Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş...

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Rosebek88

27.10.14 Yiğit Kaan aşk#şükür#dua#mutluluk#herşey#
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
2.223
3.522
merhaba arkadaşlar çalıştığım için oğlumu bu yıl kreşe vermek zorundayım ancak benim için çok zor bir karar çok araştırdım fakat bir türlü karar veremiyorum, geçen yıl bakıcı bakmıştı onunla çok zorlandık bu yıl bakıcı düşünmüyorum bu yüzden, oğlum 22aylık olcak, sorum şu ki kreşe gittiğimde sormam geteken öncelikli şeyler neler sizce ben belirledim bazı şeyleri ancak aranızda tecrübeliarkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Birde tabiki ankara keçiörende kreş tavsiyesi verebilirseniz de yok demem:-) benim için çok büyük dert oldu bu:-( insan canının parçasını kinaeye güvenip emanet edemiyor

Bende Ankara keçiörendeyim. Kızım 36 aylık oldu çalışmıyorum ama artık yarım gün kreşe vermeye niyetlendim. Evimin 8-10 bina yanında bi kreş var Oray'la konuşucam bugün bakalım neler olacak

Kreşe giden çocukların daha sosyal ve paylaşımcı olduğunu düşünüyorum.
İyi bir kreş bulursanız göndermekte tereddüt etmeyin.
Kreş araştırırken de günlük programlarını,yemek menüsünü ve öğretmenlerini sorabilirsiniz
Kolay gelsin :)

Kreşe giden çocukların daha sosyal ve paylaşımcı olduğunu düşünüyorum.
İyi bir kreş bulursanız göndermekte tereddüt etmeyin.
Kreş araştırırken de günlük programlarını,yemek menüsünü ve öğretmenlerini sorabilirsiniz
Kolay gelsin :)
Teşekkürler evet bunları listeme yazmıştım:-) sanırım elimde uzun bi listeyle gidicem kreşlere:-)

Bende Ankara keçiörendeyim. Kızım 36 aylık oldu çalışmıyorum ama artık yarım gün kreşe vermeye niyetlendim. Evimin 8-10 bina yanında bi kreş var Oray'la konuşucam bugün bakalım neler olacak
Sizin içinde hayırlısı olsun umarım benim oğlum küçük oldugu için çok üzülüyorum ama inş korktugum gibi olmaz

Sana torun caddesi üzerinde buğday kreş i siddetle tavsiye ederim o kadar ilgili ve candanlar ki eğitim konusunda da çok memnunum benim ikizleri m gidiyor 1 yıldır yani tamamiyle memnun kalacağın bir yer bende uzun uğraşlar sonucu buldum hiç gözüm arkada kalmiyor

Sana torun caddesi üzerinde buğday kreş i siddetle tavsiye ederim o kadar ilgili ve candanlar ki eğitim konusunda da çok memnunum benim ikizleri m gidiyor 1 yıldır yani tamamiyle memnun kalacağın bir yer bende uzun uğraşlar sonucu buldum hiç gözüm arkada kalmiyor
Orasını duymuştum evet gerçkten anlatıldıgı kadar iyimi öğretmenleri yemek durumu vs kaç aylık ikizleriniz birde ücret nekadar acaba bazı kreşler çok çok abartılı rakamlar istiyorlar

Fiyatı nedir Canım oranın ben benim yanımda olduğu için sevgi Pınar'ını düşünüyorum komşumun kızı da orda ama bakalım daha görüşmedim hiç

Gerçekten çok iyi ve ilgililer yemek menüsü nu veriyorlar ordan takip edebilirsiniz fiyat konusunda bişey ditemeyecegim ikiz indirimi olduğu için ama bildiğim kadarıyla tüm gün 700 tl bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım bazen işten geç çıkıyorum saatleri benim için esnetebiliyorlar bu da en gec 7 oluyor bunlar benim için önemli en güzeli de çocuklarım çok mutlu ve huzurlu

1. Kurucusunun kim olduğu eğitim durumu (çünkü size ne anlatılırsa anlatilsin kreşin sahibinin hayal gücü kadar olacak verilen eğitim )
2. Size eğitimle alakali aylık veya haftalik plan verip aylik/haftalik olarak ayin yada haftanın bitiminde geri donut veriyorlar mi?
3. Sizin muhatabıniz kim olacak kreste?
4. Cocugunuzun öğretmeni kim ve kurumda ne kadar süredir görev yapıyor?
5. Çocuğunuz la alakali ne kadar bir sürede birebir veli görüşmeleri yapıyorlar?
6. Tabiki yemek listesi, eğitim programı
7. Kaç yaş çocukları ile ayni grupta olacsk?
8.grup öğretmeninin kurumda çocuğu olacak mı?
(Su an ilk aşamada aklıma gelenler . Ben içerikten ziyade sorun yaşayabiliceginiz alanları en aza indirmeye çalıştım )

Gerçekten çok iyi ve ilgililer yemek menüsü nu veriyorlar ordan takip edebilirsiniz fiyat konusunda bişey ditemeyecegim ikiz indirimi olduğu için ama bildiğim kadarıyla tüm gün 700 tl bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım bazen işten geç çıkıyorum saatleri benim için esnetebiliyorlar bu da en gec 7 oluyor bunlar benim için önemli en güzeli de çocuklarım çok mutlu ve huzurlu
Sağol canım yorumun için ilk sıraya orayı yazdım ozaman servise vermeyi düşünmüyorum kendim gmtürüp getrcem inşallah 2yaş alıyorlar ozaman

Fiyatı nedir Canım oranın ben benim yanımda olduğu için sevgi Pınar'ını düşünüyorum komşumun kızı da orda ama bakalım daha görüşmedim hiç
Sevgi pınarı nerde canım tam olarak birde iyi bir kreşmi sen araştırdınmı acaba

1. Kurucusunun kim olduğu eğitim durumu (çünkü size ne anlatılırsa anlatilsin kreşin sahibinin hayal gücü kadar olacak verilen eğitim )
2. Size eğitimle alakali aylık veya haftalik plan verip aylik/haftalik olarak ayin yada haftanın bitiminde geri donut veriyorlar mi?
3. Sizin muhatabıniz kim olacak kreste?
4. Cocugunuzun öğretmeni kim ve kurumda ne kadar süredir görev yapıyor?
5. Çocuğunuz la alakali ne kadar bir sürede birebir veli görüşmeleri yapıyorlar?
6. Tabiki yemek listesi, eğitim programı
7. Kaç yaş çocukları ile ayni grupta olacsk?
8.grup öğretmeninin kurumda çocuğu olacak mı?
(Su an ilk aşamada aklıma gelenler . Ben içerikten ziyade sorun yaşayabiliceginiz alanları en aza indirmeye çalıştım )
Çok faydalı şeyler paylaşmışsınız gerçkten haklısınız bunlar sorun yaratabilir heleki öğretmenin çocugu varsa:-) bunları not ettim teşekkürler

Can'ım kreş ne kadar yakınında olursa o kadar iyi servise vermemek lazım bence bu kadar ufaksa yada çalıştığın yere yakın olsun hemen gidebilir vaziyette ol
Evet haklısınız servise vermycem küçük oldugu için kendim götürüp getircem ama tabiki yakın olması önemli ancak öyle bişyki tüm iyi kreşler bir cadde üzerinde toplanmış durumda bu yüzden sıkıntı biraz

X