Kurstaki hoca ..

Aman istediği kadar laf etsin arkanızdan boşverin. Önemli olan sizin huzurunuz. Bırakmak istiyorsanız bırakın ama ben bu işin üstesinden gelirim diyorsanız da kalın. Sizi zorla tutamaz sonuçta.

tatlım hocanın kişililk bozukluğu varmış gibi geldi bana anlattıllarından köprüyü geçene kadarki hitabet kuarrlarını uygula ya da paranı geri çekip başka bir kursa git herkesin hayatında oluyordur böyle manyakalr

Hani pasif ve kendini ifade edemeyen çok insan gördüm,o hocaya ağzını açıp birşey edemeyen(yaşını bahane ederek klasik bahanedir,o yaşıtım olsaydı neler derdim de bla bla) hatta o kursu bırakacak insanlarda gördüm ama ayrılırken hocaya ne diyeceğini düşünmekten korkup onu biLe yapamayacak kadar pasif olanı hayatımda ilkkez görüyorum gerçekten..O kadın değil 55 ,105 yaşında olsa o lafları ağzına tıkar bas bas bağırır üstünede gider şikayet ederim..ilkokul çocuğumuyum ben?ki artık ilkokul cocukları azarlanmıyor ,güzelce anlatılıyor. Hobi için gittiğim kurstaki hoca beni azarlayacak,yok ya..

Psikolojik destek alın ciddiyim..bunun için destek mi alınır diyecekler..bunun için değil zaten bu kadar pasif ve korkak yaşamamanız için alıcaksınız..cidden üzüldüm halinize gelip o kadını parçalayasım geldi :) ah bana denk gelse keşke böyle bir tip..

Ben hiç bilmediğim hatta dilini bile henüz öğrenmediğim ülkede, serefsiz bir kız tarafından(hatta 3 kız bir olmuş) dolandırılmaya kalktım.hatta buraya da yazdım okuyabilirsin.Ve bunu nasılsa burda kimsesi yok,dili de yok,pasif kalır birşey yapamaz diye yaptılar..yapacaklarına pişman ettim ama :) eşşek gibi aldım paramı..mahkemelik olacaktım ciddi ciddi binlerce euroyu gözden çıkarmıştım,gittim gayet bağırdım da,evine yazı da gönderttim..kuzu oldu sonra tamam aramızda hallederiz ne mahkemesi demeye başladı..

Demek istediğim insan hakkını aramak ,kendini ezdirmemek için bahaneler bulmamalı..annem boşver kızım dedi.annem de korkak ve pasif bir kadındır..o ve onun gibi birsürü kişi boşverirdi eminim ki dilini bile bilmediği bir ülke de..sonra annem "helal olsun orda bile hakkını yedirmedin dedi" içimden "keşke sende benim yarım kadar olabilsen anne " demek geçti demedim :)

Lütfen yaşı maşı bahane etmeyelim,bunun aile terbiyesiyle falan ilgisi yok,terbiye terbiyesize gösterilmez hakedene gösterilir.Kadın bana resmen gerizekalı demeye getircek ben susucam..Lütfen birşeyler yap arkadaşım..ilk derste sana birsey derse patla sonrada git sikayet et.Bozuk psikolojisini sizin üzerinizden doyuramaz yok öyle bir dünya..

Haklısın bir dahakine artık tepkimi göstereceğim yaşdır hocadır dinlemiycem ama gerçektn pasif birisi değilimdir . Ailrm çok svdiğim seevgilimden 3 sene ayırmaya çalıştı ne dayaklar yedim ailemle karakolluk oldum evden bile kaçtm kabul etsnler diye 2 günlüğüne yine de direttim zorla kazıya kazıya vazgeçmedim istediğim kişiyi aldm ailem şimdi gayet memnun ve ben sevgilimle evlendim şimdi çok sevdiğim eşimi ailemde seviyor ve kaçarak da evlenmedim gayet güzelde düğünüm oldu . Onun haricinde üniversiteyi zamanında bıraktm annem terlikle dövdü gelirsen seni gebertirim dese de ben geri döndüm zorla o bavullarımı eve kadar çıkarttıım . Eşim evliliğimizin ilk zamanları sğrekli ailesine para veriyordu . kirasına herşeylerine veriyordu çok kavgalar ettim . Hatta dayanamıp kayınvalidemi dahi aramızda sorun olmasada ne olursa olsun arayıp yeter artık bu çocuk banka mı diye bağırdım . Pasif bi insan bunları yapabilir mi sizce ?

