Kredili Sistem Açık Öğretim Ders Çalışma Sayfası

valla canım hangi bölümdesin onu belirtmeden bişey diyemeyiz...ama sana tavsiyem bir kişinin lafıyla bütün hayatına yön verme sakın..araştırdım diyorsun internetten falan kontrol etmişsin, yeterince emin olmuşsun madem, ohalde neden bir kişinin lafıyla tepetaklak olacaksın ki...bence o kişi biraz çekememiş sen..:KK53:
bazı kompleksli insanlar karşısındaki kişiyi alt etmekten zevk alır...sırıtarak söyledi demiştin ya, işte burdan anla sen bu insanın mahiyetini :)
net bilgisi olanlar sana yardımcı olacaktır bekle bakalım cevap gelir burdakilerden..benim bi fikrim yok yanlış bişey söylemiyim...

Çok istiyorum bu bölümden atanmayı bu yüzden en ufak bir terslik olması beni çok üzer bundan takıntı yaptım sanırım canım.. Cevabın için çok sağol haklısın.. :) Bende ona hayır sen yanlış biliyorsun dedim zaten araştırdığımı da söyledim ama böyle bilmeden sallayacak bir tip değil ona şaşırdım konduramadım..
Adalet okuyorum canım bu arada bitirdiğim bölümde resim öğretmenliği..

Bi anda çok motiveden düştüm umarım yarın normale dönerim.. Bide soru kiatblarınıda alınca önümde bir sürü kitap gözüm korkttu ne yalan söyliyim..
Ben Egem yayınlarını aldım canım iş yerindeki arkadaş vize sınavlarına konu çalışmadan girdi sırf bu egemin soru kitaplarındaki soruları çözerek notlarınında maşallahı var...
Ben daha öncede konu çalışmak için egemden çalışmıştım o yüzden direk onu aldım.. İnşalah faydası olur..
Dediğin gibi bütün olay anlayarak çalışmak, ama bazen sınavlara kadar konular yetişmeyecek diye korkup daha hızlı çalışıyorum..
Bide bütlerde kalkmış diyolar eğer öyleyse ve ben finalleri geçemezsem bittim demektir..

canım dur bi dakka yaaa bu ne hüsran böyle :) sen gemileri yakmış dönüyorsun valla :) olmaz böyle dur bakayım bi...
öncelikle kitapların fazlalığından benimde ödüm patlıyor gözümde okadar büyüyorki sanki tuğla gibi kitaplar var önümde :)
bunu takma kafana, unutmaki o kitaplar aöf nin körolasıca kitapları...:) korkutur öyle takma sen onları...
egemin şanını bende çok duydum, inşallah faydası olacak iyi yapmışsın egem almakla....
konular yetişmeyecek diye hepimiz korkuyoruz, bugün bi yandan ünite çalışırken bi yandan final sınavı gözümün önüne geldi, yandım ben yandım dedim, daha 20 küsür ünitem var :KK43:
ama şunu benimsememiz lazım ki moral bozdukça biz zararlı çıkıyoruz, bi an önce topralanıp bismillah diyerek başlayıp, eyvallah diyerek finali yapıcaz...
kendi kendini telkin et... bildiğim kadarıyla namaz kılıyordun dimi canım, sürekli dualarında rabbi yessir vela tuassir, rabbi temmim bil hayr demeyi unutma...ben sınava giderken otobüste sınava başlarken hep dilimdeydi bu dua... anlamı da şu canım, allahım işimi kolaylaştır ve hayırla tamamla....
allah hepimizin yardımcısı olsun...

Çok istiyorum bu bölümden atanmayı bu yüzden en ufak bir terslik olması beni çok üzer bundan takıntı yaptım sanırım canım.. Cevabın için çok sağol haklısın.. :) Bende ona hayır sen yanlış biliyorsun dedim zaten araştırdığımı da söyledim ama böyle bilmeden sallayacak bir tip değil ona şaşırdım konduramadım..
Adalet okuyorum canım bu arada bitirdiğim bölümde resim öğretmenliği..

eşimin hala oğlu da adalet önlisans okuyor ve baya hırslanıyor..çünkü bi konuşmasına şahit olmuştum arkadaşları adalet okumuşlar ve oda o yüzden bu bölümü seçmiş..ve okuyan arkadaşları da hep bu bölümün mesleklerini yapıyor...
çok net bilmediğim için bşey de diyemiyorum canım yanlış yönlendirmeyim diye, ama sana cevap gelir burdan bilenler yazar inşallah bekle bakalım..adalet okuyanlar var bu topikte bildiğim kadarıyla...

