Kredi çektim ve dolandırıcılara para kaptırdim borclarımı nasıl ödücem bilmiyorum 😭 evde paketleme işiyle para kazanan var mı yardımcı olur musunuz ?

erdoganilknur760

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
12
-2
26
03.06.2023 tarihinde dolandırıldım Instagram üzerinden Hepsiburada günlük yüksek kazanç yazısıyla bir linki tıkladım üye oldum olmaz olaydım. Benden parça parça toplamda görev bitene kadar 150bin tl yatırmış oldum işlem bitene kadar anlamış değildim durumu bu hafta karakola gidip şikayette bulundum ve 3 ayda savcılığa sevk edileceğini 3-5 seneye de sonuçlanabileceğini söyledi. Ben bir sürü kredi, kredi kartı avansı çektim aylık ödemeleri çok yüksek aldığım yetim aylığı da kesilirse iki yaşındaki kızımla ortada kalacağım bu dolandırıcı lar dan paramı geri almak imkansız olabilirmiş napmam gerekiyor hiç bilmiyorum her ayın 4ü kredi kartı ve kredi ödeme günüm .

Aaaa ev verseler yetim aylığı ile çekmem 150 bin.
Nasıl cesaret ettin?
Sigortasız bir yerde işe başla bari. En azından hem yetim maaşı kesilmez nafaka kesilmez maaşı da koyarsın. Borçlar bitince sigorta girişine başlarsın. Allah kolaylık versin. Neyse ki ödenebilecek bir tutar yine de.
Bu arada yetim aylığına haciz gelmez ama sicilin bozulur

Evde paketleme işiyle de dolandırılan bir çok kişi var daha bir kaç gün önce öyle.bir video izledim hatta.
Zaten kolay para peşinde koşmaktan dolandirilmissiniz hala evde paket işlerindesiniz, borcu ödeyeyim derken yine dolandirilabilirsiniz.
Neden gidip normal biyerde çalışmayi düşünmüyorsunuz hiç?

Geçmiş olsun

Daha önce bi yerde daha okumuştum sanırım yorum olarak yazmıştınız, ne cesaret böyle bisey yaptınız 150 bin çalışmayan için büyük para.
Mahkeme öyle hemen sonuclanmaz muhtemelen, siz başınızın çaresine bakın ama öyle evde iş falan değil baya gidin çalışın bi yerde ama sanırım o zamanda yetim aylığı gidecek. Yukarıda gizemliaslı yazmis gunluk temizliğe gitmek çok mantıklı sizin için
Aylık ödeme ne kadar

Nasıl dolandirildiniz?
Daha geçen bir hukuk öğrencisi video atmıştı, evde paketleme işi bulmus..bilgilerini gondermis falan. Önce guvenebilmek için para istemişler, sonra kargo 400 lira tuttu alıcı ödemeli bize yollayın demişler, sonra başka sebepten 1500 istemişler.
Kiz ödemeyince 'bizi yarıyolda bıraktın,70 bin lira bedeli var' falan filan,saldırgan tavirlar. Kız telefonu kapatınca da babasının adresini,ninesinin tcsini falan atmışlar 'seni buluruz o cezayı odetiriz' diye.
Olaylar olaylar. Yani evden paketlemeye de guvenmeyin.
150 bin yüksek bir rakam, nasıl gonderdiniz?

03.06.2023 tarihinde dolandırıldım Instagram üzerinden Hepsiburada günlük yüksek kazanç yazısıyla bir linki tıkladım üye oldum olmaz olaydım. Benden parça parça toplamda görev bitene kadar 150bin tl yatırmış oldum işlem bitene kadar anlamış değildim durumu bu hafta karakola gidip şikayette bulundum ve 3 ayda savcılığa sevk edileceğini 3-5 seneye de sonuçlanabileceğini söyledi. Ben bir sürü kredi, kredi kartı avansı çektim aylık ödemeleri çok yüksek aldığım yetim aylığı da kesilirse iki yaşındaki kızımla ortada kalacağım bu dolandırıcı lar dan paramı geri almak imkansız olabilirmiş napmam gerekiyor hiç bilmiyorum her ayın 4ü kredi kartı ve kredi ödeme günüm .
Kolay para kazanmak isteyenlerin 100/100 dolandırılıyor

Az olsun öz olsun helalinden olsun

Girin bir yere çalışın

Bir tanıdığım da sizin gibi kolay para peşinde koşarken dolandırıldı. Parça parça 50 bin 100 bin derken ciddi bir toplam tutar gitti. Ne yazık ki hiçbir sonuç alamadı. (Kendi iradesiyle para göndermiş görünüyor çünkü)

Sizin de doğru dürüst bir işte çalışıp ödemekten başka çareniz görünmüyor. Kızınıza üzüldüm

X