/wiki/TTMIK_seviye_1_ders_2
birde youtubeden profesr Oh diye videolar var onlara bakıyorum.
İstanbulda oturuyorum sen..

Evet korece yakın fark ettim. ingilizceden daha kolay :KK70: Dizilerini müzizklerini çok uzun zamandan beri takip ettiği için konuşma dili çok zor gelmedi.. ama bazen dilim dönmüyor..

Korece öğrenmeyi çok istiyordum bir ara kendi kendime harfleri öğrenmiştim ama işe başlayınca bıraktım tekrar başlıyayım bende.

Korece öğrenmeyi çok istiyordum bir ara kendi kendime harfleri öğrenmiştim ama işe başlayınca bıraktım tekrar başlıyayım bende.

Öğrenmesi eğlenceli ama.. :) eve geç geldiğim için.... çok çalışamıyorum . otobüste kendime not çıkardım onlara bakıyorum milletin tuhafına gidiyor ama bu kız ne yapıyor diye :KK70:

Korefans sitelerinden birde üç tane site var en baştan anlatıyor.

korecedersler.blogspot.com
korecedildersleri.blogspot.com
koreceogrenelim.blogspot.com
yeppudaa.com
www.koreanwikiproject.com/wiki/TTMIK_seviye_1_ders_2
birde youtubeden profesr Oh diye videolar var onlara bakıyorum.
İstanbulda oturuyorum sen..

Evet korece yakın fark ettim. ingilizceden daha kolay :KK70: Dizilerini müzizklerini çok uzun zamandan beri takip ettiği için konuşma dili çok zor gelmedi.. ama bazen dilim dönmüyor..

Bende kursa ara verdim , oradan takip ediyorm . Evet ingilizceden daha kolay , zor dediğimde dilinin dönmemesi zaten komik şeyler çıkıyor söylerken :KK45:

Öğrenmesi eğlenceli ama.. :) eve geç geldiğim için.... çok çalışamıyorum . otobüste kendime not çıkardım onlara bakıyorum milletin tuhafına gidiyor ama bu kız ne yapıyor diye :KK70:

Amman boşver , bende elimde kore kitapları ile dolaşınca farkediodum gözlerini dikip kitabı inceliolardı :KK45::KK45::KK45:

Evet öğrenmesi eğlenceli. Ben de video falan indirmiştim kelimelerin çoğunu ezberlemiştim. Dizilerini de çok severim

birara bekarken , taksim kore dernegine gitmistim kuzenlerle ... dil egitimi ve o zaman ki asiri hayranligimdan dolayi ...baya ucuk bi rakama ogretiyorlardi dili... bizde hevesliydik dili ogrenmeye ama baska hicbiryerde de korece ogretmiyorlardi ... hala dizilerini izlerim ... hastasiyim ...

Pazar günleri kurs olsa bende gitmek istiyorum aslında. İki tane e iki tane o harfi var. okunuşları aynı gibi duruyor ama yazılışları farklı. Onlarda zorluyor aslında. Bugün kelime öğrenmeye başlayalım hepbirlikte. :KK70:

Pazar günleri kurs olsa bende gitmek istiyorum aslında. İki tane e iki tane o harfi var. okunuşları aynı gibi duruyor ama yazılışları farklı. Onlarda zorluyor aslında. Bugün kelime öğrenmeye başlayalım hepbirlikte. :KK70:

Bu fikri beğendim , ben renkleri ezzberlemedim henüz bugün onları öğrenelim olma mı ?:KK76:
Nerde oturuyorsun?

X