Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kres özel anaokulu fiyatları

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Evet bende yuzmeye ilgisi çok fazla olduğu için ona da yönlendirmek istiyorum ama işte arkadaş sosyalik ilişkileri de gelişsin istiyorum , ama şuan bu fiyatları ödersek ? 1 buçuk yaşındaki küçük oğlum için 1,5 sene sonra onu da göndermek zorunda hissedicem ve ikisiyle baş etmemiz neredeyse mümkün olmayacak gibi
Eğer ikisine de aynı imkanları sağlamayacaksanız hiç gerek yok. Benim ortancam 2 yaşında ve eve haftada 2 gün oyun ablası geliyor. Tek dediği “ya sen her şeyi biliyorsun ne öğreticem sana” neden? Çünkü ben oyunlarla öğretiyorum. Yeri geliyor perdeyle bile konuşuyoruz. Ekran hiçbir çocuğuma vermiyorum. Yani demem o ki en iyi eğitimci ilk başta anne ve babadır. Çıkın doğaya oynayın. Evde oynayın. Yüzme kursuna gönderin

Benim ilk çocuğum da montessoriye gitti. Ben çok memnun kaldım. Özellike dur durak bilmeyen erkek çocuklarına düğme dikecek motor ve sinir gelişimimi sağlamaları onlarda o konsantrasyonu oluşturabilmeleri aşırı hoşuma gitmişti.

Benim de ikinci çocuğum için iki seçeneğim vardı. Eylülde başlayacak. Seçeneklerden biri 8-18 2,5x para, diğeri 9-3 x para idi. Biz koşullarımızı değerlendirip 9-3ü tercih ettik. Siz de araştırıp size uygun gelen koşullarda bir yer bulabilirsiniz.

Yani herkes çocuğu için iyisini ister ama alt tarafı kreş yani çok abartı bir para tek memur çalışan bir aile için. Ben almanyadayim, burası montessori, waldorf okulları ile meşhurdur ama pahalı olmadığı halde tanıdığım hemen herkes normal kreşe gönderiyor. Ben böyle şeylerde öğretmen önemlidir diyenlerdenim.

Eğer ikisine de aynı imkanları sağlamayacaksanız hiç gerek yok. Benim ortancam 2 yaşında ve eve haftada 2 gün oyun ablası geliyor. Tek dediği “ya sen her şeyi biliyorsun ne öğreticem sana” neden? Çünkü ben oyunlarla öğretiyorum. Yeri geliyor perdeyle bile konuşuyoruz. Ekran hiçbir çocuğuma vermiyorum. Yani demem o ki en iyi eğitimci ilk başta anne ve babadır. Çıkın doğaya oynayın. Evde oynayın. Yüzme kursuna gönderin
Katılıyorum bende ekran vermeyen bi anneyim , eşim yoğun çalışmasına rağmen en az haftada iki iki çocuğumuzu alıp ormana gider keşif yaparlar.. ormanda uyutur bile onları .. yani elimizden geldigince en iyi şeyleri sunmaya çalışıyoruz belki sürekli okumak araştırmak bu kadar düşündürüyor olabilir

Katılıyorum bende ekran vermeyen bi anneyim , eşim yoğun çalışmasına rağmen en az haftada iki iki çocuğumuzu alıp ormana gider keşif yaparlar.. ormanda uyutur bile onları .. yani elimizden geldigince en iyi şeyleri sunmaya çalışıyoruz belki sürekli okumak araştırmak bu kadar düşündürüyor olabilir
Ben büyük oğlumu 4 yaşında verdim. Ama iki çocuğa da eşit şartlar oluşmayacaksa başka alanlara yönelmeli diye düşünüyorum.

Yani herkes çocuğu için iyisini ister ama alt tarafı kreş yani çok abartı bir para tek memur çalışan bir aile için. Ben almanyadayim, burası montessori, waldorf okulları ile meşhurdur ama pahalı olmadığı halde tanıdığım hemen herkes normal kreşe gönderiyor. Ben böyle şeylerde öğretmen önemlidir diyenlerdenim.
Evet öğretmen konusunda çok haklısınız zama tecrübemiz hiç yok ne yazıkki

Para tuzakları montessori şu bebeleri bi salın Allah aşkına ya
Neden böyle dusunuyorsunuz ? Yani sevenleriyle söylerseniz belki bakış açım değişir , yani ben montessori üzerine yetiştirmeye çalışıyorum oğlumu 2,5 yaşında şuan ama kendi kıyafetlerini makineye atıp yikayabiliyor bitince alıp kurutmaya atıp çalıştırabiliyor belki basit ama ona özgüven kazandıran bisey bu . Yani olumsuz bi kısım gördüyseniz söyleyin üzerine düşünelim

