Kötü kokulu mukuslu kaka

Titanium16

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
15
8
Merhabalar, 3 aylık kızım üç gündür günde 6 civarı kaka yapıyor. Normalde 4 günde bir yapardı. Kakası biraz mukuslu, yeşil ve kötü kokulu. Yeşil olmasının sebebi demir damlasına başlamıştık ondan dolayı olabilirmiş. Gündüz normal ama iki gecedir geç saatlerde çok ağlıyor. Doktoruna yazdım normal dedi ama içim hiç rahat değil, normalde böyle değildi çünkü bi anda değişti. Başına gelen var mı acaba

Merhabalar, 3 aylık kızım üç gündür günde 6 civarı kaka yapıyor. Normalde 4 günde bir yapardı. Kakası biraz mukuslu, yeşil ve kötü kokulu. Yeşil olmasının sebebi demir damlasına başlamıştık ondan dolayı olabilirmiş. Gündüz normal ama iki gecedir geç saatlerde çok ağlıyor. Doktoruna yazdım normal dedi ama içim hiç rahat değil, normalde böyle değildi çünkü bi anda değişti. Başına gelen var mı acaba
Dis cikariyo olmasin bazi cocuklar cok erken cikartirlar dislerini

Dis cikariyo olmasin bazi cocuklar cok erken cikartirlar dislerini
Tükürük artışı da var birkaç gündür, aklıma da geldi ama bilemedim. Oyun oynuyo şu an babasıyla sustu, bi sıkıntısı yok heralde🙄 uyku gerilemesi mi acaba bi taraftan da. Ne zormuş bu işler, bi konuşsa da derdini anlatsa keşke

Yediğiniz bir şey alerji yapmış olabilir. Demir damlası da dokunmuş olabilir

Tükürük artışı da var birkaç gündür, aklıma da geldi ama bilemedim. Oyun oynuyo şu an babasıyla sustu, bi sıkıntısı yok heralde🙄 uyku gerilemesi mi acaba bi taraftan da. Ne zormuş bu işler, bi konuşsa da derdini anlatsa keşke
Diş etlerine bakarqanız anlarsınız şiş haldelermi

Benim bebeğim de anne sütü daha çok aldığı zamanlarda sarı yapıyo mama daha çok içtiği günlerde yeşil oluyor korkulacak bir şey yok rahat olun 😌
Aaa olabilir silikon ucu bıraktı birkaç gündür çok şükür, belki ilk zamanlar diye iyi çekememiştir, çok sağolun 🙏🏻☺️

Mukuslu kaka alerji belirtisi olabilir anneler kulübümüzde bebeği mukuslu kaka yaptığı için alerji diyeti yapan anneler var. Sizinki kaç aylık? Bu zamana kadar bu tarz belirtiler verdi mi? Son zamanlarda yediğiniz bir şey onun için alerjen olabilir. Süt ve süt ürünleri, yumurta vb. Daha çok

Doktorunuz normal diyorsa sıkıntı yoktur bence usutmus olabilir yeşil rengi sıkıntı değil

Mukuslu kaka alerji belirtisi olabilir anneler kulübümüzde bebeği mukuslu kaka yaptığı için alerji diyeti yapan anneler var. Sizinki kaç aylık? Bu zamana kadar bu tarz belirtiler verdi mi? Son zamanlarda yediğiniz bir şey onun için alerjen olabilir. Süt ve süt ürünleri, yumurta vb. Daha çok
ilk günden beri yiyorum yumurta ve süt ürünlerini ama sonradan da başlayabilir belki de. Tam 3 aylık oldu kızım, daha önce yoktu hiç böyle sonradan başladı. Kaka sayısı azaldı ama mukus var hala. Perşembe doktor kontrolümüz var neyse ki. Fotoğraf attım ama içime sinmiyor yanımda kakalı bez bile götürmeyi düşünüyorum utanmazsam 😂

ilk günden beri yiyorum yumurta ve süt ürünlerini ama sonradan da başlayabilir belki de. Tam 3 aylık oldu kızım, daha önce yoktu hiç böyle sonradan başladı. Kaka sayısı azaldı ama mukus var hala. Perşembe doktor kontrolümüz var neyse ki. Fotoğraf attım ama içime sinmiyor yanımda kakalı bez bile götürmeyi düşünüyorum utanmazsam 😂
Yeşil kaka bebeklerde olabiliyor mama, demir takviyesi derken ama mukuslu kaka deyince farklı şeyler arıyorlar. En başından beri tüketiyorsanız sonradan çıkmaz bence. Ben de anneler kulübünden fikir sahibiyim alerjik bebekler kendini belli etti yeşil, mukuslu, köpüklü, kanlı kakalar yapmaya başladılar annelere de doktorlar diyet önerdi süt alerjisi dediler 🌸 bence fotoğraf ve örnek götürün neden utanacaksiniz 🙃

Yeşil kaka bebeklerde olabiliyor mama, demir takviyesi derken ama mukuslu kaka deyince farklı şeyler arıyorlar. En başından beri tüketiyorsanız sonradan çıkmaz bence. Ben de anneler kulübünden fikir sahibiyim alerjik bebekler kendini belli etti yeşil, mukuslu, köpüklü, kanlı kakalar yapmaya başladılar annelere de doktorlar diyet önerdi süt alerjisi dediler 🌸 bence fotoğraf ve örnek götürün neden utanacaksiniz 🙃
Ne bileyim elimde kakalı bezle gitmek komik geldi, yolda yaptı falan mı desem diye plan bile kurmuştum 😂 kan, köpük falan yok neyse ki ama mukus vardı bakalım takibe devam ediyorum

Ben üçüncü gün emzirme danışmanlığı almıştım doğru tutmayı yönlendirmeyi gösterdi. O gün saatlerce uğraştık asla olmadı, zaten lohusayım psikolojim bozulmuştu. Sonra aylarca denememe rağmen bebeğim kabul etmedi. Ama pes etmedim hep denedim, istemediği zaman sinirlendiği zaman hemen tekrar silikona geçtim. Bazen birkaç hafta hiç denemedim. Deneye deneye bir gün tuttu ama ben hiç rahat değildim bi kolum havada memeyi C şeklinde tutuyor bi kolum bebeğin kafasını. Birkaç gün sonra o da geçti. Demek istediğim bence bebeğin kendi vakti var, bir gün geldi çok da Farklı bi şey yapmadığım halde tuttu. Yönlendirme olarak da şöyle yapıyordum. Sağ memeyi emzireceksem sağ elimle memeyi dıştan C şeklinde tutuyordum, sol kolumla da bebeği kavrayıp başını tutuyordum. Meme ucunu üst dudaklara sürterek ağız içine kaydırma yaptığım zaman ağzını kocaman açıyor, işte o zaman alttan kahverengi kısmı da genişçe kavrıyor. Umarım anlatabilmişimdir 🌺

X