Piercing, Hızma Kulak deldirme

Melekoz22

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2017
40
0
29
Kulağımın üst tarafını yani kıkırdağımı deldireli 2 ay olacak ama hala değdikçe acıyor ve sıvı çıkıyor iltihap diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım bunun için ?

Kulağımın üst tarafını yani kıkırdağımı deldireli 2 ay olacak ama hala değdikçe acıyor ve sıvı çıkıyor iltihap diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım bunun için ?

Temiz tutmaya çalış küpeyi hiç değiştirdin mi yoksa hep aynı kupeyimi kullanıyorsun ? Kıkırdak bölgesi çok hassas ben merhem sürüyordum ama bu kadar uzun sürmedi benim ki

14 yaşında deldirdim. üstünden 10 sene geçti hala oraya küpe taktığımda acır duramam. toplasan 2 ay küpe taktım ona rağmenkapanmıyor öyle kalın bir yer kalın bir delik.. küpeni çıkar antibiyotikli krem sür düzenli şekilde..

Kulak kıkırdağında sinir bulunmaz bu nedenle mikrop kapmaktan başka birşey yaşamazsın.
Ha ciddi bir mikroorganizma olur vücuduna yayılır onu bilmem
Ben olsam doktordan önce teramisin sürersim, doktora gitme olayını da küçümsemezdim :)
geçmiş olsun

Ben gitmiştim doktora. Çok ağrı yapıyordu çünkü ve çıkartamamıştım da, elleyemiyordum bile. Bir alet yardımıyla çıkarttı, akupunktur noktasından delindiyse olabilir böyle demişti doktor. Enteresan gelmişti, doğru yanlış bilmiyorum. Ama biraz daha altından deldirdim onda sorun çıkmadı, hala duruyor. Bence bir doktora gidin. Küçümsemeyin.

Ben gitmiştim doktora. Çok ağrı yapıyordu çünkü ve çıkartamamıştım da, elleyemiyordum bile. Bir alet yardımıyla çıkarttı, akupunktur noktasından delindiyse olabilir böyle demişti doktor. Enteresan gelmişti, doğru yanlış bilmiyorum. Ama biraz daha altından deldirdim onda sorun çıkmadı, hala duruyor. Bence bir doktora gidin. Küçümsemeyin.
Küçümsemiyorum acısı decam ederse iltihap gitmezse gidicem tabii

Kikirdak deldiren 10 kisi tanidiysam 8'inde bu sikayetler var. Delen kisi tam noktasini mi bulamiyordur nedir...

Ben gittim sağlık ocağına bu sorun için doktor güzel bir merhem verdi ve sahte küpe takma dedi. Gümüş yada altın tak dedi şimdi kullanıyorum sorunum kalmadı.

Benim altın olmayan küpeye alerjim var maalesef. Onun dşında taktığımda fena kaşınıyor. Israrla taksam kaşımaktan zarar verebilirim.

Senin de alerjin olmadığına emin misin?

X