Kürtajdan sonra kaç ay korundunuz?

keug0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2022
2.083
2.263
25
Kızlar selam doktordan çıktım az önce kürtaj olalı bir bucuk ay oldum ilk adetim 33. Günşnde oldu uygulamada yumurtlama 3 gün sonra gözüküyor doktora sordum yumurtam 20 mm olmuş ama korunma öneriyor 3 ay ama ben adetten sonra korunma istemiyorum zaten 2.aşılamamda tuttu normal olacagını düşünmüyorum siz nasıl yaptınız

Kızlar selam doktordan çıktım az önce kürtaj olalı bir bucuk ay oldum ilk adetim 33. Günşnde oldu uygulamada yumurtlama 3 gün sonra gözüküyor doktora sordum yumurtam 20 mm olmuş ama korunma öneriyor 3 ay ama ben adetten sonra korunma istemiyorum zaten 2.aşılamamda tuttu normal olacagını düşünmüyorum siz nasıl yaptınız
Bende kürtaj oldum ilk adetten sonra yap cocuk sakınca yok dedi yumurta boyutunuzda cok iyi bence yapın zaten Allahın istediği oluyor dünyaya gelecek olan Allah isterse oluyor

Bende kürtaj oldum ilk adetten sonra yap cocuk sakınca yok dedi yumurta boyutunuzda cok iyi bence yapın zaten Allahın istediği oluyor dünyaya gelecek olan Allah isterse oluyor
Cok dogru dedin kuzum teşekkür ederim

Kızlar kürtaj sonrası 2-3 aylık sürede doğum kontrol hapı ile korunmanın bir sakıncası olur mu sizce doktorlarınız ne önerdi ?

Bende 19 Şubat'a kürtaj oldum 25 gün falan olmuş hangi doktora gitsem bişey demiyorlar gebelik için ama ben gebelik falan istiyorum ama çevremdekiler kendini koru hap falan kullan diyorlar yada yine düşük yaparsım ama ben istemiyorum

Ben baya araştırdım bu konuyu. 3 ay 6 ay ara verme olayı eskiden önerilen bir şey. Güncel verilerle konuşan doktorlar ara vermeye gerek yok diyor. Ben de kürtajdan sonra 2 ayrı doktora göründüm ikisi de korunmana gerek yok dedi. İlk reglim bittikten sonra korunmayı düşünmüyorum. Düşük tekrarlayacaksa ara verilse de tekrarlıyor. Tabi bu gebelik haftasına veya kişinin durumuna göre değişiyor olabilir. Doktordan ayrıntılı bilgi isteyip onun yönlendirmesine göre hareket edin yine de.

Bende 19 Şubat'a kürtaj oldum 25 gün falan olmuş hangi doktora gitsem bişey demiyorlar gebelik için ama ben gebelik falan istiyorum ama çevremdekiler kendini koru hap falan kullan diyorlar yada yine düşük yaparsım ama ben istemiyorum
Doktorum asla hapla korunmamı istemiyor eşin korunsun diyor hap içmeyin

X