Korkunç kazada 1 polis şehit, 1 polis yaralı... Sinan Çetin'nin oğlu gözaltına alındı.

Polislere üzüldüm ,ailesine sabır versin :cry:.Sinan Çetin muhalefet partisinden olsaydı bu kadar yüklenecek miydiniz?Bu durumda bile siyaseti işe karıştırıyorsunuz.

28 tane trafik cezasi var bu herifin.
10 yil once ayni yolda takla atmis.
Insan degil canavar bu.
Bunu trafige salanda suc.
Cok cok daha caydirici cezalar getirilsin bunlar olmamasi icin.
28 tane cezasi olup hala trafige cikmasi ne demek yahu ??
Allah rahmet eylesin.Pisi pisine 2 cocugu babasiz kaldi.En cok ona uzuldum.
ehliyet almaya uğraşıyorum zorluyorlar da zorluyorlar dünya kadar para gidiyor
aracın motor arızalarından, kurallara direksiyon sınavında en ufak hatalardan sınavdan bırakıyorlar peki bu tipler nasıl bu kadar rahat kullanıyor
ehliyet almayı bu kadar zorlaştırırken şu an araba kullananları da daha sıkı denetimlerden ve cezalardan geçmesi gerekmez mi

Allah aşkına bunun neresi kaza? Bu düpedüz cinayet!

Aynen öyle! Alkollü araba sürmek benim gözümdede cinayet islemektir. Umarim gereken cezayi alir ama pek sanmam. Bundan 1 yil sonra ancak "sinan cetinin öglu bilmem kacbin lira ceza ödedi" diye gazete kösesinde kücük bir yazi buluruz. Para ile sonucta hersey oluyor Türkiyede :KK43:

O polisin ailesinede sabir diliyorum. O duyguyu düsünemiyorum bile, daha bir kac saat önce sapasaglam gördügün, baska bir insanin simarikligindan dolayi ölüyor. Umarim cezasini alir ve o ailenin ici birazcik olsada sogur.

28 tane trafik cezasi var bu herifin.
10 yil once ayni yolda takla atmis.
Insan degil canavar bu.
Bunu trafige salanda suc.
Cok cok daha caydirici cezalar getirilsin bunlar olmamasi icin.
28 tane cezasi olup hala trafige cikmasi ne demek yahu ??
Allah rahmet eylesin.Pisi pisine 2 cocugu babasiz kaldi.En cok ona uzuldum.

Ne?!!! 28 tane cezami? Bu herif nasil halen araba sürebildi? Valla bu tip sahislarin hic gözünün yasina bile bakmam. Umarim cezasini alir ve sürün sürün sürünür hapiste! Polisin 2 cocuk babasi oldugunu bilmiyordum. Duruma daha cok aci katiyor :KK43:

aracın motor arızalarından, kurallara direksiyon sınavında en ufak hatalardan sınavdan bırakıyorlar peki bu tipler nasıl bu kadar rahat kullanıyor
ehliyet almayı bu kadar zorlaştırırken şu an araba kullananları da daha sıkı denetimlerden ve cezalardan geçmesi gerekmez mi

Gerekir tabikide.Bugun bu polis yarin Allah korusun biz.Cezalar kat kat ,yuz kat arttirilsin.Adam kayirma,"sen benim kim oldugumu biliyor musun" donemi bitsin.

Ne?!!! 28 tane cezami? Bu herif nasil halen araba sürebildi? Valla bu tip sahislarin hic gözünün yasina bile bakmam. Umarim cezasini alir ve sürün sürün sürünür hapiste! Polisin 2 cocuk babasi oldugunu bilmiyordum. Duruma daha cok aci katiyor :KK43:

Evet varmis.Bu adam sabaha karsi alkollu bunu yapiyor.Hangi cesaretle?
Oyle sinirlenmis ve uzulmusum ki karman corman yazmisim.Kusura bakmayin.

Allah rahmet eylesin
sebebp olan s=cezasini çeksin en agir sekildee

ama neden o rahmetli polisimiz firlamis pencereden
sakin bana polisler kemer takmiyor demeyin nolur:KK57:

Gerekir tabikide.Bugun bu polis yarin Allah korusun biz.Cezalar kat kat ,yuz kat arttirilsin.Adam kayirma,"sen benim kim oldugumu biliyor musun" donemi bitsin.

