kpss soruşturma sürecinde otel kaydına bakıyorlarsa eğer bu durum sizce sorun olur mu?

redpinkyellow

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2017
323
184
35
bu yaz kpss ye girecek öğretmen adayı bir arkadaşm adına yazıyorum. Kendisi evlenmeden önceki erkek arkadaşıyla 5 yıllık ilişkisi süresince farklı sehirlerde buluşup otellerde konaklamışlar. iki kişilik odalarda. ayrıldıktan sonra başka biriyle evlenmiş yıllar gecmiş 5 yıl geçmiş şimdi kpss öğretmenlik mülakat sürecinde soruşturma yapıyorlarmış otel kayıtlarına bakıldığı söyleniyormuş memurlar nette öyle okumuş. soruşturmasını olumsuz etkiler mi diye endişeden ders çalışamıyor kızcağız hatta mülakat sonucı olumsuz gelirse idare mah dava acılıyormuş bu dava sürecinde böyle bir şeyden elendiği ortaya çıkarsa eşim benden ayrılır diyor. Bence bu özel hayatın gizliliğine giriyr mahkemeden savcılık izni olmadan otel kaydına kimle kaldığına bakamazlar telefonları dinleyemezler diye biliyorum ben.. sizin bu konuda fikriniz var mı?

öğretmenlik için bakacaklarını sanmam. hakim vs gibi üst düzey memurluklarda önemlidir o.

ayrıca diyelim ki bakıldı. bu durumda kadının kocasını arayıp senin eşin otelde kalmış, almıyoruz onu mu diyecekler sanki? güvenlik soruşturmanız olumsuz diye genel bi yanıt veriyorlar.

hele hele telefon kaydı dinlemek? mahkeme kararı olsa dahi telefonları dinleyemezler ancak konuşulan telefon numaralarına ulaşırlar ki böyle bişey yok güvenlik soruşturmasında.

dediğim gibi korkmasını gerektirecek bi durum yok.

öğretmenlik için bakacaklarını sanmam. hakim vs gibi üst düzey memurluklarda önemlidir o.

ayrıca diyelim ki bakıldı. bu durumda kadının kocasını arayıp senin eşin otelde kalmış, almıyoruz onu mu diyecekler sanki? güvenlik soruşturmanız olumsuz diye genel bi yanıt veriyorlar.

hele hele telefon kaydı dinlemek? mahkeme kararı olsa dahi telefonları dinleyemezler ancak konuşulan telefon numaralarına ulaşırlar ki böyle bişey yok güvenlik soruşturmasında.

dediğim gibi korkmasını gerektirecek bi durum y
Elbette otel kayıtları, tarihler, beraber kaldığı Kişi bilgileri falan ciltlenip adresine gönderiliyor. Nasıl yapmış arkadaşınız bu hatayı Allahım :KK43: düzeltme: az mantıklı olun çok rica ediyorum
nasıl yani adresine nasıl gönderiliyor? burda bazı kişiler de bakılmadığını yazmış

Elbette otel kayıtları, tarihler, beraber kaldığı Kişi bilgileri falan ciltlenip adresine gönderiliyor. Nasıl yapmış arkadaşınız bu hatayı Allahım :KK43: düzeltme: az mantıklı olun çok rica ediyorum
konu sahibi gerçek sanmış ya yazmayın şöyle şeyler :KK70:

Kimsenin bekareti kimseyi ilgilendirmez . İnsanlar bazı yaşlarda maalesef ileriyi düşünmeden hareket edebilir. Öyle oldu diye tüm hayatını etkileyecek etiketler kazanmamalı .

Sorunun cevabı; otel kayıtları arşivlenmiyor . Turistik bir yerde askerlik yapan birinin söylediği şeyi aktarıyorum; bize sadece TC numaraları gelirdi. Kim kimle hangi oda da kalmış bu otelin özel dosyasıdır. TC numaralarından arama emri var mı vs diye bakarız demişti. Sonra o gelen TC Ler siliniyormuş. O kadar önemli dosya varken emniyet bunu nasıl arşivlesin.
Memur mülakatlarında en önemli şey fetö örgütüyle alakası varmı yok mu bunu incelerler .

Bir polisin söylediğini aktarıyorum; bize sadece TC numaraları geliyor arama emri vs varmı diye bakıyoruz . Eğer aranan biri değilse suç işlememişse sabıka kaydı yoksa yüz kızartıcı suçlardan aranmıyorsa bilgiler arşivlenmez. Diyelim şahıs sonradan veya o dönem suça karıştı. Ancak savcılık emriyle hangi otelde kimle ne zaman ne kadar kaldığı araştırılır. Oteller bu kaydı gizli tutmak şartıyla yapmak zorundadır.

