Korona geçirdikten sonra hamile kalanlar

newmoon10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2015
1.230
1.486
Arkadaşlar hepinize merhaba sorum şu
Korona atlattıktan sonra ne zaman hamile kaldınız?
Koronadan sonra herhangi bi korunma süresi falan öneriliyor mu? Bebek düşünüyorduk fakat eşimle ikimizde koronaviruse yakalandık. Ancak forumda virüsten sonraki süreç ile alakalı bisey bulamadım. Özellikle korona atlatıp sonrasında gebelik yaşayanlar yorum yazabilirler mi?
Belirli bi süre korunmak gerekir mi? Ya da hamile kaldınız herhangi olumsuz biseyle karsilastiniz mi? Yani bebekte veya sizde bir sorun oldumu? Yorumlarınıza çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Kizlar hiç yok mu? Bu forumda cevap alamiuorum hiç bi zaman.. neden destek olmak bu kadar zor? Bizlerde sizin gibi anne olmak için çabalıyoruz...

favipravir mi kullanıyorsunuz? Prospektüs bilgisini resim olarak ekledim.
4E713815-BD7C-4FCE-8BB5-ACF5429E5000.jpeg

Arkadasim coronayi atlattiktan hemen sonra gebe kaldi. Simdilik bir sıkıntı görünmüyor, olmaz da İnşâAllâh. 24 haftalik bu arada.

Eylul ayinda korona gecirdim. Subat ayinda hamile kaldim ve mart sonu dusukle sonuclandi 9 haftalik. Daha once 2 saglikli gebeligim var ve ailede hic dusuk hikayesi yok. Babannem anneannem teyzem annem kardesim vs. Hic yok yani. Korona ile ilgisi olabilir mi diye sordum doktora, olamaz diyemem uzun vadedeki etkileri henuz bilinmiyor dedi. Pihtilasma olmus olabilir mi dedim, pihtilasma testleri 2 dusukten sonra yapılıyormuş.. yani sonucu bu hastaliga baglanmadi fakat aklimda bir suphe benim. Karamsar oldu biraz sanirim ama tecrubemi aktarmak istedim ben de bu konuyu acmak icin gelmiştim.. ama eminim sorunsuz ilerleyen ornekler daha fazladir yoksa simdiye kadar bir kanaat olusmus olurdu.

Hiç duymadım öyle bir süre. Hastalıktan hemen sonra hamile kalan tanıdığım var. Ben eşim geçirdikten 2buçuk ay sonra hamile kaldım ama geçmesini beklediğimiz bir süre yoktu planladığımız dönem buydu sadece

Hiç duymadım öyle bir süre. Hastalıktan hemen sonra hamile kalan tanıdığım var. Ben eşim geçirdikten 2buçuk ay sonra hamile kaldım ama geçmesini beklediğimiz bir süre yoktu planladığımız dönem buydu sadece
Siz de eşiniz de Korona olmuştunuz dimi sonrasında hamile kaldınız problem olmadı dimi

Bunu bende merak ediyordum cevaplar gelmiş.
Acaba aşılarını yaptıranlar da hamile kaldı mı 2 doz aşıdan sonra.

X