kulak deldirmek insanın haytını bu kadr maf edemezdi

Polise git.Beni alıkoyuyorlar de.
İşe gir, çalış.Haftasonları bile olsa.
Yada evden kaç,kendini kurtar.
Allah böyle bi dindarlığı kimseye nasip etmesin.
Bu arada türkçenizi es geçiyorum,psikolojinize veriyorum.

Dindarlığı dış görünüşle çok bağdaştırmıyorum, Allah insanların dış görünüşüne değil kalbine bakar. Bu demek değil ki edep haya olmasın herkes çıplak gezsin, zaten akıllı bir insan kendine neyin yakışacağını bilir. İnsanların kendi takıntılarını dine yorumlamalarını da anlamıyorum. Kulak deldirmek ayıp da değil günah da belki izinsiz yaptırdın diye kızdılar otorite kurmaya çalışıyorlar ama gene de haksızlık, bir de kardeşinle alakası yokken onunla da aranızı bozmak gibi olmuş yaptıkları, senin yüzünden diye düşünmez inşallah. Allah akıl fikir versin, bir süre arkadaşlarından borç alabilirsin yemek için, habersiz birşey yapmamaya çalış, evden ekmek arası yap veya. Yani yaşını bilmiyorum ama öğrencisin galiba üzülme, kendi hayatını kuracaksın ilerde o zaman daha özgür olursun, şimdilik sabırlı ol. Annen baban hatalı bence ama üzerimizde emekleri olduğu için çoğu zaman susuyoruz inşallah hatalarını anlayıp düzeltirler. Yani aç bırakarak cezalandırmak mantıklı gelmiyor bana, tokat da mantıklı değil ama işte ne düşündüler neden böyle tepki verdiler her insanın kafası ayrı bir dünya.
kardeşim suan bnmle konusmuyo ki ben sırf babam bni dovmesın dıye dovme yaotırmayan dar pantolon elbise gıymeyen kzım sadece namz kılmıyom basımı ortmuyom diye erekek arkadsmda yok ama sırf onlara inat yarn bir erkekle buluscam kafamı dagıtmk ıstıyorum

Polise git.Beni alıkoyuyorlar de.
İşe gir, çalış.Haftasonları bile olsa.
Yada evden kaç,kendini kurtar.
Allah böyle bi dindarlığı kimseye nasip etmesin.
Bu arada türkçenizi es geçiyorum,psikolojinize veriyorum.
suan telefon oladıg ıcın bılgısayrdan yazıyorum klavyede bazı harfler düşmüş tırnaklarımla ve kalemle yazmaya calısıyorum bu arada polise dayk yedigimde gozlerım mosmor gıttım bana yurdun iyi bir yer olmadıgını soylediler bende korktum

telefonm bozuldu babamda yaptırcam diye aldı 8 aydır vermiyo ben yaptırıyım dedim calışıpda ama onada izin vermedi
telefonmla birsey de yapmıyodum ztn hergün (abartız) bakıyolardı

Bence sebep başka sırf bir kulak deldirdin diye ki annenin haberi varmış böyle bir şey yapmazlar. Mantıksız çünkü. Düşün bakalım başka sebep var mı bize demediğin?

1- size okulda türkçe dersi vermiyorlarmı?
2- senin derdini seveyim
3- ailelerinizi seçemezsiniz evet özeniyorsunuz evet ama sizi doğuran büyüten insanlardan bu kadar çabuk sıkılmayın.
4- okuyun okula odaklanın meslek sahibi olun ve paranızı kazanınca istediğinizi yaparsınız.

babam kızar diye vurdu yoksa annm bana karsmaz
Tuhaf. Anne babanın kıymetini bil. Evden git bilmem ne laflarını dinleme. Onlar senin ebeveynin ve sen daha küçüksün, endişeleniyorlar senin için işte. Ha vurmaları baskı yapmaları hoş değil ama demekki sen de biraz asisin :KK66:
Neyse babanla samimi bir ilişkin varsa ona söyle konuş.

kardeşim suan bnmle konusmuyo ki ben sırf babam bni dovmesın dıye dovme yaotırmayan dar pantolon elbise gıymeyen kzım sadece namz kılmıyom basımı ortmuyom diye erekek arkadsmda yok ama sırf onlara inat yarn bir erkekle buluscam kafamı dagıtmk ıstıyorum
Sakın böyle bir hata yapayım deme
Normal okul arkadaşların varsa görüş ama sırf ailene kızıp kafa dağıtacam diye bir hata yapma.

