Kürtaj sonrası rahim filmi olmalı mı?

1ceylin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
465
443
Arkadaşlar 10 haftalık gebeliğim isteğe bağlı kürtaj ile sona erdi malesef mecbur kalmasam yaptırmazdım ve hala üzüntüsünü atamadım ilk hamileliğimdi 32 yaşındayım. Kürtajdan sonraki 34.gün geçen pazar günü yani adet olmaya başladım adet olmadan hemen önce inanılmaz ağrılı çok sancılı bi gün geçirdim ve sonrasında geldi kanamam. Normalden biraz daha az oldu kanama sadece bir gün sürdü lekelenme şeklinde devam ediyor. Ben bu süreçte biri devlet diğeri özel hastane olmak üzere iki farklı doktora gidiyorum şimdi doktorlar bu rahim filmi konusunda bana gerek yok diye görüş beyan ettiler ultrason ve kan hormon testlerim normal görünüyor. Ama adetimin çok tuhaf olması beni korkutuyor en büyük korkum da rahimde yapışıklık olması.
Başından böyle bir durum geçenler sizlerin doktorları ne önerdi. Doktorlardan biri iki üç ay gebe kalmayı denersiniz olmadığı takdirde yapılır rahim filmi diyor yani bilmiyorum siz olsanız ne düşünürdünüz?

Kürtajdan sonra böyle bir kontrol rahim filmiyle standart olarak yapılıyor mu? benim doktorlarım gerek duymuyor devlette çalışan kesinlikle böyle bir işkenceye gerek yok dedi özel hast drum ise yukarda da söylediğim gibi dene olmazsa bakılır diyor.. kafam karıştı benim de😐 burda ise bir çok kişinin yaptırdığını görüyorum..

Kesinlikle rahim filmi cektirmelisiniz . Kürtaj işlemi kanallarda tıkama veya yapışıklık yapması yüksek ihtimal olarak bilinir

Öyle mi diyorsunuz ben de bu ihtimallerden korkuyorum zaten😐
Evet canım kalp durması kaynaklı ben de işlem gördüm doktorum mutlaka rahim filmi çektirmemi istedi korktuğum için bi doktora daha sordum o da aynisini dedi rahimde yapışma kanallarda tıkanma olması yüksek ihtimal olabilir hsg öneriyoruz dedi ama sen bilirsin tabi

Evet canım kalp durması kaynaklı ben de işlem gördüm doktorum mutlaka rahim filmi çektirmemi istedi korktuğum için bi doktora daha sordum o da aynisini dedi rahimde yapışma kanallarda tıkanma olması yüksek ihtimal olabilir hsg öneriyoruz dedi ama sen bilirsin tabi
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben de istiyorum aslında doktorlar gerek yok dediği için kararsızlığa düştüm

Merhaba hsg de bir şey çıktı mı acaba

X