Kürtaj

Senin içi araştırdım
Kürtaj gebelik kaç haftalıkken yapılır?
Tıbbi olarak kürtajın her hamilelik haftasında yapılması mümkündür. Kürtaj gebeliğin ilk haftalarından başlayarak çok ileri haftalarına kadar gerekli tıbbi malzeme ve ekipman, şartlar sağlandığı müddetçe yapılabilir. Ancak kürtajın yapıldığı anda gebelik ne kadar küçükse yani ne kadar erken gebelik haftalarında yapılırsa işleme bağlı riskler o kadar az olur. Bu nedenle mümkünse 5-6 gebelik haftalarında yapılması uzmanlarca tercih edilir ancak bu haftaları geçmişse de yapılması mümkündür.) 10. gebelik haftasına kadar yapılabilir.
Sona det tarihinin ilk gününden itibaren hesaplanarak ve ultrason ölçümleri ile teyid edilerek 10 haftayı geçmemiş olan gebeliklerin kürtaj yöntemleri ile alınması mümkündür. Bu yaklaşık olarak iki buçuk ay eder ancak geçerli olan hafta hesabıdır. 10 hafta 1 gün ve daha büyük olan gebeliklerin isteğe bağlı olarak kürtaj ile sonlandırılması yasal olarak mümkün değildir.

Genç kızımız 20 yaşında ayrıldığı sevgilisinden hamile kalmis yaşından dolayı sorumluluk alamıyormuş eski sevgilisi de o olgunlukta değilmiş başka bi konusundan geldim şimdi
Yaaa çok üzülüyorum bu yaşta yazık ediyorlar kendilerine karşısındaki de insan değilmiş demek ki 😔😔

O zaman o naneyi yemeyeceksin. Sonra gider sağda solda böyle ağlarsın. Zina işlemek ne kadar kolay oldu. O karnındaki can. Senin gibi onun da doğmaya hakkı var. Yazık
Hakkaten ya eskiden bu kadar yaygın değildi tamam herkesin kendi hayatı saygı duymak lazım ama madem bişey yaptın korunun

O zaman o naneyi yemeyeceksin. Sonra gider sağda solda böyle ağlarsın. Zina işlemek ne kadar kolay oldu. O karnındaki can. Senin gibi onun da doğmaya hakkı var. Yazık
Hakikaten yargılamak asla haddim değil ama ilk evlendiğim zamanlar eşimle dahi öyle rahat rahat beraber olamıyorduk şimdiki sevgilileri anlayamıyorum çocuk yaparken bile 40 defa düşündük biz layığı gibi anne baba olabilecek miyiz Allahın emanetine sahip çıkabilecek miyiz diye...Allah hidayet versin ne diyeyim :KK61:

20 yaşındayım evli değilim ve okuyorum
9+5 den snra almayabılırler neye gore 30 gun saydın bılmıyorum normalde 4 +2 haftalık olursun. .. alacak kese gorunmeyebılır zaten. 5 6 haftalarda daha mantıklı ve saglıklı olur parca kalmaması acısından....

O zaman o haltı yemeyeceksin yaparken bana mı sordun da şimdi yine bana soruyorsun
Size sormamış zaten ortaya sormuş bilgisi olan varsa yanıtlar. Burada herkes birbirine hakaret edip yargılayabiliyor mu böyle gönlünce?
Mune Mune

X