KRIZ! Laptop'umu Turkiye'ye getiremiyorum.

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.249
ABD ve Birlesik Krallik, Turkiye'den gelen direkt ucuslarda cep telefonundan buyuk elektronik esyalari yanimizda tasimamizi yasakladi. Oldu olasi ucuslari tamamen iptal ettirseydiler. Ben simdi ne yapayim, tum islerimi kucuk flash disklere koyup Turkiye'de laptop mu bulayim.

Var mi cin fikirliler? Cloud demeyin ne olur!

Tum isadamlari, akademisyenlere tum beyaz yakali calisanlara verilmek istenen mesaj su: sizin isinizi boyle sabote ederiz. Bir sey uretmeyin/calismayin/ ogrenmeyin.

Alin size kriz, asil MAGDURIYET budur iste.

Neden bu hale geldik soyleyin bana. Su dustugumuz duruma bakin

Neden biz yurtdisi Turkleri her krizde en buyuk zarari goruyoruz?

Aktarmali ucmak zorunda kalacaksin ne yazik ki, ben de kara kara dusunmeye basladim, bilgisayar asagi verilmez, calinmasa, parca pincik ele gecmesi var:S tek aklima gelen hardisk e koymak, baska da bir sey gelmiyor aklima.

ABD ve Birlesik Krallik, Turkiye'den gelen direkt ucuslarda cep telefonundan buyuk elektronik esyalari yanimizda tasimamizi yasakladi. Oldu olasi ucuslari tamamen iptal ettirseydiler. Ben simdi ne yapayim, tum islerimi kucuk flash disklere koyup Turkiye'de laptop mu bulayim.

Tum isadamlari, akademisyenlere tum beyaz yakali calisanlara verilmek istenen mesaj su: sizin isinizi boyle sabote ederiz. Bir sey uretmeyin/calismayin/ ogrenmeyin.

Kabine girmesini yasakladı, taşınmasını değil. Bavulunda getirebilirsin.

Kabinde getiremiyorsunuz. Bagaja kabul ediliyor.

Sakin ol.

Cep telefonundan büyük elektronik cihazların kabine alınmasına yasak getirildi sadece, bagaj olarak verebilirsin.

Asıl mağduriyetin bu olduğu tartışılır. İyi yolculuklar :)

Asıl mağduriyet derken abartmışsın sanki.bu kadar ajite olmana gerek yok bence,bavulda taşınabilir,güvenmiyorsan da hard disklere yükleme yap

Hard disk boyut une kadar ?
Kisitlama boyutundan haber vereyim:

1) Cep telefonu olacak ve 2) boyu 16cmx 9.3cm x 1.5cm derinlikte olacak

Bilmem durumun vahimiyetini anlatabiliyor muyum

Yahu siz galiba hic yurt disina ucmadiniz? BAGAJA LAPTOP KONUR MU?
Her taraf hirsiz dolu, ustelik son geldigimde kilidimi kirmis acmislar yahu yapmayin beynim kisa devre yapti.
Yok bacım biz köylüyük..

Ne yapayım Trump'ı arayıp kızayım mı? Yinemipilav'ın laptopunu derhal first class yollayın mı diyeyim? Ne bu yani Türkiye'nin en büyük mağduru sen misin şimdi?

Tövbe yarabbim..

Yahu siz galiba hic yurt disina ucmadiniz? BAGAJA LAPTOP KONUR MU?
Her taraf hirsiz dolu, ustelik son geldigimde kilidimi kirmis acmislar yahu yapmayin beynim kisa devre yapti.

Yurtdışında yaşıyorum, defalarca uçtum. Çaren mi var? İlk mesajında bavula koymak istemiyorum yazmadığın için haberi eksik kaynaktan okudun diye düşünmüş olamaz mıyız? Bir sürü insan benzer şeyler yazmış.

Sağdan soldan çıkaracaksan sinirini buyur çıkar. Biz koyduk çünkü yasağı.

Aktarmali ucmak zorunda kalacaksin ne yazik ki, ben de kara kara dusunmeye basladim, bilgisayar asagi verilmez, calinmasa, parca pincik ele gecmesi var:S tek aklima gelen hardisk e koymak, baska da bir sey gelmiyor aklima.

Baska care yok aktarmali ucacagiz ama NEREYE?
Hadi Almanya dyelim, su nane limon havada, Almanya da yasak getirirse sasirir misiniz?
Ne hale geldik ya ne hale geldik.

Yok bacım biz köylüyük..

Ne yapayım Trump'ı arayıp kızayım mı? Yinemipilav'ın laptopunu derhal first class yollayın mı diyeyim? Ne bu yani Türkiye'nin en büyük mağduru sen misin şimdi?

Tövbe yarabbim..

Ben de koyluyum kardesim. Sinif farki yaratma durup duruken derim. Bu duyarsiz cevabi vermeseydiniz keske. Turkiye turku oturdugu yerden dalga gecsin, her turlu doiplomatik kriz bizim basimiza patlasin olsun biz cekelim ceremesini oyle mi . Cok ayipladim sizi.

Bu duyarsiz cevabi vermeseydiniz keske. Turkiye turku oturdugu yerden dalga gecsin, her turlu doiplomatik kriz bizim basimiza patlasin olsun biz cekelim ceremesini oyle mi . Cok ayipladim sizi.

Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Yaşanan her diplomatik krizden sence en çok senin laptopun mu etkileniyor? Bana Türkiye Türkü diyen aklın jetlag olmuş. Yurtdışı Türkleri diye serzenişte bulunuyor bir de. Bırak allahını seversen.

Siyasete girmeyeceğim. Banlanmak istemiyorum.

Tamam olanlar hoş değil katılıyorum ama memleket meselesi haline de dönüştürmemek lazım kanımca.

Bir yolu bir çaresi vardır elbet kii arkadaşlar önerilerde de bulunmuşlar.

Telefondan küçük harddiskler var :KK66: telefon gibi olanlarıda var anlaşılmaz bile harddisk olduğu

Ama libidocugum adamlar telefon disi herseyi yasakladilar... el bagaji nasil bir guvenliketn egecek hic bir fikrim yok. Acip hepsine test yapacaklar anladigim kadariyla.

X