Kpss-öabt-yaş sorunu

defne_su

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
1.048
609
Merhaba arkadaşlar ben 33 yaşında iki çocuk annesiyim kpss ye gireceğim bundn 3 yıl önce 68 almıştım ama şuan 80 puana ihtiyacım var öabt ye girmem gerekiyor hiçbir bilgim yok daha önce gy-gk girmiştim sizce yapabilirmiyim yoksa rakiplerim karşısında çok mu geç kaldım 🤔

asabiyimben5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
402
1.447
Kesinlikle yaparsınız, ben 29 yaşındayım ÖABT ye dair hiçbir şey hatırlamıyordum ilk defa kpssye hazırlandım.OABT için uzaktan eğitim aldım,gk gy ve eğitim bilimlerinde de youtubeda benimhocam kanalından yararlandım 82 puan aldım.1 yıllık düzenli çalışmayla halledebilirsiniz 💪

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

havali-

Ömür sanıldığı kadar uzun değil...
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
1.026
6.199
26
Kesinlikle yaparsınız, ben 29 yaşındayım ÖABT ye dair hiçbir şey hatırlamıyordum ilk defa kpssye hazırlandım.OABT için uzaktan eğitim aldım,gk gy ve eğitim bilimlerinde de youtubeda benimhocam kanalından yararlandım 82 puan aldım.1 yıllık düzenli çalışmayla halledebilirsiniz 💪
not tuttunuz mu yoksa ders dinleme + soru çözme olarak mu ilerlediniz

asabiyimben5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
402
1.447
not tuttunuz mu yoksa ders dinleme + soru çözme olarak mu ilerlediniz
Not tuttum hatta hayatımın hiçbir alanında bu kadar defter bitirmemişimdir 😂 Size de tavsiye ederim tekrarlarınızı kendi notlarinizdan yaparsınız çok daha faydalı olur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Summer-girl

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2018
4.448
10.750
Niye gec kalasiniz ki? Verimli calisirsaniz neden olmasin? Yarin Pazartesi ve sizin icin guzel bir baslangic olabilir. 😉

defne_su

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
1.048
609
Bana umut oldunuz çok teşekkürler 💕

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
26.064
58.912
zaten yaş sınırı 40 yani 39 değil mi

ÖABT branştan branşa değişiyor

yani bir Edebiyat ÖABT si ile bir okul öncesi aynı değil dedi bu branştaki arkadaşlarım

derslerin kapsamlarına göre değişiyor hali ile

ama soru bulmak için de çok ayrıntılı sordular demişti bir arkadaş Türkiye de branşında ilk 50 ye girdi

Eğitim bilimleri de çok etkili oluyor

online yaşama adapte olup çalışırsanız olmayacak diye bir şey yok

tabii atanma puanları da önemli o sene açılacak kontenjan da ama çalışıp sınava girmeden ne olacağını bilemeyiz

Pek Muhterem Kadin

Yeniden Başlamalı =)
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
4.837
5.551
zaten yaş sınırı 40 yani 39 değil mi

ÖABT branştan branşa değişiyor

yani bir Edebiyat ÖABT si ile bir okul öncesi aynı değil dedi bu branştaki arkadaşlarım

derslerin kapsamlarına göre değişiyor hali ile

ama soru bulmak için de çok ayrıntılı sordular demişti bir arkadaş Türkiye de branşında ilk 50 ye girdi

Eğitim bilimleri de çok etkili oluyor

online yaşama adapte olup çalışırsanız olmayacak diye bir şey yok

tabii atanma puanları da önemli o sene açılacak kontenjan da ama çalışıp sınava girmeden ne olacağını bilemeyiz
Öğretmen atamalarında yaş sınırı kaldırıldı.

Miramira4545

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2018
211
97
29
Bende 30 yaşındayım. Çalışıyorum. Bu yıl kpssye hazırlanacağım bende alana ilk kez gireceğim ama iyi bir hazırlanma ile yapılabilir diye düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)