Kuran okurken aklıma gelen saçma sapan düşünceler lütfen yardım edin

3 prensss annesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2021
16
7
29
Arkadaşlar iyi geceler son 1 haftadır sık sık kuran okumaya çalışıyorum 3 çocuğum var geceleri okuyabiliyorum ve ben kuran okurken eşimle yaşadığımız ilişkiler geliyor aklıma normal aklıma gelmeyen şeyler ben kuran okuyunca başlıyor kendimi çok kötü hissediyorum ne yapmam gerekiyor ve devamlı sesler duyuyor geceleri sabah ezanını duymadan uyumuyorum korkularım geçmişti 10 gündür tekrar başladı sanki devamlı biri beni izliyor gibi hissediyorum ve devamlı anlamsız sesler duyuyorum lütfen yardım edin neden böyle oluyor kuran okuyorum sevap isterken günah yapıyorum 😥😢😢

Diren bacım üstüne git. En sonunda kazanan sen oluyorsun
Çok yoruldum bıktım bu korkulardan biliyor musunuz gece uykusu haram oldu bana o kadar korkuyorum ki ezan okunuyor hava aydınlanıyor ben öyle uyuyabiliyorum bu gün sabah 5 buçuk gibi uyumaya çalıştım ama her yerden bi ses gelmeye başladı sanki gözümü kapatsam biri beni izliyor gözümü açınca birini görecem korkusu var ve 3 tane küçük çocuğum var hayatım alt üst durumda öğleden sonra uyanıyoruz çocuklarımda ben uyurken uyanmasın diye onlarda benimle oturuyor geceleri ne çocuklarımın nede benim uyku düzeni diye bişey yok biz normal insanlardan farklı yaşamaya başladık benim korkularım yüzünden biz gece ayakta gündüz yataktayız 😢😥

Çok yoruldum bıktım bu korkulardan biliyor musunuz gece uykusu haram oldu bana o kadar korkuyorum ki ezan okunuyor hava aydınlanıyor ben öyle uyuyabiliyorum bu gün sabah 5 buçuk gibi uyumaya çalıştım ama her yerden bi ses gelmeye başladı sanki gözümü kapatsam biri beni izliyor gözümü açınca birini görecem korkusu var ve 3 tane küçük çocuğum var hayatım alt üst durumda öğleden sonra uyanıyoruz çocuklarımda ben uyurken uyanmasın diye onlarda benimle oturuyor geceleri ne çocuklarımın nede benim uyku düzeni diye bişey yok biz normal insanlardan farklı yaşamaya başladık benim korkularım yüzünden biz gece ayakta gündüz yataktayız 😢😥
Arkadaşım, bu psikoljik bi problem haline geliyor tabiki . Takıntı haline getirmişsin. Fakat , sen inancını düşünceni nekadar sağlam tutarsan okadar rahat uyursun. Benim inandığım şey korktuklarından büyük demelisin. Neden korkuyorsun bukadar neyden? Görsen ne olur ? Seni biri izlemesi mümkün mü? Mantığını susturma. Hiç bisey yok diceksin, okuyacaksın ayet-el kursini donup yatacaksın. Düşüncelerini kontrol etmek senin elinde. Kurmuyorum korkmuyorum diceksin. Korkularımın üzerine gidiyorum diceksin . Bukadar basit. Yaparsın, çünkü bunlar sadece kafanda

Arkadaşım, bu psikoljik bi problem haline geliyor tabiki . Takıntı haline getirmişsin. Fakat , sen inancını düşünceni nekadar sağlam tutarsan okadar rahat uyursun. Benim inandığım şey korktuklarından büyük demelisin. Neden korkuyorsun bukadar neyden? Görsen ne olur ? Seni biri izlemesi mümkün mü? Mantığını susturma. Hiç bisey yok diceksin, okuyacaksın ayet-el kursini donup yatacaksın. Düşüncelerini kontrol etmek senin elinde. Kurmuyorum korkmuyorum diceksin. Korkularımın üzerine gidiyorum diceksin . Bukadar basit. Yaparsın, çünkü bunlar sadece kafanda
Çok denedim her gece kuran okuyor sureler dinliyorum ama beceremiyorum

Evet çok büyük psikolojik sorunlar yaşıyorum doğru ama sakinleştirici ilaç verirse ben nasıl kullanacam 3 çocukla kardeşim uyku sorunu için gitti bi ilaç vermiş doktor kız içince dünya umrunda olmuyor ben zaten normaldede çok sinirli asabi biriyim gürültüye gelemeyen kaldıramayan bekarkende beni psikyatriye yatırmak istedi doktorum kabul ettim odaya yerleştim sonra orda ki insanları görünce çok korktum çünkü daha küçük bi kızdım 15 16 yaşlarımdaydım ve yalvar yakar çıktım
Ben seni anlıyorum bende anneyim ama psikayatrlar herkese aynı ilaçları vermiyor. Herkesin sorunu aynı da değil. Sana belki bambaşka ilaç verecek, başka tedavi uygulayacak. Sabaha kadar oturmak korkunç. Gelişim çağında ki çocukları geç yatırıp büyüme hormonu salgılamalarına da engel oluyorsun. Belki kısa kalacaklar bu yüzden. Korktuğun şey seni çoktan ele geçirmiş , kontrolü kaybedersen çok daha kötü olur. Lütfen bir psikayatra git.

Akli dengenizin bozuk olmadığını nereden biliyorsunuz? Psikolojik problemleri olan herkes kendini normal zannediyor zaten. Yada daha kötüsü olmadığını?
Ben çok ağır bir travmadan sonra çok ağır ilaç tedavisi gördüm. Bir gün mutfağa girdiğimde iki kız masada kahve içip muhabbet ediyordu. Gece yarısı ve ben yalnız yaşıyordum. Video gibi izletebilsem asla gerçek değil demezsiniz ama değildi, halüsinasyondu. Görmek ve duymak normal değil. Halüsinasyon asla normal değil, çok büyük sıkıntıların alarmı gibi. Siz direk 3 harflilere bağlamışsınız ama ya değilse ? Ya durumunuz kötüleşirse? Ya beyninizde bir problem varsa? Sizi korkutmak istemem ama beyin tümörlerinin en büyük belirtisinin halüsinasyon olduğunu biliyor musunuz?
Lütfen bir psikayatra gidin. O ihtiyaç halinde sizi nöroloğa yönlendirir. Halüsinasyonu başka şeylere bağlamayın. 3 çocuk var , size bir şey olsa kim bakacak onlara?
Merhaba sizin neyiniz varmış

Merhaba sizin neyiniz varmış
Ben ani bir şekilde abimi kaybettim. Travma sonrası stres bozukluğu ve major depresyondu konan tanı. Sonra anksiyete ve en son insomnia eklendi. Hepsi için ilaç kullanmaya başlayınca şenlendi ortalık. İlaçlar ağır geldi ve halüsinasyonlara sebep verdi. Zaten anlattığım olayın ertesi gün psikayatr hemen değiştirmişti ilaçları .

Ben ani bir şekilde abimi kaybettim. Travma sonrası stres bozukluğu ve major depresyondu konan tanı. Sonra anksiyete ve en son insomnia eklendi. Hepsi için ilaç kullanmaya başlayınca şenlendi ortalık. İlaçlar ağır geldi ve halüsinasyonlara sebep verdi. Zaten anlattığım olayın ertesi gün psikayatr hemen değiştirmişti ilaçları .
Başınız sağolsun

Geçmiş olsun:KK43:

X