Kredi Kartı Mağduriyeti

Artık aidat ücretleri yasal olarak iade ediliyor ancak bankalar arayıp iade talep etmeyene çaktırmadan geçiririm politikasıyla ısrarla ekstrelere yansıtıyorlar.
Müşteri hizmetlerini arayıp talep ederseniz %30 kesintiyle karta iade ediyorlar. %100’ü için de bir kısmına puan olarak ve kalma sözü karşılığında veriyorlar.

Artık aidat ücretleri yasal olarak iade ediliyor ancak bankalar arayıp iade talep etmeyene çaktırmadan geçiririm politikasıyla ısrarla ekstrelere yansıtıyorlar.
Müşteri hizmetlerini arayıp talep ederseniz %30 kesintiyle karta iade ediyorlar. %100’ü için de bir kısmına puan olarak ve kalma sözü karşılığında veriyorlar.
Az önce aradım bilgilendirme 3 gün içinde oluyor dediler iade edene kadar ısrarci olucam zaten umarım alabilirim

Kart aidatı artık yasal değil diye biliyorum.
Geçen ay benden de 160 küsür kesilmişti hemen arayıp söyledim, yoksa iptal ederim dedim ücreti geri iade ettiler. Bu taktik her zaman işe yarar, bankalar müşteri kaybetmek istemiyor

İyi günler Hanımlar konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum.
4 5 yılı aşkındır kendime ait kredi kartım var açıkçası çok fazla kredi kartları hakkında bilgim yok önceden internet bankacılığı falanda kullanmıyordum. Sürekli yok kredi kartı sigortası şu bu derken para kesiliyor du bu sefer internet bankaciligimdan senelik kart ücreti kesmişler 121 lira demekki daha önce de fark etmediğim için ödemişim. Bankayı 2 gün önce aradım bilgilendiricez sizi diyip gecistirdiler hesap kesim tarihim yaklaştı ve bu parayı ödemek istemiyorum neden kullanmadığım bir parayı ödeyeyim. Nerden nasıl soysak diye insanları soyup soğana çeviriyorlar.
Ben bu durumda ne yapabilirim bilgisi olanlar varsa bilgilendirebilir mi.
Daha önce ne ücreti idi bilmiyorim esimdem 80 lira tahsil edeceklerdi eşim de aradı bu ne böyle diye veryansın etti bundan iki sene önce

Bu sefer iade ediyoruz ama Yıllık 2000 TL alışveriş yapın demişlerdi yoksa yine kesilir yaptık kesilmedi sonra

Az önce aradım bilgilendirme 3 gün içinde oluyor dediler iade edene kadar ısrarci olucam zaten umarım alabilirim

Bu sizin yasal hakkınız. İade etmemek gibi bir lüksleri yok. Haklarınızın bilincinde olduğunuzu belli edin. Sonrasında da o kartı kapatın. Ben yapıkredi de konusuyorumertesi gün hesapta oluyor para

Kart aidatı artık yasal değil diye biliyorum.
Geçen ay benden de 160 küsür kesilmişti hemen arayıp söyledim, yoksa iptal ederim dedim ücreti geri iade ettiler. Bu taktik her zaman işe yarar, bankalar müşteri kaybetmek istemiyor
Az önce dedim kapattıran hemen diye acaba kendi borcumu ödeyip o ücreti ödemesem olurmuki

Az önce dedim kapattıran hemen diye acaba kendi borcumu ödeyip o ücreti ödemesem olurmuki
Hayır olmaz boşu boşuna faiz yersiniz
Biraz sert konuşun madem, ben kendim yasla olmadığını bildiğim için "yaptığınız yasal deyin, ya kartıma iade edin ya da hemen kartımı kapatın" benzerinde Bi rkonuşma yapmıştım. İade etmişlerdi. Siz sürekli iade etmezseniz kartı kapattırmak istiyorum deyin eninde sonunda iade edicekler

Hayır olmaz boşu boşuna faiz yersiniz
Biraz sert konuşun madem, ben kendim yasla olmadığını bildiğim için "yaptığınız yasal deyin, ya kartıma iade edin ya da hemen kartımı kapatın" benzerinde Bi rkonuşma yapmıştım. İade etmişlerdi. Siz sürekli iade etmezseniz kartı kapattırmak istiyorum deyin eninde sonunda iade edicekler
Deneyece bu metodu teşekkür ediyorum

Malesef artik aidati da yasallastirdilar.
Pasa pasa aliyorlar.
Ama alternatif sunuyorlar aidatsiz kredi karti secenegini talep edebiliyorsun.Eskiden 6 ay kalma sozuyle iade edelim,geri odeyelim,bonus olarak verelim derlerdi.Onu da yasallastirdilar aliyorlar.

4 5 yılı aşkındır kendime ait kredi kartım var açıkçası çok fazla kredi kartları hakkında bilgim yok önceden internet bankacılığı falanda kullanmıyordum. Sürekli yok kredi kartı sigortası şu bu derken para kesiliyor du bu sefer internet bankaciligimdan senelik kart ücreti kesmişler 121 lira demekki daha önce de fark etmediğim için ödemişim. Bankayı 2 gün önce aradım bilgilendiricez sizi diyip gecistirdiler hesap kesim tarihim yaklaştı ve bu parayı ödemek istemiyorum neden kullanmadığım bir parayı ödeyeyim. Nerden nasıl soysak diye insanları soyup soğana çeviriyorlar.
maaş aldığınız bankadan kredi kartı alın aidat kesmezler yoksa kartların yıllık aidatları oluyor.

Kartı kapatıyorum sizinle çalışmak istemiyorum de geri gönderiyorlar parayı.

Biz kk 2 aydır kullanmamıza rağmen ve otomatik talimat gösterin kart ücreti alınmıcak denmesine rağmen 120 tl alındı. 2 kere iade istedik ikisi de reddedildi. Denizban Bonus karttı bu ay kapatıcaz başka kart alıcam ona öderim umrumda değil ama böyle yapıp enayi yerine koyuyolar resmen.

Bende anlamıyorum resmen iş soyguna binmiş ya ben zaten borcumu günü gününe ödüyorum bir kere bile aksatmadım 121 lira para azmi gider bi ihtiyacımı gideririm.

Tabi ki. Para kolay mı kazanılıyor?
Bir aylık elektrik faturasına denk. Geçirebildiklerine taktiği..

Geçen gün maaş hesabım olan banka arayıp kredi kartı satmak için ısrar ediyor. Bayadır aramıyorlardı da ek hesabımda biraz hareket görünce biz de nasiplenelim dediler demek ki. Ki kredi kartı faizleri konusunda kazıkçılar. Zor kurtulmuştum..

"İstemiyorum ihtiyacım yok" diyorum "ama alışveriş taksit" diye zırvalıyor. Tersleyemiyorum da o da çalışan sonuçta. En son yine istemiyorum teşekkürler deyip çat kapattım..

Bir kaç bankanın bazı kartları var aidat almayan onlara başvurun alın
bunun için de iadesini talep edin kapattırıcam deyin bazen işe yarar bazen yaramaz

Biz kk 2 aydır kullanmamıza rağmen ve otomatik talimat gösterin kart ücreti alınmıcak denmesine rağmen 120 tl alındı. 2 kere iade istedik ikisi de reddedildi. Denizban Bonus karttı bu ay kapatıcaz başka kart alıcam ona öderim umrumda değil ama böyle yapıp enayi yerine koyuyolar resmen.
Bnimkide denizbank bonus o zaman benimkinide reddederler kapattiririm o zama bende

X