Kötü alıskanlık

Herkese merhaba, uzun süredir her gece okuyorum burdaki mesajları, acaba benim yaşadıklarımı yasayan varmi diye. Ben 30 yaşında 2.5 yıllık evliyim fakat eşimle 14 yıldır birlikteyiz. Lise aski bizimkisi özünde çok iyi yardımsever merhametli biri olmasına rağmen hayatta yaşadığı bir sürü tahlisizlikler var.
Mesela biz evlenmeden daha sevgiliyken bu bir trafik kazası yaptı 2 tane yayaya çarptı. Kendisi cezaevine girdi. Fakat karşı tarafın istekleri kabul edilerek talepleri ev para vs hepsi yerine getirilerek şikâyeti geri aldılar. (Olayda kusurlu bulunan taraf vefat edenler mahkeme raporlarinda mevcut yani kusurlu taraf eşim olsa mahkeme şikayetin geri alınmasına bakmıyor sadece ) para cezasına çevrildi ve 4 ay cezaevinde kalıp cıktı. Buarada kazada 2 kişi vefat etti.
Ailesi bunları yaparken durumları çok iyi değildi ama kendi evlerini satıp karşı trafa ev aldılar kredi cekip para verdiler. Para cezası odendi vs.
Tabi bunlardan dolayı aile çok maddi kayıp yaşayınca annesi özellikle hep başına kalktı senin yüzünden evim gitti senin yüzünden bu sıkıntılar sen yaktın başımı deyip onu diğer çocuklarından ayırması hep zoruna gitti ve ailesine kendini kanıtlama çabasına girdi.
Ve idda denen o lanet pisliğe bulaştı. Biz evlenmeden önce 3 5 atıyordu güzel paralarda tutturuyodu ama yetmediği için yine oda gidiodu çünkü ev alıp annesinin çenesini kapatmak istiyordu. Bu sırada çalışıyordu tabi ev kredisi çekip ailesine ev aldı ama kredileri ödemekte zorlanınca dahada idda oynamış evlenmeden önce bu borçlar bir şekilde kapatıldı. Ev satılıp kredi geri odendi bu sırada yaptgi borçlar kendi halletti.
Bundan 4 yıl kdr sonra biz evlenirken ailesi bir kuruş yardımcı olmadi herşeyimizi eşimle ikimiz borcun altına girip ikimiz yaptık. Benim isim nedeniyle o işini bırakıp benim yasadgim şehre geldi çünkü benim imkânlarım çok daha iyidi o yüzden ben gitmedim. Evlendikten sonra düğün borçlarını ödemek vs bana kaldı 6 ay kadr iş bulamadi bunlara hazırlıklıydık
Fakt bu kendine yyediremedimi napti. Elden borçlanıp yine idda oynamış 80bin kadr borc yapmış. Ben delirdim tabi kimseye anlatamiyorum hoş anlatsamda a ne benim ne de onun ailesinden bir kuruş yardım gelmez. Boşanmayı çok düşündüm halada aklımda yok değil ama çok seviyorum onu sanki ona sarılınca herşeyin üstesinden gelebilcek gibi gelio ama çok mutsuzum boşa para ödemek zoruma gidiyor. Benm sicilim bozuldgu için maasim yüksek olmasına rağmen kredi alamıyorum. Öyle içimi dökmek istedim kızlar fikir almak istiyorum. Siz ne yapardınız bu arada çocuğum yok.
Hala sebep arıosunuz.Annesının cenesını kapatmak ıcın bulastı iddeaya fln dıosunuz.Hayır canım bundan deıl.Kendısı boyle ıstemış.Çok zor bır mevzu ayrıca bu .Senın gıbı lıseden berı sevgılı olsn arkadasım boşandı bu sebeoten dolayı .Artık bıktım bırcunu odemekten benım gucum kalmadı sevgıde bır yere kadar dedı.Sevgı muhtesem bir şey .Ama ben çok mutlu eden sevgı çok az gordum .O kadar azki sömürülmeyen sevgı .Bıraz sevelım hemen sömürülmeye calısıyoruz.Yanı bu benım basıma gelen .Tabıkı çok sevılenlerde vardır.Allah onları daha da mutlu etsın

