Kürtaj Sonrası Genetik Test

sezgii6

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2022
2
0
26
7+1 de kanamam başladı bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Parçayı genetiğe gönderdik bugün sonucu çıktı. Sonuçta 69 xxx triploidi yazıyor başına gelen bu durumu yaşayan varmı

7+1 de kanamam başladı bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Parçayı genetiğe gönderdik bugün sonucu çıktı. Sonuçta 69 xxx triploidi yazıyor başına gelen bu durumu yaşayan varmı
Kromozom bozukluğu varmış

Merhaba kürtaj işleminiz nasıl oldu acaba lokal anestezi mi genel mi ağrı sancı bir şey oldu mu bu gün bebeğimin gelişmediğini ve almak isyediğini söyledi doktorumuz kürtaj önerdi ve çok gerginim

Merhaba kürtaj işleminiz nasıl oldu acaba lokal anestezi mi genel mi ağrı sancı bir şey oldu mu bu gün bebeğimin gelişmediğini ve almak isyediğini söyledi doktorumuz kürtaj önerdi ve çok gerginim
Merhaba ben anesteziden korktuğum için genel olmadım sadece o bölgemi uyuşturdular acısı dayanılmayacak birşey değil 5-10 dakika sürüyor ama benim gibi anestezi korkunuz yoksa sedasyonla uyuyabilirsiniz çünkü o anları yaşamak psikolojimi bozdu cıkarırlarken gördüm çok etkilenmiştim. kürtaj sonrasıda biraz ağrı oluyor karın bölgenizde ama tabiki kalben acınız daha fazla oldugu icin ağrıyı önemsemiyorsunuz..

Merhaba ben de bugün kürtaj oldum sat a gör 10 haftalık, usg ye göre 6 haftalık hamileydim. Kesenin boyutu normal değildi, bebek gelişim gostermedi. Gebeliğin sonlandırılması gerektiğini söyleyince öncelikle korktum. Ne, nasıl olacak diye... İstenen bir gebelikti fakat daha ilk muayneden beri kesenin boyutu ve şekli, besleme yolunun normal olmadığını söylediği için doktor herşeye hazırdım ama yine de bir umut ya...
Gelelim operasyonun nasıl gerçekleştigine; öncelikle rahim icine rahim ağzını genişletmek için ilaç yerleştiriliyor. Bira kaşık ağrısı eşlik etti. Belli bir süre geçtikten sonra ameliyathane indirildim. Ne zaman uyudugumu hatırlamıyorum bile uyandığımda koridorda odaya çıkmak için bekliyordum. Herhangi birşey hissetmedim. Ama kasik ağrısı oldukça vardı kas gevşetici iğne yaptılar, hala bir ağrı yok şükür. Kanama çok değil ama az a geliyor.
Rabbim herkese şifa versin. Buna da şükür diyorum. Dün akşam çok ağladım çok kötüydüm ama demekki böyle olması gerekiyormuş. Meleğim ait olduğu yerde, cennete bana yer ayırdı inşallah ona misafir olmayı da nasip etsin inşallah.

Kromozom bozukluğu varmış
Merhaba ben akne tedavisi görüyorum bu dönem içinde 3 haftalık hamile olduğumu öğrendim ilacın etkileri ağır olduğundan bebeğin düşmesi yada fiziksel engelli olması durumu var dediler kürtaj yaptırmakta istemiyorum uzun zamandır bebek istiyorum yıllarca gözyaşı döktüm.

X