Hiç bir suçu yokken devlet tutup özel hayatını dosyalayıp evine yollamaz tabiki, özel hayatın gizliliği denilen bişey var.

nasıl yani adresine nasıl gönderiliyor? burda bazı kişiler de bakılmadığını yazmış
C captain price tahmin ettim gerçek sanacağını, o yüzden düzeltme ekledim zaten ama heyecandan görmemiş galiba ahaha :)) koskoca devlet kırdığımız fındıklarla mı uğraşacak canım??? Sadece yazıldığı gibi hakim, savcı, diplomat türü mesleklerin özel hayatına bakılır, onda da geçmişin kurcalanacağı şüpheli yani

Daha önce bu şekilde konu açan biri oldu sonra güncelleme yaptı ve soruşturmadan geçtiğini otel kayıtlarının sorun olmadığını yazdı.

Kimsenin bekareti kimseyi ilgilendirmez . İnsanlar bazı yaşlarda maalesef ileriyi düşünmeden hareket edebilir. Öyle oldu diye tüm hayatını etkileyecek etiketler kazanmamalı .

Sorunun cevabı; otel kayıtları arşivlenmiyor . Turistik bir yerde askerlik yapan birinin söylediği şeyi aktarıyorum; bize sadece TC numaraları gelirdi. Kim kimle hangi oda da kalmış bu otelin özel dosyasıdır. TC numaralarından arama emri var mı vs diye bakarız demişti. Sonra o gelen TC Ler siliniyormuş. O kadar önemli dosya varken emniyet bunu nasıl arşivlesin.
Memur mülakatlarında en önemli şey fetö örgütüyle alakası varmı yok mu bunu incelerler .

Bir polisin söylediğini aktarıyorum; bize sadece TC numaraları geliyor arama emri vs varmı diye bakıyoruz . Eğer aranan biri değilse suç işlememişse sabıka kaydı yoksa yüz kızartıcı suçlardan aranmıyorsa bilgiler arşivlenmez. Diyelim şahıs sonradan veya o dönem suça karıştı. Ancak savcılık emriyle hangi otelde kimle ne zaman ne kadar kaldığı araştırılır. Oteller bu kaydı gizli tutmak şartıyla yapmak zorundadır.

Hiç bir suçu yokken devlet tutup özel hayatını dosyalayıp evine yollamaz tabiki, özel hayatın gizliliği denilen bişey var.
teşekkür ederim. o ayrıldığı kişi onlar ayrıldıktan sonra darbe olmuş açığa alınmış cezaevinde yatıp mesleğe geri dönmüş o yüzden korkuyor. o kişi ile görşütüğü dönemlerde feto olayları yokmuş zaten. Bi de eve yollamayacaklarını biliyor da mesela bundan ötürü olumsuz olursa eşi yargıya başvururmuş yani hakkını aratırken idare mah dava acınca bundan olmuş diye oralarda çıkarsa diye korkuyor. inş dediğinz gibidir

teşekkür ederim. o ayrıldığı kişi onlar ayrıldıktan sonra darbe olmuş açığa alınmış cezaevinde yatıp mesleğe geri dönmüş o yüzden korkuyor. o kişi ile görşütüğü dönemlerde feto olayları yokmuş zaten. Bi de eve yollamayacaklarını biliyor da mesela bundan ötürü olumsuz olursa eşi yargıya başvururmuş yani hakkını aratırken idare mah dava acınca bundan olmuş diye oralarda çıkarsa diye korkuyor. inş dediğinz gibidir
O kaldığı kişinin birinci derece akrabaları dışında iletişim halinde olduğu kimse bu şekilde sorgulanmaz. Eğer öyle olsa tüm ülke fetöcü olurdu. Herkesin bir komşusu dostu arkadaşı alışveriş yaptıgı manavı marketi vs olabilir bilemeyiz .
Dediğim gibi sadece TC numaraları gidiyor. Kimle hangi odada kaldığı bilgisi sadece suç işlenmişse araştırılıyor. Bu arkadaşın emniyette otelle ilgili herhangi bir kaydı yoktur .

feto olaylarından önce birlikte olduğu kişiymiş zaten de o kişi fetöden acıga alınıp mesleğe geri dönmüştü. inş sorun olmaz
Fetöyle ilgili bir kuruma, derneğe vs üye değilse sorun olmaz. Otel kaydına tabiki de bakılmaz. Fetöden ihraç edilen biriyle evli olsaydı belki

Ben de aynı şeyi yapmıştım. İki kez güvenlik soruşturması geçirdim ikisi de olumlu geldi. Üstelik üst düzey memuriyetler. Ama kaldığım kişi sıkıntılı değildi.

Otel kayıtlarına bakıyorlardır bu arada. Aslında özel hayatın gizliliğini ihlal ama türkiyede hukuk=guguk.

X