Tuhaf. Anne babanın kıymetini bil. Evden git bilmem ne laflarını dinleme. Onlar senin ebeveynin ve sen daha küçüksün, endişeleniyorlar senin için işte. Ha vurmaları baskı yapmaları hoş değil ama demekki sen de biraz asisin :KK66:
Neyse babanla samimi bir ilişkin varsa ona söyle konuş.
babamla 5 yıldır samimi degilim

suan telefon oladıg ıcın bılgısayrdan yazıyorum klavyede bazı harfler düşmüş tırnaklarımla ve kalemle yazmaya calısıyorum bu arada polise dayk yedigimde gozlerım mosmor gıttım bana yurdun iyi bir yer olmadıgını soylediler bende korktum
İnternet var, PC var.Ama telefon yok.Gerekte yok zaten.Birde klavye tuslarından bahsetmişsinde, e bi harfi bi yerde kullanıp, diğer yerde kullanmıyorsun!Bence sen dalga geçiyorsun.:işsiz:

Anne babanın bu hareketlerinin din ve imanla ilgisi yok malesef. Hep burdan dem vurmuşsun ama ana babalık başka şey, hiç anlamamışlar.
Dindar geçinmek denir buna, dindarlık değil.
Yaptığı saçma şeylere din kılıfını uyduranları Allah bildiği gibi yapsın!!!

Okuyup kendi ayakları üstünde durana kadar sabret, sonra yolunu çizersin, inat uğruna sakın yanlış şeyler yapma.

1- size okulda türkçe dersi vermiyorlarmı?
2- senin derdini seveyim
3- ailelerinizi seçemezsiniz evet özeniyorsunuz evet ama sizi doğuran büyüten insanlardan bu kadar çabuk sıkılmayın.
4- okuyun okula odaklanın meslek sahibi olun ve paranızı kazanınca istediğinizi yaparsınız.
veriyolar dil anlatım dersi 5 yıldır sürekli dayak yemekden sürkli azar iştmekden bıktım sadece biraz sevgi istiyorum ve o kadar intar etmeme ragmen zerre acımıyolar daha çok üstüme geliyolAR YASAMAK İSTEMEDİGİMİ soyledigim halde

herkesin aile yapısı diycem de bu da normal gorulebilcek birsey degil para vermeyip sizi okulda ac bırakarak sozum ona egiteceklerini sanıyorlar sanırım ben anne babadır yinede olayına herzaman karsıyım anne baba olmak dunyaya getirip boyle davranmak degildir ama suan kızgınlıgınla yanlıs birseyler yapma kendine olan olur bekle okulunu oku yapacak birsey yok mecburen onların istedigi gibi surdureceksin hayatını ne zaman isini eline alır yetiskin birey olursun kendi yolunu cizersin yapacak birsey yok

Anne babanın bu hareketlerinin din ve imanla ilgisi yok malesef. Hep burdan dem vurmuşsun ama ana babalık başka şey, hiç anlamamışlar.
Dindar geçinmek denir buna, dindarlık değil.
Yaptığı saçma şeylere din kılıfını uyduranları Allah bildiği gibi yapsın!!!

Okuyup kendi ayakları üstünde durana kadar sabret, sonra yolunu çizersin, inat uğruna sakın yanlış şeyler yapma.
bencede degil bende müslümanım ama bende isterdim benm gibi düşünen yaşayan ailemn olmasını ama degiller ve saygı duyyorum

herkesin aile yapısı diycem de bu da normal gorulebilcek birsey degil para vermeyip sizi okulda ac bırakarak sozum ona egiteceklerini sanıyorlar sanırım ben anne babadır yinede olayına herzaman karsıyım anne baba olmak dunyaya getirip boyle davranmak degildir ama suan kızgınlıgınla yanlıs birseyler yapma kendine olan olur bekle okulunu oku yapacak birsey yok mecburen onların istedigi gibi surdureceksin hayatını ne zaman isini eline alır yetiskin birey olursun kendi yolunu cizersin yapacak birsey yok
16 yaşında olabilirim ama benim fikirlerimi düşüncelerimi beni bu kadar rençide edemezler beni bu kadar kıramazlar annm babm da olabilrler sonuçta ben bir insanm bana vuramazlarda her ne yapsamda

X