Kürtaj sonrası ne zaman adet oldunuz yada olmadan gebe kaldınız mı ?

CerkesMaria

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
293
87
34
Kızlar nisan 15 de kürtaj oldum bebeğimi kaybettim doktorada hiç sormadim normalde 25 günde bir adet olan biriyim ben ne zaman adet olurum ? Aslına bakarsaniz şüpheleniyorum biraz 1 haftadır ara ara tiksinme mide bulanmasi var ve bugün beyazımsı akışkan yoğun uzuyan bir akıntım var goguslerimde şişti hafif sızlıyor ya adet olucam yada biseyler olmuş olabilir mi ?

Kızlar nisan 15 de kürtaj oldum bebeğimi kaybettim doktorada hiç sormadim normalde 25 günde bir adet olan biriyim ben ne zaman adet olurum ? Aslına bakarsaniz şüpheleniyorum biraz 1 haftadır ara ara tiksinme mide bulanmasi var ve bugün beyazımsı akışkan yoğun uzuyan bir akıntım var goguslerimde şişti hafif sızlıyor ya adet olucam yada biseyler olmuş olabilir mi ?
Beta sıfırlanmasını takip etmediniz mi? Normalde gebelik için rahim dinlendirmesi yaptiriyorlar. Geçmiş olsun

Kızlar nisan 15 de kürtaj oldum bebeğimi kaybettim doktorada hiç sormadim normalde 25 günde bir adet olan biriyim ben ne zaman adet olurum ? Aslına bakarsaniz şüpheleniyorum biraz 1 haftadır ara ara tiksinme mide bulanmasi var ve bugün beyazımsı akışkan yoğun uzuyan bir akıntım var goguslerimde şişti hafif sızlıyor ya adet olucam yada biseyler olmuş olabilir mi ön

Öncelikle çok geçmiş olsun🙏
Ben de 2 ay önce kürtaj oldum. Operasyondan tam 32 gün sonra adet oldum. Normalde döngüm 30 günde bir olurdu. Bize 1 adet dönemi korunmamızı önermişti doktorumuz ama korunmayıpta hamile kalanlarıda duydum

Merhaba 28 günde 1 adet olurum. Kürtaj sonrası 28. Gün adet oldum. Adet bitti ama beta hala 20. Neden düşmüyor acaba? Rahimde gayet temiz.

Belki bu sıralar adet olabilirsiniz. Ama kürtaj sonrası doktor önersiiyle benim eşimle hem enfeksiyon hemde ağrı nedeniyle ilişkim olmadı. Rahim dinlendi.

1.5 hafta önce yaptım test 21 çıkmıştı pazartesi bir daha vereceğim bakalım sifirlanmis mı yada diyelim ki 21 üzerinde çıktı gebelik mı olmuş olur
Bunu ancak takip ederek öğrenebilirsiniz Ben de Kürtajdan sonra gebelikten şüphelendim Hatta bütün gebelik belirtilerini yaşadım hastaneye gidip baktırdığımda Beta Adet olmama rağmen sıfırlanmamıştı bir hafta arayla takip ettik düşüyor yani gebelik yok dedi ama bu 2 ay olmasına rağmen Beta hala bende sıfırlanmadı çok yavaş düşüyor benim Doktorum Kürtajdan sonra doğum kontrol hapı kullanmamı istedi ve gerçekten de en sağlıklısı korunmak bence çünkü Rahim kendini hemen toparlamıyor benim 2 ayım ama hala ağrılarım oluyor Zaman Zaman

Çok geçmiş olsun ❤️‍🩹 daha önce de konuşmuştuk sizinle belki hatırlarsınız . Ben de 12. Haftada kürtaj oldum . 1 Mart kürtaj 9 Nisan ilk adet . Tam 40. Gün ilk adetimi oldum çok yoğun şiddetli geçti .