Ne kadar rahat katil diyebiliyorsunuz bazı insanları hiç anlayamıyorum
Diyelim ki birini gerçekten öldürmüş de olabilir ama sonucunda cezasını çekmiş ve pişman olmuşsa yine mi ötekileştireceğiz bu insanları
Neyse
Eşinizin iddia bağımlılığını halletmesi gerekiyor
Bunun için terapi alın isterseniz şimdilik biseyler oturana kadar çocuk yapmayın ama

Karşı taraf kusurluysa eşiniz tarafi neden şikayeti geri aldırmak için uğraştı .

Birinci kazadır ikincisi nedir ? Ve o da ölümlü bir kaza oluyor hani bu durumlarda ilkinden büyük ders çıkarmak lazım değil mi ? Ve onda da yine aynı şey para ver çık.Keske cezasını sonuna kadar çekseymiş.

Son olarak iddiaya bulaşıp ,masraflarını bu şekilde çıkarmaya çalışması ve sizin 14 yıllık ilişkiyi kestirip atamam deyişiniz .Hayatınız boyunca borç ödemek ,eşinizin hapse girme ihtimalini düşünerek bir ömür geçirmek istiyorsanız tabii ki kestirip atmayın ilişkinizi .

Kaza olayına yorum yapmıcam sonuçta kaza Allah ım kimsenin başına vermesin:KK43:
Ama iddia bariz kumar ve 80 binlik borç açıkcası benim bir yılda kazandığımdan fazla. İddia bağımlılık. Bence kurtulmak için psikolojik destek almalı.

Bazı yorumlar gercekten cok acımasızca değil mi?
Trafık kazası sonucu vefat edilmiş cok cok üzücü ama kim ister böyle bir seye sebep olmayı.Sanki silahla vb gidip öldürmüş gibi , katil denmesi cok aşırı geldi bana.Kimin ne yasacagı belli değil , ben de arabaya bındıgımde dua ederim bır baskasının canın yanmasına sebep olmayayım ,olacaksa bana olsun diye.Dikkat de ederim ama belli olmaz ki ne yasayacagımız.
Konu sahibi çok zor seyler yasamıssınız ,cok yorulmussunuz..İddia gibi bir bagımlılıktan kopmak cok zordur eminim,bu bataktan cıkmak ıcın oncelıkle kendısının kararlı olması lazım yoksa kolay kolay konusmakla degısecegını dusunmuyorum. Umarım hakkınızda hayırlısı olur..

Mide bulandırıcı gerçekten. Neresinden baksam elimde kalıyor. Katil olması mı, yoksa kan parası verip ceza almadan öylece sıyrılmayı vicdanına yedirmesi mi... şöyle bir haberi gazetede okuduğumda adalet sistemine lanet okuyorum, taraflara da. Şu ülkede insan hayatının hiç mi kıymeti yok kardeşim? Öldür 2 kişiyi sonra parasını ver kurtul ohh ne hoş nerde bu savcı, nasıl kabul ediyor böyle bir şeyi? Ölen kişilerin hakkını kim savunuyor?

???
Adam katil?
Şu adama da iyi yazmayın Allah rızası için. Aldattı ama özünde iyi, dövdü ama özünde iyi vbyi bir noktaya kadar kabul edebilirim ama bunun hiçbir oluru yok.

Ne yaparsınız pek empati kuramadım. Ben göz göre göre 2 kişinin katili olmuş biriyle evlenemezdim içim almazdı. Böyle bir insanla evli olmaya Allahtan korkarım kuldan utanırım.
Ne kadar sevimsiz bir tabir. Allah korusun Allah kimsenin başına vermesin ama herkes kaza yapıp başkasının ölümüne sebep olabilir ve kusur karşıdaymış. Zil zurna sarhoş direksiyona geçip birine çarpar öldürürsen katil olursun ama kazada birinin ölmesi kimseyi katil yapmaz. Biraz daha karmaya inanarak konuşun bence

X