Neden böyle dusunuyorsunuz ? Yani sevenleriyle söylerseniz belki bakış açım değişir , yani ben montessori üzerine yetiştirmeye çalışıyorum oğlumu 2,5 yaşında şuan ama kendi kıyafetlerini makineye atıp yikayabiliyor bitince alıp kurutmaya atıp çalıştırabiliyor belki basit ama ona özgüven kazandıran bisey bu . Yani olumsuz bi kısım gördüyseniz söyleyin üzerine düşünelim
Kıyafetlerini makinaya mı atıyor😱 yapmayın Allah aşkına şu saçma sapan yeni dayatmalara uymayın ben de modern düşünen bir insanım ama bebeler için bu montessori saçmalığı biraz fazla değil mi çocuklar oynasın oynayarak keşfetsin bir daha o yaşlara gelmeyecekler kendi zamanınızda yaşayamadıklarınızı çocuklar üzerinde uygulamaya çalışmayın bunu ben değil uzmanlar söylüyor biraz uzmanların videolarını izleyin tamamen para tuzağı yeni moda oldu

Bu tarz sistemleri görünce ciddi anlamda sinirleniyorum bir de küçücük bebelere okuma yazma öğretme çıktı buralarda devletin artık şu sisteme bir dur demesi lazım çocuk adı üstünde çocuk, bebe oyun oynayarak öğrenmeleri gerekiyor küçücük bebenin eline iğne iplik vermek nedir çamaşırı eline verip makinaya atmasını istemek nedir çok el kabiliyetleri gelişsin mi istiyorsunuz ne güzel oyunlar var şu çocukları yormayın gözünüzü seveyim biraz büyüdüğünde be biraz büyüdüğünde ilkokulda mesela

Oğlum haziran ayinda 3 yaşında olucak , eylul gibi de 3.5 a yaklasicak sosyalleşmesi için anaokuluna göndermek istiyorum fakat senelik 170 bin ₺ dediler aylık 16,500 ₺ ödemesi var yani eşim memur bu bütçemizizora sokucak bi rakam ama zamlarla falan zorlansakta yapabiliriz belki diyor bi tarafimiz.okul montessori okulu yani sevdiğim bir eğitim şekli var içime siniyor. onun disinda böyle çevremizdeki diğer uygun fiyatli yerlere baktığımda şuan 10 bin ₺ tam gün ama bu şimdiki fiyatları eylülde haliyle oralarda zam yapicak. / çok kararsizim 1 yaşında bir oğlum daha var ikisine aynı anda yetemiyorum yani en azından sabahtan küçük oğluma vakit ayirsam işlerimi halletsem kalan vaktimdede büyük oğlumla daha kaliteli vakit geçirebilirim diyorum ama artıları eksileri neolur tecrübeli annelerden tavsiye bekliyorum
Bende bakıyorum bizim buralarda 8-10 bin civarı bayramdan sonra vermeyi düşünüyorum ama arasan aylık 15bune bile var burdada geçen eşime aaa çok iyi bı okul buldum yıllık 120 binmiş dedim oda zavallim yuh ne ogretecekler küçücük çocuğa sanki dedi 🤣🤣 farkına varamadi sanırım bizim verecegimiz yerde yıla vurunca 110 bine geliyor🤣🤣

Kıyafetlerini makinaya mı atıyor😱 yapmayın Allah aşkına şu saçma sapan yeni dayatmalara uymayın ben de modern düşünen bir insanım ama bebeler için bu montessori saçmalığı biraz fazla değil mi çocuklar oynasın oynayarak keşfetsin bir daha o yaşlara gelmeyecekler kendi zamanınızda yaşayamadıklarınızı çocuklar üzerinde uygulamaya çalışmayın bunu ben değil uzmanlar söylüyor biraz uzmanların videolarını izleyin tamamen para tuzağı yeni moda oldu
İş olarak yaptırmıyorum heralde ?? Örneğin tuvalet eğitimi verdiğim dönemde kaçırdığı zaman pedogu kendisi çıkarsın zorluğunun pislendiginin farkına varsın diyordu ?? Buna istinaden üstünü cikardiginda anne ben bunu makineye atcam cici olsun diyordu gel oğlum atalım diyordum alıp boş makineye atıp deterjan koyup programı bilmeden düğmeye basıp calistiriyordu?? Yani o onu aslında oyun olarak görüyor cunku çocuk için yaptığı her şey oyun aslında .) ee ben yikanacak kıyafetleri banyoda ayirdigimda ise anne ben bunları tasiyim diyordu diyet makineye ilk başta sağa sola atarak birbirine karistirarak ama samanla daha düzgün yaptı tabiki ama asla al bunu yap diye is olarak yapmadık biz bunu