Sonra ovülasyon testine başladım 23 Nisan yumurtlama günümdü . Biz doktorun da izniyle denedik . Şükürler olsun oldu şuan daha çok yeni inşallah sağlıkla ilerler . 🙏🏻🧿
Doktora 3 kez muayene olmuştum ilk muayenede 3 ay bekleyin demişti üçüncü muayenede her şey yolunda ilk adetten sonra deneyin dedi biz de istiyorduk zaten Rabbim nasip etti .
İnşallah en yakın zamanda yüzün güler arkadaşım 🙏🏻❤️‍🩹❤️‍🩹

Bunu ancak takip ederek öğrenebilirsiniz Ben de Kürtajdan sonra gebelikten şüphelendim Hatta bütün gebelik belirtilerini yaşadım hastaneye gidip baktırdığımda Beta Adet olmama rağmen sıfırlanmamıştı bir hafta arayla takip ettik düşüyor yani gebelik yok dedi ama bu 2 ay olmasına rağmen Beta hala bende sıfırlanmadı çok yavaş düşüyor benim Doktorum Kürtajdan sonra doğum kontrol hapı kullanmamı istedi ve gerçekten de en sağlıklısı korunmak bence çünkü Rahim kendini hemen toparlamıyor benim 2 ayım ama hala ağrılarım oluyor Zaman Zaman
bende sizin mesajı okuyana kadar gebelikten süpheleniyordum testlerim silik çıkıyor diye adetten sonra gerçekten beta düşmemiş olabilirmi? Ben kürtaj olalı 46 gün oldu 2. Adetimi bekliyorum neredeyse

bende sizin mesajı okuyana kadar gebelikten süpheleniyordum testlerim silik çıkıyor diye adetten sonra gerçekten beta düşmemiş olabilirmi? Ben kürtaj olalı 46 gün oldu 2. Adetimi bekliyorum neredeyse
Ben ilk adetimi olduktan sonra belirtilerim dvm edince evde test yaptım silik 2ci çizgi çıktı sonra doktorumu aradım gel kanda bakalım dedi beta 8 mi öyle çıkmıştı takip ettik 1 hafta sonra düşmüştü birazdaha 3.59 çıktı yani gebelik yok bunlar geçen hafta oldu 5 gün sonrada 2ci adet günüm bnmde yani bnm beta yavaş düştü ama tabiki herkesin farklı şüpheniz varsa en doğrusu kan tahlili yaptırmak Çünkü Doktorum Kürtajdan sonra hemen gebelik olabileceğini söylemişti

Ben ilk adetimi olduktan sonra belirtilerim dvm edince evde test yaptım silik 2ci çizgi çıktı sonra doktorumu aradım gel kanda bakalım dedi beta 8 mi öyle çıkmıştı takip ettik 1 hafta sonra düşmüştü birazdaha 3.59 çıktı yani gebelik yok bunlar geçen hafta oldu 5 gün sonrada 2ci adet günüm bnmde yani bnm beta yavaş düştü ama tabiki herkesin farklı şüpheniz varsa en doğrusu kan tahlili yaptırmak Çünkü Doktorum Kürtajdan sonra hemen gebelik olabileceğini söylemişti
Anladım teşekkür ederim normalde adet günümü beklemeyi düşünüyodum kan vermek için ama bugün gidicem sanırım bir huzursuz oldu içim son muayenede adet olmadan gitmiştim rahim temizlenmiş demişti ama şuan tereddüt ettim bende yanlış yazmışım bu arada 56 gün oldu kürtaj olalı

Son düzenleme:

Kürtajtan hemen sonra hamile kalan oluyor ama yani nadir oluyor çünķu rahim zaten kendi toparlanmadıği için hemen kalamıyorsun diye biliyorum bende kürtaj oldum.benimki mol gebelik öldüğü ic8n doktor doğum kontrol hapı içmemi söyledi ikinci ay oluyor şuan doğal olarak korunuyoruz öteki ay adetin üçüncü günü başlıcam inşallah gebelik oluşmaz benim bende korkuyorum çünkü tekrarlama riski varmış sonrasındada başka doktora gitmeyi düşünüyor 1 sene korun dedi bazı doktor 6 ay diyormuş

Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim normalde adet günümü beklemeyi düşünüyodum kan vermek için ama bugün gidicem sanırım bir huzursuz oldu içim son muayenede adet olmadan gitmiştim rahim temizlenmiş demişti ama şuan tereddüt ettim bende yanlış yazmışım bu arada 56 gün oldu kürtaj olalı
Peki sizin adetiniz nasıl oldu ilk ay bnm aynı gün geldi eski duzeninde ama ilk gün şiddetli ağrı oldu ve kanamam çok azdı normalde 5 6 gün dolu dolu kanamam olurdu Kendimi Bildim bileli adet ağrısı nedir bilmezdim kurtaj sonrasi ilk adetimde 2 3 gün kanamam oldu maalesef bu ay nasıl olur bilmiyorum ama korkuyorum açıkçası yapışıklık mi oldu diye yoksa Beta düşmediği için mi böyle az oldu Bilmiyorum doktor ilk ay normal böyle olması dedi ama bnmde bu yüzden İçim hiç rahat dgl

Peki sizin adetiniz nasıl oldu ilk ay bnm aynı gün geldi eski duzeninde ama ilk gün şiddetli ağrı oldu ve kanamam çok azdı normalde 5 6 gün dolu dolu kanamam olurdu Kendimi Bildim bileli adet ağrısı nedir bilmezdim kurtaj sonrasi ilk adetimde 2 3 gün kanamam oldu maalesef bu ay nasıl olur bilmiyorum ama korkuyorum açıkçası yapışıklık mi oldu diye yoksa Beta düşmediği için mi böyle az oldu Bilmiyorum doktor ilk ay normal böyle olması dedi ama bnmde bu yüzden İçim hiç rahat dgl
Benim 2 gün gecikmeli geldi adetim ama kanamam ve uzunluğu normal dönemlerimdeki gibiydi 10 gün sürdü ve evet biraz daha sancılıydı normal reglime göre. Kürtaj insanı hem bedenen hem ruhen çok yoruyor sizi çok iyi anlıyorum hep bi huzursuzluk kaldı bendede hiç bişey yolunda gitmicekmiş gibi yapışıklık için rahin filmi isteyebilirsiniz doktorunuzdan şikayetlerinizi anlatın zaten gerekli görürse yapıcaktır

Benimde kürtaj olduktan sonra kaşık bölgemde ağrım yoktu yani kürtajtan sonra ilk zamanlar varrdi tabi sonrasında iyidi adet oldum erken adet oldum 24 gun sonra ağrılarım karın şişliğin geçmedi bir türlü geçmedi adetinde iyidi yani ne olduysa adetim bitti ağrılarım başladı karnım acayip şiştir inşallah kötü bir şey yoktur yaa sizin nasil geçti bide benim kürtajtan sonra kendime geldim çok rahatsızdım vücudum hastalıklı gibiydi zatende mol gebelik geçirdim inşallah sizinde bir şeyiniz yoktur burda tüm arkadaşlarıma Allah sağlıklı gebelik nasip etsin içinde benimde Amin🤲

Benim 2 gün gecikmeli geldi adetim ama kanamam ve uzunluğu normal dönemlerimdeki gibiydi 10 gün sürdü ve evet biraz daha sancılıydı normal reglime göre. Kürtaj insanı hem bedenen hem ruhen çok yoruyor sizi çok iyi anlıyorum hep bi huzursuzluk kaldı bendede hiç bişey yolunda gitmicekmiş gibi yapışıklık için rahin filmi isteyebilirsiniz doktorunuzdan
Benimde kürtaj olduktan sonra kaşık bölgemde ağrım yoktu yani kürtajtan sonra ilk zamanlar varrdi tabi sonrasında iyidi adet oldum erken adet oldum 24 gun sonra ağrılarım karın şişliğin geçmedi bir türlü geçmedi adetinde iyidi yani ne olduysa adetim bitti ağrılarım başladı karnım acayip şiştir inşallah kötü bir şey yoktur yaa sizin nasil geçti bide benim kürtajtan sonra kendime geldim çok rahatsızdım vücudum hastalıklı gibiydi zatende mol gebelik geçirdim inşallah sizinde bir şeyiniz yoktur burda tüm arkadaşlarıma Allah sağlıklı gebelik nasip etsin içinde benimde Amin🤲
Benim kasık ve karın ağrılarım bitmişti 1 haftanın sonunda ama dediğiniz gibi o bitkinlik hastalık hali bayağı uzun sürdü bende 11 haftalıkken kalp durması sonucu kaybettim ve genetik araştırmadada sağlıklı kız cocugu oldugunu öğrendim inşallah rabbim hepimizin kucağını doldurur hayırlı evlatlar verir bize🙏

X