Kekler - Pastalar Krem şantili pratik kek - Dr. Oetker sponsorluğunda

FusRam

24042016 ❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
25 Aralık 2013
4.742
2.927
Merhaba bayanlar :)

Bayadır katılmıyordum yarışmaya nihayet keki Yaptım geldim buraya 1.likte gözüm yok valla süper tarifler var çünküü maksat eğlence ve pratik bir keki burada paylaşmak :)

Yarışmadaki herkese başarılar

Tarifime geçiyorum.

3 yumurta ( resimde 2yumurta var çünkü teki Kırıldı. Resimde yer alamadı kendileri )
1 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 Çay bardağı yağ
1 vanilya
1 paket krem şanti
1 tatlı kaşığı limon rendesi
2 su bardağı un
1 kabartma tozu

Not: İçine isteğe göre Fındık, ceviz, havuç konulabilir :)

Yapılışı:

Şeker ve yumurta iyice çırpılır. 2. Nolu resimdeki krema gibi olana kadar çırpılır.

Sırasıyla süt, sıvı yağ, krem şanti, vanilya, limon rendesi konulur ve karıştırılır. 3 nolu resim gibi karıştırma işlemi bitince un ve kabartma tozu konulur. 5 nolu resimdeki gibi hamur keki elde edilir. Kek kalıbı yağlanır. Sıcak fırına konulur.

Bizdeki davul fırın olduğu için derecesini bilmiyorum önemli nokta ilk 20 dkka fırının Kapağı açılmayacak
Kürdan ile pişip pişmediği kontrol edilir.

Afiyet olsun

Nevreste Ablacım resimlerde bir sorun varsa düzenleyebilir misin

çok iddialı tarifler var kuzum benden çıkmaz böylesi

Evet iddalı tarifler var kuzum ama bizde yeni yemek yapmaya başlayanlara basamak oluruz

Canım 10 gündür netimde sıkıntı var
Cepten çevirmeyi denedim olmadı
Kusura bakma
Anladım sağlık olsun Ablacım teşekkür ederim uğraştığın için

Ellerinize sağlık, başarılar dilerim.

Çok teşekkür ederim

Ellerine saglik cnm
Krem santili tarifleri hep merak etmisimdir denemek kismet olmadi:) kurabiyesini falan yapiyorlar..
Basarilar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…