kötü tecrübeler, kullanılma, aldatılma, geçmiş…?

İlahi adalete sonuna kadar inanıyorum.ha kimisi bu dunyada görür kimisi öte aleme kalır.ama er yada geç hesaplar ödenir.karşı cins değil ama çok canımı yakan birinin tam da canının çok yanacağı yerden sınandığını gördüm.ben bu dunyada herseyin bir karşılıgı oldugunu düşünüyorum.can yakarsan canın yanacak.kaçarı yok.

bir erkek tarafından kullanılan var mı? aldatılan? kötü şeyler yaşatıp hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam eden insanlar hep öyle mi devam ediyor? olan bize oldu ve bitti mi ilahi adalet ya da karma yok mu eden bulur mu buluyor mu? tecrübeleriniz varsa paylaşır mısınız sanırım biraz içim rahatlasın istiyorum 😞 sorsanız herkes kendini iyi ilan ediyor
Geçmişte yaşama, önündeki hayata bak. Hayatta bir şekilde herkes her şeylerle sınanıyor.🌸 Herkes kendince mükemmel ve iyidir 🤍

bir erkek tarafından kullanılan var mı? aldatılan? kötü şeyler yaşatıp hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam eden insanlar hep öyle mi devam ediyor? olan bize oldu ve bitti mi ilahi adalet ya da karma yok mu eden bulur mu buluyor mu? tecrübeleriniz varsa paylaşır mısınız sanırım biraz içim rahatlasın istiyorum 😞 sorsanız herkes kendini iyi ilan ediyor
ilahi adalet vs yok o nereden çıktı bilmiyorum herkesin dilinde işte,siz kendi işinizi sağlama alacaksınız,fazla güven,gereğinden fazla taviz insanı bu hale getirir,kimseyi idare etmek,sabretmek yada tahammül etmek zorunda değilsiniz,ilişkinin başında zaten karakter belli eder kendini,bu tip insanlardan uzak durmakta fayda var,ilahi adalet yada kadercilik yerine şöyle yapın,dünyaya bir kez geliyorsunuz o yüzden hızlı bir şekilde arkanızda bırakıp yeni bir sayfa açın,kim cezasını çekti kim ne yaptı siz boşverin,hayatınızı yaşayın,tekrarı yok bu yaşamınızın.

Ha tabi bide şuda var.bazen Allah gerçekleri gör hatadan dön diye herseyi çıkarıyor karsına.niyetim iyi diye de gözünü kapamamak lazım.bazı insanlar baştan belli eder seni nasıl kahredeceğini.bunlarıda görüp değerlendirmek lazım tabi.

İlahi adalete inanıyorum fakat sürekli bunu gözleyerek hayatımı yaşamıyorum. Takip etmemek acaba o kişi ne yapıyor diye bakmamak lazım. Kabullenişe geçince tüy gibi hafifliyorsun. Aldatan insandan evlenmeden kurtulmakta bence mükafat beni nasıl aldatır ? nasıl başkasıyla mutlu olur diye düşünmek yerine Allah beni kurtardı diye düşünmek lazım. Mutluluğun formülüde gerçekten bakış açısını değiştirmek kurban psikolojisinden çıkınca her şey daha anlamlı ve güzel geliyor.

İlahi adalet illa ki bu dünyada tecelli edecek diye bir şey yok malesef. Keşke olsa, gözlerimizle görsek, fazla beklemesek. Ama öyle değil. İlahi adalete inanıyorsanız ahirete de inanmanız gerekir. Ahirete kalan adaletin hesabı daha çetin daha hassas görülür. Ama bunu beklerken isyan etmemeli ve kantarı şaşırtmamak için günahkar olmamalı. İnananlar için böyledir. İnanmayan biriyseniz tabi o da size kalmış.

Kesinlikle. Yaklaşik 10 sene.
Ben bu kişiyi unutmuştum bile. Yani ondan sonra cok cok mutlu oldum. Evlendim, cocuk sahibi oldum ve bu kişiyi saniye bile düşünmedim. Cat diye arkadaş dedikodu tarzinda bana bu olayi anlatdi. Anlatan arkadaş benim ne yaşadiğimi bilmiyordu bile.
Valla benim seneler oldu ilahi adalet işlemediği gibi sonra ki gelenler de daha beter çıktı.

Terapiye gitmeyi düşündünüz mü? Bazen kendimiz bizi kullanan insanları hayatımıza çekiyoruz bilmeden.
Benim ilahi adalet ve karma ile ilgili düşüncem şudur: Siz kendiniz iyi olacaksınız. Kendiniz için çalışacaksınız, kendinizi mutlu edecek şeylere yöneleceksiniz, ve mutlu olacaksınız. O diğer insanlar da oldukları yerde yani kendi küçük cehennemlerinde kalacak.

ben artık ilahi adaletin olduğunu düşünmüyrum varsa da çok geç işliyor, anlamı kalmıyor. hayatını yaşadıktan sonra aldatan yada kullanan her neyse, çok zaman geçtiğinde ilahi adaletin işlemesi bir işe yaramıyor malesef. o yğzden ben inanmıyorum.
sende hayatına devam edeceksin geçmişe bakmayacaksın.
yaşananlar travma olduğu için geçmiş hiç olmamış gibi davranmaya çalışsamda olmuyor. hiç acımadan can yakan insanlar hiçbişey olmamış gibi mutlular

Kesinlikle. Yaklaşik 10 sene.
Ben bu kişiyi unutmuştum bile. Yani ondan sonra cok cok mutlu oldum. Evlendim, cocuk sahibi oldum ve bu kişiyi saniye bile düşünmedim. Cat diye arkadaş dedikodu tarzinda bana bu olayi anlatdi. Anlatan arkadaş benim ne yaşadiğimi bilmiyordu bile.

Zaten unuttuğunuz ve içinizin soğuduğu zaman sistem devreye giriyor. Karşı cinsle alakalı değil ama benzer bir şey yaşamıştım bende. Kafamın içindeyken bunlar, her şey tam tersi normal gitmeye devam ediyordu. Ne zaman ki içim soğudu hatta görsem selam verir konuşurum durumuna geldim, malum sonu öğrendim :)

Son düzenleme:
İlk sevgilim beni aldattığı kadınla evlendi işlerini buyuttude buyuttu 2 çocuğu oldu onlarda büyüdü onun yüzünden çok bocaladim çok yanlış yaptım kimseye guvenemedim iyi insanları harcadım olan bana oldu gittim yıllar sonra birini sevdim evlendim boşanıyorum yani bilemedim benim karmam mi beni buldu günahların bedeli odeniyorsa neden tek ben ödüyorum değişik şeyler
işte bunu anlamıyorum bende kötülük yapanlar mutlu :KK43:

Aynı konu değil de başka sıkıntılarımdan yola çıkarak yorum yapıyorum
1. İlahi adalet yok
2. Öyle güzel unutuyorsun ki neyi unuttuğunu unutuyorsun
3. Önüne bakmazsan rezil rüsva olursun

X