Bu arada sizin yabancı ülkede başınıza gelen olay da cidden iyi yapmışsıınz

Eger hocanizin soylediklerini takmamazlik edebilecekseniz devam edin kursa.Cok guzel bir mesgale.Ayrica hocanin durumunu, asabiyetini ,aksiligini herkes biliyormus,kendi kendine mutlu olamayan ve sorunlu biri mutlaka.Herkes de bunun farkinda.Alinacak bir durum yok yani.Benim cevremde gormek zorunda oldugum oyle bir tip varsa , direk kafamda "hasta" olarak belirliyorum o kisiyi ve hic sallamiyorum.Asla disarda biraraya gelmeyecegim tiplerdir yani.Anlattiginiza gore kotu niyetli biri degil aslinda sadece sorunlu.Kotu niyetli olsa sikayet edin falan derdim heralde.

Çok ilginç birisi . Br arkadaşa daha sordum gerçekten değişik bi karakter hiç böylesini bende görmemiştim dedi dün .
Mesela ben 20 yaşndaym sınıfta 50 yaşnda kişilerde vaar . Hoca onların yanında ciddi ciddi diyoki işte sana bakıyorum 30 sene sonrayı düşünüyorum 50 yaşında buruş buruş olacaksın bu işlerde baya iyi olcaksın o zaman diyo . Arkadan 50 yaşında olan teyze de aşk olsun hocam ben buruş buruş muyum filan diyo .
Ya bi de ben herşeyi anlattıırım on kere sorun on kere anlatırım diyo .
Ama bişey sorunca nasıldı diye kızıyo . Bu böylemiydi diye sorun nasıldı demeyin diyo . Nasıldı diyince ama bak dinlememişsin ben çift özzürlülerle çalştm falan diyo .
Geçen makinanın iğnesi kırılmış ben başındayken fark ettim . Ben mi yaptm kim yaptı bilmiyorum . Ertesi gün arkadŞLAra ders anlatırken o iğneyi kıran kendisini biliyo filan diyo . Mesela ben çok bunaldım ilk kez sınıftan çıktm ağlamak üzereydim . ben öyle yaptm diye kendine saygıszılık anlamş anlattığım halde sizinle ilgisi yok dediğim hakde ertesi gün yine aynı şekilde devam etti yok bu çirkinliktir hiç görmedim senden bilmem ne .

Haklısın bir dahakine artık tepkimi göstereceğim yaşdır hocadır dinlemiycem ama gerçektn pasif birisi değilimdir . Ailrm çok svdiğim seevgilimden 3 sene ayırmaya çalıştı ne dayaklar yedim ailemle karakolluk oldum evden bile kaçtm kabul etsnler diye 2 günlüğüne yine de direttim zorla kazıya kazıya vazgeçmedim istediğim kişiyi aldm ailem şimdi gayet memnun ve ben sevgilimle evlendim şimdi çok sevdiğim eşimi ailemde seviyor ve kaçarak da evlenmedim gayet güzelde düğünüm oldu . Onun haricinde üniversiteyi zamanında bıraktm annem terlikle dövdü gelirsen seni gebertirim dese de ben geri döndüm zorla o bavullarımı eve kadar çıkarttıım . Eşim evliliğimizin ilk zamanları sğrekli ailesine para veriyordu . kirasına herşeylerine veriyordu çok kavgalar ettim . Hatta dayanamıp kayınvalidemi dahi aramızda sorun olmasada ne olursa olsun arayıp yeter artık bu çocuk banka mı diye bağırdım . Pasif bi insan bunları yapabilir mi sizce ?

Bu arada sizin yabancı ülkede başınıza gelen olay da cidden iyi yapmışsıınz

Arkadasım 3 tür pasif insan vardır. 1- ailesine borusu öten dısarıda pasif olan 2- dısarıda borusunu öttürüp aile yanında kuzu kesilen 3-herikisinde de pasif

Benim erkek kardesin 2 numara,annem 3 numara mesela ama genelde cogu insan 1

Neyse sonuc olarak sen zaten artık ne yapacağını söyledin.sonucu hatta burayada yaz merak ettim.cok gıcık oldum kadına

hocayı neden takıyorsun ki

onun görevi öğretmek

ipi takamadın mı yardım et diyeceksin, ben gösterdim sen neden takamadın derse de daha yeniyim sen yıllardır takıyorsun ben de senin yaşına gelince kurt olurum deyip geçeceksin

mükemmel olmak zorunda da değilsiniz ayrıca

öğrencisiniz

bozup yaparak öğreneceksiniz

ilk başata güzel olmayacak zaman geçince güzel olacak

X