Köfteler Köz Patlıcan Yatağında Fellah Köftesi

Canım KK ' nın Güzel Kadınları 🍒
Yine ben,yine sizin için güzel bir tarif yaptım 🤗🤭 ilk defa yaptığım ve ilk defa yediğim bir tarifi başarmanın ve yemenin haklı gururunu yaşıyorum 😍🤩:sampiyon: bana fellah köftesi yaptıran KK size neler yaptırmaz :KK24::KK52::KK48:

Hadi başlayalım 🤗🍒

Eki Görüntüle 2936422
MALZEMELER 🍒

Fellah köftesi için;
🍒 1 su bardağı köftelik bulgur
🍒 1 su bardağı irmik
🍒 1 su bardağı un
🍒 1 su bardağı sıcak su
🍒 1 yumurta
🍒 1 miktar tuz, 1-2 kaşık kimyon, 1-2 kaşık karabiber

Salça sosu için;
🍒 2 adet soğan
🍒 3 diş sarımsak
🍒 yarım çay bardağı sıvı yağ
🍒 1 yemek kaşığı biber salçası
🍒 yarım yemek kaşığı domates salçası
🍒 2 küçük domates
🍒 kırmızı pul biber, toz kırmızı biber,karabiber, tuz, biraz kıyılmış maydanoz

Patlıcan yatağı için:
🍒 4 orta boy patlıcan
🍒 3 diş sarımsak
🍒 5-6 kaşık yoğurt
🍒 1 kaşık dolu dolu Pınar Labne
🍒 biraz tuz

Haşlamak için;
🍒 2-2,5 litre su, et suyu,bir miktar tuz

Üzeri için;
🍒 kıyılmış maydanoz

YAPILIŞI

Eki Görüntüle 2936425
🍒 1su bardağı bulgur ve irmiği, bir bardak sıcak su ile ıslatıp üzerini kapatarak 30-40 dakika bir köşede dinlendiriyoruz. Sonra icine 1 yumurta, un, kimyon,karabiber, tuz ekleyip güzelce yoğuruyoruz. Köftemizin elimize yapışmaması için sıvı yağ ile elinizi yağlayabilirsiniz. Bir tepsiye un serpiyoruz köftelerimiz yapışmasın diye. Hamurumuzdan ufak parçalar koparıp avucumuzda yuvarlıyoruz ve isaret parmağımiz ile hafif ortasından bastırıyoruz. Ocakta kaynamış olan suyumuza atıp suyun yüzüne çıkana kadar pişiriyoruz ve süzüyoruz.
Eki Görüntüle 2936428
🍒 soğanları ve sarımsaklari yemeklik doğruyoruz . Sıvıyagda biraz kavuruyoruz. Üzerine salcalarimizi ve domatesimizi, baharatları ekleyip pişiriyoruz. Eğer çok katı bir sos olursa, haşlama suyundan biraz ekleyip açabilirsiniz. Daha sonra haşladığımız köftelerimizi ve sosumuzu birleştiriyoruz. Her yerinin sosumuzla buluşmasını sağlıyoruz.
Eki Görüntüle 2936430
🍒 patlıcanları sacın üzerinde közlüyoruz. Piştikten sonra soyup küçük küçük doğrayıp üzerine sarimsak rendeliyoruz. Bir kaşık labne, yoğurt ve tuzumuzu ekleyip güzelce karıştırıyoruz .
Daha sonra yatagimizin üzerine köftelerimizi koyup servis yapıyoruz 👏

Eki Görüntüle 2936434 Eki Görüntüle 2936435 Eki Görüntüle 2936436 Eki Görüntüle 2936437 Eki Görüntüle 2936438 Eki Görüntüle 2936448 Eki Görüntüle 2936449 Eki Görüntüle 2936452 Eki Görüntüle 2936453 Eki Görüntüle 2936454 Eki Görüntüle 2936498 Eki Görüntüle 2936499
Eline sağlık kirazlım harika olmuş acaba yatak rahat mı:KK53::KK53::KK45:

Tarifte sunumda yıkılıyor resmen ellerine sağlık 🍒 limmm:KK9:🤩🤤
Deneyeceğim inşallah 🤩çok iştah açıcı olmuş gerçekten başarılı 🤩🤤🤤🤤

Oyy canım perişim bak bu KK bana neler yaptırdı görüyorsun 😜😂 ama çok lezzetli olmuş çok sevdim 🤭 ilk defa yaptım bide🤤 çok teşekkür ederim canım periskom 🤗🤩😍💜🍒🍒🍒💋
Valla kuzu hepimize neler yaptırdı😁 ama iyi oldu öğreniyoruz valla🤩🤩en kısa sürede denicem🤤🤤🤤