Ahhh gazel yaa inan moral oldun bana İnan... O kadar çok dua ediyorum ki Allahım nolur ders çalışma azmi ver, çalıştığımı anlama kabiliyeti ver ve sınavlarımdan yüzüm gülerek çıkayım, güzel sonuçlar alayım diye.. Canım sana bişey sorucam bide, ben şimdi 4 dersin toplam ünite sayısı 38 dedim ya.. Ara sınavlarda çalışmadım diye baştan başladım ama yetişmeyecek korkusu alıyo içimi, ben ünite çalışmaya final ünitelerinden başlasam olur mu.. Ara sınavda çalışmadım diye en baştan başladım bu seferde yetişmezde konularım kalırsa asıl önemli olan son konularım kalır diye korkuyorum.. Ama en baştan anlamadığım zamanda kitabın ortasından başlamakta mantıklı gelmedi bana.. Nasıl yapsam ?

Anzer bende Adalet okuyorum ama ben hiç duymadım böyle bişey ve bana birazda saçma geldi.. Niye giremeyesin ki ?

Ahhh gazel yaa inan moral oldun bana İnan... O kadar çok dua ediyorum ki Allahım nolur ders çalışma azmi ver, çalıştığımı anlama kabiliyeti ver ve sınavlarımdan yüzüm gülerek çıkayım, güzel sonuçlar alayım diye.. Canım sana bişey sorucam bide, ben şimdi 4 dersin toplam ünite sayısı 38 dedim ya.. Ara sınavlarda çalışmadım diye baştan başladım ama yetişmeyecek korkusu alıyo içimi, ben ünite çalışmaya final ünitelerinden başlasam olur mu.. Ara sınavda çalışmadım diye en baştan başladım bu seferde yetişmezde konularım kalırsa asıl önemli olan son konularım kalır diye korkuyorum.. Ama en baştan anlamadığım zamanda kitabın ortasından başlamakta mantıklı gelmedi bana.. Nasıl yapsam ?

canım şimdi başımızı iki elimizin arasına alıp mantıklı bişekilde düşünecek olursak ben olsam napardım, sanırım ara üniteleri atlar, final ünitelerine başlardım...neden diyeceksin..çünkü ara sınavdaki ünitelerden taş çatlasın 3 veya 5 soru gelir gibi sanki...ayrıca birde şu var, final sınavı yüzde yetmiş olarak baz alınacağı için, bence final ünitelerine yoğunluk vermen daha mantıklı...
tabi bunlar benim düşüncelerim...kararını etkilemek istemem ama ara sınavdan üç beş soru yapıcam diye uğraşırken, öbür taraftan birsürü final sorularını esgeçmek ne kadar doğru sence?
istersen sen bugün burdaki herkese bu soruyu sor bi istişare et canım benim..sonuçta tecrübeli olanlar daha mantıklı cevaplar verecektir..çünkü süre az kaldı..maşallah ünitelerin de baya çok...sınava az kala yetişemezsen iyice hüsrana uğrama...
bugün burdan herkese sor iyice canım..iyice emin ol..topluca mantıklı bi karar veririz senin için...

Gazelcim aslında söylediklerin doğru.. Çünkü ben bi çizelge yaptım ve günde en az 2 ünite hedefi koydum kendime.. Mesela bugün olduğu gibi çalışamadığım bi kaç gün olursa çalışmam gereken üniteler askıya alınacak.. Ve dolayısıyla yetişmeme ihtimali var.. Hergün mutlaka 2 ünite çalışacağım garanti olsa nasılsa yetişir diye telaş etmem. Ama olur da bi engel olur, hasta olurum, işim olur çalışamam vs. Ama finallerden başlamak daha mantıklı geldi banada .. Benim tek hedefim baştan başlayayımda bütün konuları anlayarak gitmekti.. Ama ilk önce final konularını çalışmak daha mantıklı..

Gazelcim aslında söylediklerin doğru.. Çünkü ben bi çizelge yaptım ve günde en az 2 ünite hedefi koydum kendime.. Mesela bugün olduğu gibi çalışamadığım bi kaç gün olursa çalışmam gereken üniteler askıya alınacak.. Ve dolayısıyla yetişmeme ihtimali var.. Hergün mutlaka 2 ünite çalışacağım garanti olsa nasılsa yetişir diye telaş etmem. Ama olur da bi engel olur, hasta olurum, işim olur çalışamam vs. Ama finallerden başlamak daha mantıklı geldi banada .. Benim tek hedefim baştan başlayayımda bütün konuları anlayarak gitmekti.. Ama ilk önce final konularını çalışmak daha mantıklı..

