Davranış Bozuklukları korku

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

yaseemin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
1.461
7
46
kızlar benim oğlum 2,5 yaşında karanlıktan korkuyor ağzında sürekli korkuyooomm lafı var napıcamı bilmiyorum sizin çocuklarda da varmı yada yaşayan bana yardımcı olurmusunuz fisfisfis

kızlar benim oğlum 2,5 yaşında karanlıktan korkuyor ağzında sürekli korkuyooomm lafı var napıcamı bilmiyorum sizin çocuklarda da varmı yada yaşayan bana yardımcı olurmusunuz fisfisfis

evet canım benim yiğenim çok afacan bi çocuktu kardeşide öyle tek korktukları iey karanlıktı akşam oldumu gezmeye bile gidemezlerdi çok kaorkardı benim oğlum 1,5 yaşında ama o korkmuyor yani çocuktan çocuşa değişiyor yeri geliyor biz bile karanlıktan korkarız

benim kızda korkuyordu üstüne gitmedim sanki korktuğunda normal bir şey söylüyormuş gibi dinledim onu, bir müddet sonra korkusunu yendi

evet aynı sorunda bende var 3 yaşına girecek kızım ama hemen hemen herşeyden korkuyor..bensiz odadan odaya bile geçmiyor karanlıktan çok korkuyor tuvalete bile bensiz girmiyor mutalaka kapıda beklememi istiyor:1no2:ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardım edecek kimse yokmu:sm_confused:

bildiğim birşey varsa çocuklara sakın "gel orası karanlık,karanlıkta durma vs "gibi cümleler kurulmaması.kızım yürümeye başladığından beri gece gündüz peşimde geziyor.bilinçli olarak bazen mutfağın,koridorun ışığını açmıyorum.şimdi tepki vermiyor.bir kere eşim kızım karanlık gel dedi.ürker gibi oldu.fırçayı yedi babası.:mymeka:eek:da o lafı söylemiyor.şimdilik sorun yok.
birde gece lambası ile uyuyormu oğlun?çok sakıncalıymış.fazla tepki vermemeye çalış.bazı dönemlerde kabuslar oluyor.yada daha çok ilgi görmek isteyen çocuklar bu tip davranışlar sergileyebiliyor.a.s.

Arada Ervada söylüyor bizde elini tutarak gel bak beraber gidelim bak burda korkulacak bişey yok diyoruz.Bencede ışıkta uyuması sakıncalı karanlıga alışması zor olur ve korkar.Ama erva o an ilgi istiyorsa korktum diyor yoksa normalde korkmuyor senin ogluşunda öle olabilir bence neden korktugunu anlamaya çalış ve ona göre davran derim bensengözlerimebaksanab

X