Canım KK ' nın Güzel Kadınları 🍒
Yine ben,yine sizin için güzel bir tarif yaptım 🤗🤭 ilk defa yaptığım ve ilk defa yediğim bir tarifi başarmanın ve yemenin haklı gururunu yaşıyorum 😍🤩:sampiyon: bana fellah köftesi yaptıran KK size neler yaptırmaz :KK24::KK52::KK48:

Hadi başlayalım 🤗🍒

Eki Görüntüle 2936422
MALZEMELER 🍒

Fellah köftesi için;
🍒 1 su bardağı köftelik bulgur
🍒 1 su bardağı irmik
🍒 1 su bardağı un
🍒 1 su bardağı sıcak su
🍒 1 yumurta
🍒 1 miktar tuz, 1-2 kaşık kimyon, 1-2 kaşık karabiber

Salça sosu için;
🍒 2 adet soğan
🍒 3 diş sarımsak
🍒 yarım çay bardağı sıvı yağ
🍒 1 yemek kaşığı biber salçası
🍒 yarım yemek kaşığı domates salçası
🍒 2 küçük domates
🍒 kırmızı pul biber, toz kırmızı biber,karabiber, tuz, biraz kıyılmış maydanoz

Patlıcan yatağı için:
🍒 4 orta boy patlıcan
🍒 3 diş sarımsak
🍒 5-6 kaşık yoğurt
🍒 1 kaşık dolu dolu Pınar Labne
🍒 biraz tuz

Haşlamak için;
🍒 2-2,5 litre su, et suyu,bir miktar tuz

Üzeri için;
🍒 kıyılmış maydanoz

YAPILIŞI

Eki Görüntüle 2936425
🍒 1su bardağı bulgur ve irmiği, bir bardak sıcak su ile ıslatıp üzerini kapatarak 30-40 dakika bir köşede dinlendiriyoruz. Sonra icine 1 yumurta, un, kimyon,karabiber, tuz ekleyip güzelce yoğuruyoruz. Köftemizin elimize yapışmaması için sıvı yağ ile elinizi yağlayabilirsiniz. Bir tepsiye un serpiyoruz köftelerimiz yapışmasın diye. Hamurumuzdan ufak parçalar koparıp avucumuzda yuvarlıyoruz ve isaret parmağımiz ile hafif ortasından bastırıyoruz. Ocakta kaynamış olan suyumuza atıp suyun yüzüne çıkana kadar pişiriyoruz ve süzüyoruz.
Eki Görüntüle 2936428
🍒 soğanları ve sarımsaklari yemeklik doğruyoruz . Sıvıyagda biraz kavuruyoruz. Üzerine salcalarimizi ve domatesimizi, baharatları ekleyip pişiriyoruz. Eğer çok katı bir sos olursa, haşlama suyundan biraz ekleyip açabilirsiniz. Daha sonra haşladığımız köftelerimizi ve sosumuzu birleştiriyoruz. Her yerinin sosumuzla buluşmasını sağlıyoruz.
Eki Görüntüle 2936430
🍒 patlıcanları sacın üzerinde közlüyoruz. Piştikten sonra soyup küçük küçük doğrayıp üzerine sarimsak rendeliyoruz. Bir kaşık labne, yoğurt ve tuzumuzu ekleyip güzelce karıştırıyoruz .
Daha sonra yatagimizin üzerine köftelerimizi koyup servis yapıyoruz 👏

Eki Görüntüle 2936434 Eki Görüntüle 2936435 Eki Görüntüle 2936436 Eki Görüntüle 2936437 Eki Görüntüle 2936438 Eki Görüntüle 2936448 Eki Görüntüle 2936449 Eki Görüntüle 2936452 Eki Görüntüle 2936453 Eki Görüntüle 2936454 Eki Görüntüle 2936498 Eki Görüntüle 2936499
Offff nerden girdim bu sayfaya ...şeytan dürttü girdim işte....:KK61:
Fellah köftesini hiç bu şekilde görmemiştim. Muhteşem bir vurgu olmuş patlıcan kozlemesiyle. Ellerine sağlık sosyalim. Başarılar dilerim. :KK68:

Offff nerden girdim bu sayfaya ...şeytan dürttü girdim işte....:KK61:
Fellah köftesini hiç bu şekilde görmemiştim. Muhteşem bir vurgu olmuş patlıcan kozlemesiyle. Ellerine sağlık sosyalim. Başarılar dilerim. :KK68:
Canımmm çiçeeemm benim çok teşekkür ederim, denemelisin efsane oluyor valla🤤🤭 gül goncaamm🤩🤗😽😻😍🍒🍒🍒💋

Canımmm çiçeeemm benim çok teşekkür ederim, denemelisin efsane oluyor valla🤤🤭 gül goncaamm🤩🤗😽😻😍🍒🍒🍒💋
Kesinlikle deneyeceğim fotoğraf atarım sana. Bir de cantanemin pilavını hiç denememistim onu da aldım listeye...maklubeye benziyor biraz. Birçok kadına ilham oluyorsunuz ellerinize sağlık tatlım ..:KK60:

X