valla bencede en mantıklısı bu görünüyor canım...eşim tv izliyor ona sordum :) eşim de aöf tarih bölümünde okuyor...bu üçüncü üniversitesi baya tecrübeli kendisi..:) bazılarını çift dikiş geçmeye çalışıyor falan vs...sen olsan napardın dedim, ben olsam ara sınavı bırakır finale yüklenirdim dedi...eğer sınava yakın final ünitelerim biterde zamanım kalırsa ara üniteleride şöyle bi soru falan çözerek göz ucuyla çalışrdım dedi...
dur bakalım canım burdaki diğer hatunlar ne diyecek..yanlış bi karar vermeyelim...ama bana da en mantıklısı bu gibi geliyor...yine de sen bilirsin canım benim...

valla bencede en mantıklısı bu görünüyor canım...eşim tv izliyor ona sordum :) eşim de aöf tarih bölümünde okuyor...bu üçüncü üniversitesi baya tecrübeli kendisi..:) bazılarını çift dikiş geçmeye çalışıyor falan vs...sen olsan napardın dedim, ben olsam ara sınavı bırakır finale yüklenirdim dedi...eğer sınava yakın final ünitelerim biterde zamanım kalırsa ara üniteleride şöyle bi soru falan çözerek göz ucuyla çalışrdım dedi...
dur bakalım canım burdaki diğer hatunlar ne diyecek..yanlış bi karar vermeyelim...ama bana da en mantıklısı bu gibi geliyor...yine de sen bilirsin canım benim...

Vayy be eşin demek 3. üniversiteyi okuyo ha maşallah baya bi azimliymiş valla ben bu yaşta bunu bitireyim dahada okumam diyorum ama bakalım belkide isterim...
Bencede bu daha mantıklı geliyo banada, sonuçta sınavada az kaldı..
Diğer kızlardanda görüş alırız...

2 gündür ders kapağı açamadım
Dün hastaneye gittim kan verdim hemşire nasıl kan aldıysa o kadar acıdı ki şuan kolum mosmor
Çok şaşırdım her zaman kolay alınır hiç morarmazdım

Az sonra 1 ünite bitiririm 4 olur
Her güne 2 koydum ama yapamıyorum ya

hem 4 yıllık hem 2 yıllık okuyanlar giremiyormuş işte açıklaması yok ama iddia bu..

hiç böyle saççma bişey duymadım sen ona aldırış etme...delinin biri kuyuya bir taş atar, bin akıllı çıkaramaz...
sen gerçek belgelerle hareket et, onun bunun lafıyla değil...internetten de araştırmışsın, burdakilerde böyle diyor...
o kişi kimse seni çekememiş belli...:KK52:

hiç böyle saççma bişey duymadım sen ona aldırış etme...delinin biri kuyuya bir taş atar, bin akıllı çıkaramaz...
sen gerçek belgelerle hareket et, onun bunun lafıyla değil...internetten de araştırmışsın, burdakilerde böyle diyor...
o kişi kimse seni çekememiş belli...:KK52:

sağol canım ya :)

hem 4 yıllık hem 2 yıllık okuyanlar giremiyormuş işte açıklaması yok ama iddia bu..

canım arkadaşım yazdıklarını okudum
ama ne yazık ki bende lisans mezunları önlisans kpss ye giremiyor diye biliyorum:26:
yine bir araştırıp iyice öğrenelim bakalım
inşallah istediğin mesleği yapabilirsin:KK16:

1 ünite bitirdim günler sonra:KK52:
1 tane daha bitirmeyi planlıyorum bu gece
zaten hazırladığım planda kaydı acayip moralim bozuluyor yetişemicem diye
daha raporlar duruyor yazılıp yüklenecek:KK14:
hızlanmam lazım artık:18:

hep diyorum yine söylücem
bırakın şu ara sınav ünitelerini çıkmaz 1,2den fazla diye
başla sen final ünitelerinden beni dinle:KK1:
ama fazla çıkarsa ben öyle bişey demedim derim ona göre:KK52::KK52::KK52:

ben final ünitelerinden başladım vakit kalırsa öbürlerine dönerimmm.Kızlar silkelenin çok az kaldııı günde 2 ünite çalışmak zorundayız yoksa olmaz bu iş :18:

sana iyi bir haber:KK1:
lisans mezunusun
sonrada önlisans okudun ve önlisans kpss ye girip atama istiyorsun
bu durumda ösym ye durumu dilekçeyle bildirmen lisans hakkından vazgeçtiğini söylemen gerekiyor
o şekilde önlisans kpss ye girebiliyormuşsun
fakat bir daha lisans diplomanı kpss de kullanamıyomuşsun
bir seçim yapıp dilekçe yazman yeterli yani

ben hala başlamadım:KK14:sanki yapamıycam 10 ders var korkutuyo bu beni.akşama kadar bilgisayar başındayım vaktimde var oğlum okula eşim işe ama içten gelmiyince olmuyo işte yapamıyacağımı biliyorum ben çok beceriksizim:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
başlayan arkadaşlarım Allah zihin açıklığı versin hepinize maşallah diyeyim:nazar:

X