Kürtaj sonrası gebelik

Merve Aycan

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
658
111
Merhaba hanımlar 10 gün önce bebeğimm kalbi durduğu için zorunlu kürtaj oldum bebek 6 haftada kalmış.. Sorum şu dr ilk regl sonrası tekrar gebelik planı yapabilirsn dedi. Acaba hiç korunmasam mı? Ve de düşük sonrası gebelik daha kolay olur diyorlar doğru mu. Tekrarlamaz inşallah ondan da korkuyorum..

Merhaba hanımlar 10 gün önce bebeğimm kalbi durduğu için zorunlu kürtaj oldum bebek 6 haftada kalmış.. Sorum şu dr ilk regl sonrası tekrar gebelik planı yapabilirsn dedi. Acaba hiç korunmasam mı? Ve de düşük sonrası gebelik daha kolay olur diyorlar doğru mu. Tekrarlamaz inşallah ondan da korkuyorum..
Öncelikle geçmiş olsun. Ilk adet sonrası tabi ki de planlaya bilirsin. Ama ilk adeti olmayı bekle bi operasyon gecirdin rahimin toplanmasina izin vermelisin, ki bir sonraki gebelik icin saglikli bir ortam olussun. Rabbim hayirlisini nasip etsin 🙏

Bana da aynısını dediler rahim dinlenmeden gebe kaldım ikinci bebeğimi de kaybettim test vs yaptırdım hiç bi şey çıkmadı bana kalırsa bi altı ay korun altı ay çok diyorsan en az üç ay korun

Bana doktor 3 ay korun demişti. Yani beklemek istemiyorsanız en az bi adet dönemi geçirin bence.

Bana da aynısını dediler rahim dinlenmeden gebe kaldım ikinci bebeğimi de kaybettim test vs yaptırdım hiç bi şey çıkmadı bana kalırsa bi altı ay korun altı ay çok diyorsan en az üç ay korun
Tıbbi olarak erken dönemde olan kayıplarda 1 ay yeterli o nasip geç olsaydı da aynısı olurdu genetik testi yaptınız mı sonuç ne oldu

Kasımda kurtaj oldum boş gebelikten. 1 kere adet gordum ve tekrar hamile kaldim. Doktor 2 ay korunun demisti ama boyle nasip oldu. 🙏

Evt korunduk. Ikinci ayda illa olsun diye bi çabamizda olmadi aslnda. Cnku yasadigimiz ilk tecrube bos gebelikle sonlaninca pskolojik olarak etkilenmistik. Bi bosvermislik vardi ama allah tekrar nasip etti cok sukur
Sağ salim kucağınıza alırsınız inşallah Rabbim bir daha yaşatmasın size de bana da

Sizi çok iyi anlıyorum insan korkuyor ama aynı zamanda biran önce yola gireyim olsun istiyor. Bence en doğrusu bir adet dönemi beklemek olacaktır çünkü yeni bir bebiş için sağlıklı bir ortam olması daha iyi olacaktır ☺️

Sizi çok iyi anlıyorum insan korkuyor ama aynı zamanda biran önce yola gireyim olsun istiyor. Bence en doğrusu bir adet dönemi beklemek olacaktır çünkü yeni bir bebiş için sağlıklı bir ortam olması daha iyi olacaktır ☺️
Bir şey sormak istiyorum kürtajdan 10 gün geçti bugün yumurtlama testim pik çıktı normal mi

Bir şey sormak istiyorum kürtajdan 10 gün geçti bugün yumurtlama testim pik çıktı normal mi

Canım kürtajdan sonra beta değeri hemen düşmüyor o yüzden öyle görünüyor olabilir ara ara kontrol et. Zaten sıfırlandıktan sonra adetin geliyor.

Benim ilk adetim 35 - 36 gün sonra gelmişti.

X