Kötü anne miyim?

Merhaba hanımlar.18 aylık kızım var.Kızımı çok seviyorum.Elimden geldiğince kendimce okuyarak araştırarak onu büyütmeye çalışıyorum.Paylaşımcı,oyun sever,sarılmayı çok sever öper.Kızım çok hareketli bi çocuk ve de zayıf.Mesela kaydırağı var kaymak yerine en tepeye çıkıp dönüyor,tahtıravallisi var üstüne oturmak yerine üstüne çıkıp bi bölmeden diğer bölmeye geçiyor.Komidinin çekmecesini açıp şifonyere tırmanıyor.Çöp kocasını klozetin önüne koyup kapalı klozetin üstüne çıkıyor.mutfakta kiler gibi dolabım var raflara tırmana tırmana en üste çıkıyor.Koltuğun 10-15 cmlik başına çıkıyor Çok heyecanlı hareket ediyor ve sürekli düşüyor.Ayağı kayıyor,kafasını vuruyor.bu yaptıklarını yaptığı yerleri kapalı tutuyorum.Bugün misafirlerim vardı.Yaşıtı bebek vardı.Sürekli hareket halinde düşüyor kalkıyor engel olmaya çalışıyorum ağlıyor felan ama bende elimden geldiğince peşindeyim.Hizmet mi edeyim çocuğa mı bakayım .Gelenler " çok rahatsın ben çocuk bakarken hiç bişey yapmam,benim ki uyanınca gözümden ayırmam".gibi şeyler söylediler.Çok üzüldüm.Eşimle büyük kavga etmiştim dün onun üzüntüsü bi yerden çok kötü çok umursamaz bi anneymişim gibi hissettirdiler.Sizce de öyle miyim ? Ne yapmalıyım?
Benim kız da aynısı. Allah korusun sağlam büyüsün ler insallah.
Millete sakın kulak asma.

Bu milleti fazla ciddiye alıyorsunuz.
Bu ülkede herkesin her konuda bir fikri var zaten.
Siz bildiğiniz gibi devam edin,olmadı annenizden fikir alın..
Yani birinin yöneltmiş olduğu olumsuz bir eleştiri sizin motivenizi düşürmesin.
İnsanlar konuşur..Belki boş belki dolu ama sürekli konuşur..

Merhaba hanımlar.18 aylık kızım var.Kızımı çok seviyorum.Elimden geldiğince kendimce okuyarak araştırarak onu büyütmeye çalışıyorum.Paylaşımcı,oyun sever,sarılmayı çok sever öper.Kızım çok hareketli bi çocuk ve de zayıf.Mesela kaydırağı var kaymak yerine en tepeye çıkıp dönüyor,tahtıravallisi var üstüne oturmak yerine üstüne çıkıp bi bölmeden diğer bölmeye geçiyor.Komidinin çekmecesini açıp şifonyere tırmanıyor.Çöp kocasını klozetin önüne koyup kapalı klozetin üstüne çıkıyor.mutfakta kiler gibi dolabım var raflara tırmana tırmana en üste çıkıyor.Koltuğun 10-15 cmlik başına çıkıyor Çok heyecanlı hareket ediyor ve sürekli düşüyor.Ayağı kayıyor,kafasını vuruyor.bu yaptıklarını yaptığı yerleri kapalı tutuyorum.Bugün misafirlerim vardı.Yaşıtı bebek vardı.Sürekli hareket halinde düşüyor kalkıyor engel olmaya çalışıyorum ağlıyor felan ama bende elimden geldiğince peşindeyim.Hizmet mi edeyim çocuğa mı bakayım .Gelenler " çok rahatsın ben çocuk bakarken hiç bişey yapmam,benim ki uyanınca gözümden ayırmam".gibi şeyler söylediler.Çok üzüldüm.Eşimle büyük kavga etmiştim dün onun üzüntüsü bi yerden çok kötü çok umursamaz bi anneymişim gibi hissettirdiler.Sizce de öyle miyim ? Ne yapmalıyım?
Herkes en iyi anne (!)
Alanım çocuklar. En az 15 yillik deneyimim var fakat su ana kadar kimsenin ne anneligi nede çocuğu hakknda yorum yapmadim. Cahillikte zirve bu olsa gerek.

Cok kontrolcu olmamakla birlikte gozlerimizin bir saniye bile onlardan ayirmama donemindeyiz.Benim de 20 aylik ikiz ogullarim var.Bazen oyle tehlikeli isler uzerinde yakaliyorum ki aklim cikiyor.Kimseye aldiris etmeyin.
Kimseye kalmadi anneliginizi elestirmek.

