Kpss/ yds

Hyuga hinata

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
625
392
Kpss ve yds ye hazirlanmaya karar verdim. 3.sinifim.
Akademik kariyer yapmak istiyorum ama ilk once atanmak hedefim.
Sınav çalışmak için bir tempoya girmek istiyorum. Ama kpss ve yds hakkinda bir bilgim yok.
Bir de. E-yds ve EKPSS yi gordum sinav takviminde. Onlar hakkında bilgisi olan var mi?

KPSS Ve YDS için YouTube da Videolar var. Oraları şimdiden takip et. Şimdiden KPSS ye hazırlanırsan erken olabilir tavsiyem İngilizce çalışmaya başla. En basitinden kelime öğrenmeye çalış. E yds normal yds lerden daha sık oluyor,bilgisayar ekranında bana zor geldi hep. Ücreti de normal sınavlardan pahalı.

EKPSS ayrı bir şey engelliler için oluyor.

Yds hem bahar hem sonbahar dönemi oluyor bahar dönemi olan sınav nedense bana daha zor geldi ama sonbahardaki daha kolay çünkü sadece 5 dil sınavı var sayıda tam emin değilim.

E yds yılda 4 defa oluyor sanırım arkadaşın dediği gibi bilgisayardan özel sınav merkezinde giriyorsun sınava yanılmıyorsam en son 200 tl idi. Ben pc den okuyamam o yüzden onu bilmiyorum pek.

Kaynaklara gelince, zayıf yanın neresiyse oradan başla kelimeler mi, grammer mi reading mi?
Grammer için konu şart tabii ama reading ve kelime kısmını sorularla pratik yapabilirsin.

Tercüman olarak reading pratiğine tavsiyem yabancı medya takip etmen olacak çünkü haberlerden çok fazla kelime ve cümle yapısı öğrenebilirsin, emin ol YDS için çok işine yarayacaktır. Yabancı haber gazete lerin uygulamalarını indir telefonuna, bir ingiliz medya bir amerikan medya olsun ikisi de farklı biraz çünkü.

Uzun yazdım kusura bakma başarılar dilerim şimdiden.:KK15:

EKPSS ayrı bir şey engelliler için oluyor.

Yds hem bahar hem sonbahar dönemi oluyor bahar dönemi olan sınav nedense bana daha zor geldi ama sonbahardaki daha kolay çünkü sadece 5 dil sınavı var sayıda tam emin değilim.

E yds yılda 4 defa oluyor sanırım arkadaşın dediği gibi bilgisayardan özel sınav merkezinde giriyorsun sınava yanılmıyorsam en son 200 tl idi. Ben pc den okuyamam o yüzden onu bilmiyorum pek.

Kaynaklara gelince, zayıf yanın neresiyse oradan başla kelimeler mi, grammer mi reading mi?
Grammer için konu şart tabii ama reading ve kelime kısmını sorularla pratik yapabilirsin.

Tercüman olarak reading pratiğine tavsiyem yabancı medya takip etmen olacak çünkü haberlerden çok fazla kelime ve cümle yapısı öğrenebilirsin, emin ol YDS için çok işine yarayacaktır. Yabancı haber gazete lerin uygulamalarını indir telefonuna, bir ingiliz medya bir amerikan medya olsun ikisi de farklı biraz çünkü.

Uzun yazdım kusura bakma başarılar dilerim şimdiden.:KK15:
Ne kusuru estağfurullah :) cok teşekkür ederim, kelime icin birr uygulama indirdim, grameri ise konu anlatimindan bakarim diye düşündüm. Bu ara hasta oldugumdan baslayamadim ama, kpss ye de basladim mi bir program yapıp halletmeye calisicam :)

Kpss ve yds ye hazirlanmaya karar verdim. 3.sinifim.
Akademik kariyer yapmak istiyorum ama ilk once atanmak hedefim.
Sınav çalışmak için bir tempoya girmek istiyorum. Ama kpss ve yds hakkinda bir bilgim yok.
Bir de. E-yds ve EKPSS yi gordum sinav takviminde. Onlar hakkında bilgisi olan var mi?
Selam okuma ve kelimeye ağırlık verin.Online ingilizce kurslarına bakın.Ben çok faydasını gördüm.Ingilizce de sonuçta bir dil.Eskiden nolucak çalışırsam olur diyordum.Oyle değilmiş.Cok emek gerekiyor.Sevmek lazım.Yasamin her alanında yeri olmalı.Bide çok nankör.Sureklilik istiyor.Kolay gelsin.Başarılar.

Selam okuma ve kelimeye ağırlık verin.Online ingilizce kurslarına bakın.Ben çok faydasını gördüm.Ingilizce de sonuçta bir dil.Eskiden nolucak çalışırsam olur diyordum.Oyle değilmiş.Cok emek gerekiyor.Sevmek lazım.Yasamin her alanında yeri olmalı.Bide çok nankör.Sureklilik istiyor.Kolay gelsin.Başarılar.
online kurs aldınız mı siz acaba?

online kurs aldınız mı siz acaba?
Aldım.Ahmet Akın yds.net onun dısında Suat Gurcan, Rıdvan Gurbuz de yds de ıyı. Remzı Hocaya da bakakbılırsınız.Normal kurstan daha iyi onlıne.Kayıt oldugu ıcın ıstedıgınız zaman ızleyebılyorsunuz.Gramer eksıgımı tamamladım.Bunun yanında kelıme ve okuma parcaları cok ıyı.Sınav taktıklerı basarılı Ahmet Hocanın.Istedıgım puandan yuksek aldım.Arastırın tabıkı begenırsenız tavsıye ederım.

Kızlar,ben Yds için examnavigator den yararlanmıştım. Kendi kendime attığım bir temelim vardı İngilizce de, ordan 15 gün adam akıllı çalıştım,sonrasında 1 ay az buçuk çalışabildim. 70 üzerini geçtim. 1 günlük deneme süresi vardı sanırım. Bi bakının,sizin çalışma sisteminize uyarsa tavsiye ederim:KK66:
Ben bu yıl tekrar girmeyi düşünüyorum bu defa 90 hedefiyle,tekrar examnavigator üzerinden çalışacağım

X