Bu tarz sistemleri görünce ciddi anlamda sinirleniyorum bir de küçücük bebelere okuma yazma öğretme çıktı buralarda devletin artık şu sisteme bir dur demesi lazım çocuk adı üstünde çocuk, bebe oyun oynayarak öğrenmeleri gerekiyor küçücük bebenin eline iğne iplik vermek nedir çamaşırı eline verip makinaya atmasını istemek nedir çok el kabiliyetleri gelişsin mi istiyorsunuz ne güzel oyunlar var şu çocukları yormayın gözünüzü seveyim biraz büyüdüğünde be biraz büyüdüğünde ilkokulda mesela
Çocuk makineye kirli kıyafetini atınca yorulmuş çocukluğundan bi şey eksilmiş olmuyor aksine sorumluluk bilinci gelisiyor, ( emin olun tüm gün oyun oynuyoruz ama araogununde muhallebi yaparken tahta bicakla muzunu kendi dilimleyebiliyor mesela ? Ve inanın bundan çok keyif alıyor evcilik gibi geliyor ona çünkü

İş olarak yaptırmıyorum heralde ?? Örneğin tuvalet eğitimi verdiğim dönemde kaçırdığı zaman pedogu kendisi çıkarsın zorluğunun pislendiginin farkına varsın diyordu ?? Buna istinaden üstünü cikardiginda anne ben bunu makineye atcam cici olsun diyordu gel oğlum atalım diyordum alıp boş makineye atıp deterjan koyup programı bilmeden düğmeye basıp calistiriyordu?? Yani o onu aslında oyun olarak görüyor cunku çocuk için yaptığı her şey oyun aslında .) ee ben yikanacak kıyafetleri banyoda ayirdigimda ise anne ben bunları tasiyim diyordu diyet makineye ilk başta sağa sola atarak birbirine karistirarak ama samanla daha düzgün yaptı tabiki ama asla al bunu yap diye is olarak yapmadık biz bunu
Tamam bu normal bir şey olabilir ama Montessori biraz fazla saçma geliyor bana bakın biraz hevesini alınca ebeveynler bu moda kalkacak yeni toplantıda müdür bey anlattı çocukları biraz salın doğanın akışına kendileri uysun rutinleri elbette oluşturmak için biz anne babalar üzerimize düşen görevi yapacağız ama tam gün bir çocuğun o yaştaki bir çocuğun okulda olduğu süre zaten fazla biz yetişkinler bile 8 saat bir işte çalışırken bile daralıyorken çocuklar bir gün içerisinde hadi bakalım şimdi şu saati hadi bakalım şimdi bu saati bugün piyano yarın satranç bence biraz fazla bu çocukların anne yanında olmaya daha çok ihtiyaçları var üstelik siz evdesiniz yarım gün yeterli olabilir size de iyi gelir diğer çocuğunuzla da ilgilenebilirsiniz.

Evde rahat etmek için mi ? Yahu bir yaşında bir bebeğim daha var diyorum ben bebeğim doğmadan önce tüm gün çocuğumla ilgilenip ona etkinlikler yaptıran oyunlar oynatan bir anneydim ama küçük oğlum buyudukce ikisinin de etkinlik oyun anlayışı farklı olduğu için kendimi yetersiz hissetmeye başladım ( ekstra ev işleri yemek vs ) de var sonuçta. Ben burda oğlum kaliteli zaman geçirsin sosyallessin diye düşünürken ( kendi rahatını düşünen bi tip oldum iyi mi şaka gibi
E tamam yarım günde sosyalleşemiyor mu sabah 8 akşam 5 mi gitmesi gerek ? Ev hanımı olup 3 yaş grubu bir çocuğu tam gün okula vermek istemek= rahatlık istemektir. 2 çocuğa yetişemiyorum diye süslemek benim açımdan bu gerçeği değiştirmiyor

Her montessori yazana inanmayın. Çocuk boyunda eşya koyunca öyle olmuyor.
Çocukların gelişimleri için erken yaşta kreşe gitmelerini destekliyorum fakat ekonominiz şuan buna elverişli değil. Yanınıza haftada 3 gün yardımcı alsanız o paranın yarısına, hem size daha faydası dokunur hem de bütçenizi bir nebze rahatlatırsınız. 4 yaşta ise devlet anaokulları mevcut, direkt oraya geçirirsiniz.

E tamam yarım günde sosyalleşemiyor mu sabah 8 akşam 5 mi gitmesi gerek ? Ev hanımı olup 3 yaş grubu bir çocuğu tam gün okula vermek istemek= rahatlık istemektir. 2 çocuğa yetişemiyorum diye süslemek benim açımdan bu gerçeği değiştirmiyor
Yarın günde sosyalleşemez bu çocuk dediğimi hatırlamıyorum ?? Ben bu konuyu açarken zaten artılarını eksilerini sormak için açtım . 2 çocuğa yetişemiyorum diyip süslemeye ihtiyacım emin olun yok öyle bi kaygım olsa direk gönderirim kimsenin fikrini de önemsemezdim . Keza 9 4 belirtilen okul 16500₺ 9 -13.30 saatleri ise 12.500 ₺ fiyat farkı cok aman aman değil burda önemli olan eksik kalır mı herkes devam ederken hop ordan biranda alınmış hisseder mi bir cok detay var keyfim için açmadım konuyu

X