Evet varmis.Bu adam sabaha karsi alkollu bunu yapiyor.Hangi cesaretle?
Oyle sinirlenmis ve uzulmusum ki karman corman yazmisim.Kusura bakmayin.

Ben cok üzülüyorum alkollü araba sürme vakalarina. En agir ceza yemeliler! Kim bilir o polisin mesai saatinde bitmesine az kalmisti, aklinda ailesine gitmek varken.. Bu konuda cidden agir cezalar gelmeli ve daha cok bilinclenme adina kampanyalar baslatilmali.

Ben lisedeyken acilde calisan bir doktor okulda alköllü araba sürmek ve trafik kazalar üzerine konusma yapmisti. O tür kazalarin fotolarini gösterip, arabanin icindekilerin fotolari , kiriklar, bacaklarin kesilmesi fotolarini hepsini göstermisti,... Cok kötü olmustum o fotolari görünce ve o gün bügündür asla alkollü araba kullanmam.

Sistem yeni bu hale geldi biz ilk mağdurlarız. Önceden insanlar park yapmadan hatta onu bırakın araba sürmeden ehliyet alıyorlarmış.

Umarım bundan sonra bu kazalar azalır da ehliyet almak için bu kadar uğraşmamıza değmiş olur.

Alkollü kişilerin, hızdan hoşlananların arabalarına hiçbir şekilde binmem. Eşim de eğer alkol alacaksa, uykusuzsa ya taksi kullanır, yada dolmus vs. Ve biz yıllarca arkadaş, akraba çevresinde alay konusuyuzdur, sağlamcıymışız diye. Hiç takmıyoruz ama bunun alay konusu olması korkunç.
Şimdiye kadar ölümlü kazalarda yıllarca yatan birini görmedim ben. Vaktinden önce salıverildi. Hiç alkol almayıp sürekli kural ihlalinden, hızdan ehliyetine el konulan birini biliyorum. Bu kişi bir gün bile direksiyon başından mahrum kalmadı. Alkollüyken daha iyi araba kullanırım diyenleri de biliyorum. İşte bunlar gibi insanlardan dolayı araba fobim var . İşte haberdeki zat. Baya vukuatlı, bu kadar suçu olan insan hala trafikte, ve ne kötü ki kendini bilmez biri yüzünden bir insan şimdi hayatta değil. En kötüsü, nüfuslu nüfussuz binlerce trafik canavarı, katil ve katil adayı sürekli trafikte maalesef. Bunun çözümü ne bilemiyorum. Para cezası bile vız geliyor insanlara. Eğitim diyeceğim ama onun için çok geç kalındı ya da bize yetişmedi. Belki 50 yıl sonra eğitimle insanlarımız bir yerlere gelecek.
Şehit polise rahmet diliyorum. Eşine, ailesine sabırlar diliyorum. Haberlerde eşini gördüm çok kötü oldum

Son düzenleme:
Ehliyet alanların belli süreler içinde ehliyetlerinin aktifliğini sürdürmek için dönem dönem yeniden sınava girmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela 80'lik dedem trafiğe çıkıyor, hem arabayla hem motorla. Hem trafik testi, hem fiziksel hem psikolojik uygunluk testleri hem de öncesinde alınan cezalara göre sürekli ehliyetin aktifliği üzerinde oynanmalı. 3 yıl olur, 5 yıl olur.
Umarım hak ettiği cezayı indirimsiz alır. Alkollü araç sürenler direk trafikten men edilmeli.
Diğer yandan polisler kemer takmıyormuş. Buna yorumunuz yok mu? Bu insanlar kemer yakmayana ceza yazan insanlar. Benim tanıdığım polislerin de hiç kemer taktığını görmedim. Ben iki sokak ötedeki markete bile gitsem takarım. Suçları önlemenin yanında, gerekli önlemleri de almalıyız. O yüzden polislerin sorumsuzluğuna da diyecek lafım yok. Olan ailelerine oldu.

Haberde izledim, zaten bu trafik canavarının onlarca trafik cezası varmış. Alkolden tut, ehliyetsiz araba kullanmak, aşırı sürat, geçmişte başka bir trafik kazası, ehliyetine el konmuşluk... Şerefsiz, trafiğe adam öldürmeye çıkıyor. Atsınlar bu iti içeri, çıkarmasınlar da bir daha.

X