Yeni bir anne olarak lütfen kimsenin çocuğunuzu ve sizi sizden çok düşünemeyeceğini unutmayın. Ve hep kendilerini övmek için bahane arıyorlar. Siz iyi bir annesiniz ve en önemlisi çocuğunu çok seven bir annesiniz 🙂🙂🙂

Benim oğlum da çok hareketli bir bebekti tehlikeli her şeyi kaldırdım camları bantladim sürgülü konsola kağıt soktum açıp elini kesmesin diye çamlar hep kapalıydı kapı bozuldu zor açılıyordu yapmadım öyle dursun ne güzel acamiyor diye o uyanıkken hiç uyumadım uyandığı an gözümü açtım evin içinde tek bırakmadım 4 yaşına kadar hiç tek tutmadım nerede iş yapıyorsam yanımda götürdüm sende bunları yapiyomusun nasıl rahat derler insanlar eleştirmeyi çok seviyor köyde kapıonu büyük oğlum iki yaşında bisiklet süremiyo ama ayağıyla iterek sürüyor iki yana gidip geliyor tehlikeli olacak hiç bir şey yok yanında oturuyorum eltim arkasından kosmuyorum diye çok rahatsın dedi 😂 o iyi anne olsun ben kötü anneyim hiç takmadım kazasız belasız büyüdu çok şükür sen önlemini al gerisi Allah'a emanet canım

Çocuk hareketli sen ne yapabilirsin ki
Ne güzel işte
Biraz büyüyünce spora dansa yöneltirsin
Enerjisini öyle atar
Enerjik bir çocuk çünkü
Milletin ne dediğine bakma cnm ya
Neden kötü anne olasın öyle düşünme

Sanki cocugu tek basina sokaga gondermişsiniz de siz evde kahve iciyorsunuz.
Evin icinde de 24 saat cocugun tepesinde olacak haliniz yok, kaldiki sizin cocugunuzu kendime cok benzettim siz tepesinde 24 saat bekleyip 10 dk beklemeseniz o 10 dk yine ustune cikip atlayacak yer bulur.
Gelenlerde ayy cocugumu gozumden ayirmam diyecegine su pandemi doneminde kapi kapi gezmesim biraz cocugunu dusunuyorsa.

Yeni bir anne olarak lütfen kimsenin çocuğunuzu ve sizi sizden çok düşünemeyeceğini unutmayın. Ve hep kendilerini övmek için bahane arıyorlar. Siz iyi bir annesiniz ve en önemlisi çocuğunu çok seven bir annesiniz 🙂🙂🙂
En iyi😂 annow benim ciler olsun onlar ❤

Saçma sapan konuşuyorlar işte. Hem bebekli eve kalkıp geliyorlar hem çok rahatsın ben olsam hep onunla ilgilenirim diyorlar. Çay çorba beklerler dört gözle ama. Asla kötu bir anne değilsiniz hepimiz geçtik bu dönemlerden üzmeyin kendinizi❤️

Siz elalemin ne dediğine bakmayın, elalem herseyi ama herseyi bilir.... Siz mükemmel olsanızda size bir kulp takarlar.. Her çocuk bir olmaz , bazı çocuklar çok hareketlidir, siz kendine ve başkasına zarar vermediği sürece enerjisini boşaltmasına izin verin, imkanınız varsa hergün parka veya açık alana çıkarıp enerjisini atmasını sağlayın.. Hiç ama hiç kimse için de anneliğinizi sorgulamayın..

Benim kızım da 16 aylık ve sizin yaşadığınız aynı şeyleri yaşıyorum ve duyuyorum daha ne yapabilirim bakmak için herkes kendine baksın biz çok iyi anneyiz kimse anneliğimizi sorgulayamaz siz de buna inanın :KK68:

Banada öyle diyorlardi ama şıp diye cevaplarını veriyordum.Sürekli müdahale etmedim kızıma.Ve inanılmaz öz güvenli biri oldu.
3.5 yaşında şuan.20 aylıkken bir arkadaşımla pikniğe gitmiştik.Kizim müdahalesi merdivenleri inip çıkar,etrafta kostururdu.Arkadasimin 23 aylık oğlu ise annesinin elinden cekistiriyordu beni şuraya götür buraya götür diye mizildaniyirdu.Arkadaşim dedki,ne kadar güzel keşke benimkide böyle olsa çekiştirip duruyor beni dedi.
o zaman dedimdi "rahat bi anne olduğumu söylüyordun ama ben özgüvenini kazansın,neyin yanlış neyin doğru olduğunu düşe kalka kendi öğrensin istedim,aslında hep göz hapsindeydi kızım" demiştim.
çocuğa sürekli dur yapma etme demek hiç bir işe yaramıyor.

X