Korunma yöntemleri

armchair99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
19
5
31
Yakında evleniyorum ve açıkçası korunma yöntemlerini bilsem de hangisi en iyidir bilmiyorum. Doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum. Düğünden ne kadar önce içmeye başlamak gerekir? Başka korunma yöntemlerini de uygulamak gerekir mi? Ayrıca çocuk istemediğimiz sürece bu hapı içmek zorunda mıyım? Sonuçta kimyasal bir şey bu hiçbir zararı yok mu? Tecrübeli ablaların yardımına ihtiyacım var.

Yakında evleniyorum ve açıkçası korunma yöntemlerini bilsem de hangisi en iyidir bilmiyorum. Doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum. Düğünden ne kadar önce içmeye başlamak gerekir? Başka korunma yöntemlerini de uygulamak gerekir mi? Ayrıca çocuk istemediğimiz sürece bu hapı içmek zorunda mıyım? Sonuçta kimyasal bir şey bu hiçbir zararı yok mu? Tecrübeli ablaların yardımına ihtiyacım var.
Hapı son adetin bitince başlasan etkili olur hiçbir koruma 100 de 100 etkili degil bunun için en iyisi birden çok yöntemi aynı anda kullanmak hapın illaki zararları var sonuçta dışarıdan vücuda giren bi ilaç ama hamile kalmakta bi etkisi yok ben doktor tavsiyesi ile kullandım 4 ay bıraktıktan sonra hamile kaldım

Bir kadın doğumcuya danışmanı tavsiye ederim.

Canım doğal korunma (prezervatif) en iyisi bence. Hap,iğne vs. Hormonları alt üst ediyor. En iyisi diye birşey yok aslında hangi yöntemi kullanırsan kullan %100 korumaz,olacağı varsa olur zaten. Bebek istediğine karar verdigin zaman 3 ay öncesinden korunmayı bırak çünkü öyle hemen olan birşey değil ben 15 ay oldu isteyeli olmuyor maalesef. Foruma bakarsan isteyipte olmayan o kadar cok kişi var ki.. Bunları da göz önünde bulundur..

X