Kuraklik icin bereket duasi ..

8 kasım 2023...çarşamba

Geçen yıl actigim konudan devam edeyim dedim🌹🌷💐🌸👍

Hanımlar geçen yıl 12 ocakta bu konuyu açmışım kuraklık sebebiyle ne yazık ki kuraklık devam ediyor ve barajlarda şu seviyesi gittikçe azalıyor bu çok büyük sıkıntı
kasım ayındayız yağmurların karların olması gerekiyor uzmanlar yağan bu yağmurların hiç yeterli olmadığını vurguluyor ve kar yağışının doğaya daha etkili olucağını söylüyor toprağın ağaçların yeşil alanların ormanların yer altı sularını beslenmesi için kar yağışının olması gerekiyor
geçen günlerde yağmış yağdı dogrubyere yağmadı yağışların şu seviyesini artirmadigindan bahsediyor
kuraklık gitgide daha da ilerliyor bu yüzden Rabbimden bereketini yagdirmasi için dualar ettik geçen yıl

alttaki duaları okuduk yine aynı duaları okuyalım inşallah kim ne kadar okursa duasını yapsın bol bereket yağmur kar isteyelim yaradan dan
RABBIM AÇLIKLA SUSUZLUKLA TERBIYE ETMESİN IMTIHAN ETMESIN...

okuduğumuz duaları mevlam kabul etsin ..Âmin

🌨❄🌧🌨❄🌧🌨❄🌧🌨❄🌧🌨❄🌧🌨🌧❄

➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿

12 ocak 2023

Kızlar bu kış çok kurak geçiyor sonbaharda yağmur yoktu kış yarı oldu ne yağmur ne kar var haberleri dinliyorum barajlarda sular çekilmiş bazı nehirler kurumuş yer altı suları eskisi gibi değil çok endişe ediyorum ve korkuyorum Rabbim bereketini eksik etmesin susuzluk çok zor...Bir kaç gündür Aklım da topluca inşallah dua edelim rabbime yalvaralım

Bugün Cuma gecesi ve yarın Cuma rabbim.bu gece hürmetine ve yarın Cuma da bulunun dua kapılarının açık olduğu o anlar hürmetine duamızı kabul etsin
Inşallah

Dualarımız bu kim ne kadar okumak isterse ve diyorum ki dua zinciri yapalım es dost akraba arkadaş onlarada söyleyelim whatsapp tan paylaşalım bir sürü kişye ulaşalım kimin duası kabul olur bilinmez Rabbim geri cevirmesin

Altdaki duadan önce

3 salavat ve 11 fatiha
okuyup duamızı edip bağışlayalım isterseniz alttadaki duanın Türkçe anlamını da okuyabilirsiniz

Yağmur duası Arapça metni Türkçe okunuşu:

Allahümme es’kına gaysen mugisen henien merien ğadeken mücellilen Seyhan ammen tabekan. Allahümme eskına’l-ğayse ve la tec’alna mine’l-kanitin. Allahümme inne bi’l-biladi vel’ibadi ve’l-halkı mine’l-levai ve’d-danki ma la neşku illa ileyke.Allahümme enbit lenezzer’a ve eddir lena’d-dar’a ve eskına min berakati’s-semai.Ve enbit lena min berekati’l-ardı. Allahümme inna nestağfiruke inneke künte gaffaran. Fe ersili’s-semae aleyna mindaran...

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Yağmur duası Türkçe anlamı:

Allah’ım,bize yardım eden,içimize sinen,ferahlık veren,bol,yararlı her tarafı sulayan bereketli bir yağmur ihsan eyle. Allah’ım bizi yağmurla sula,bizi ümitlerini yitiren kimselerden eyleme. Allah’ım! Kullarda,illerde,ve diğer yaratıklarında da öyle bir sıkıntı öyle bir darlık var ki senden başkalarına arz edemeyiz. Ey yüce yaratıcımız, bizim için ekinleri bitir. sütlerimizi bollaştır. bizi göğün bereketlerinden sula. Bize yeryüzünün bereketlerinden ihsan eyle. Ey cömert kerem sahibi Allah’ımız biz senden mağfiret dileriz, şüphe yokki Sen bağışlayıcısın, bize gökten bol bol yağmurlar yağdır. Ey bağışlayıcı merhametli rabbimiz.Amin

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Rabbim kabul etsin bereketini eksik etmesin Allah razı olsun

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

@-kuzeyildizi-
@RedGirl
@Hali
@safi.naz
@zeyno genc
@iyilik_guzellik
@ezgiisel
@Eslinna
@edibehatun