kusarak zayıflayan var mı aranızda?

Ya şimdi bişey dicem herkes islamafobi durumuna geccek. Rabbim bir kavime dilediğince rızk vermiş.. okadar bolluk varmış ki, insanlar yer yer kusarmış. Rabbim o kavmi talan etmiş... diyeceğim... yiyip yiyip kusmak nankörlükten başka birşey değildir...
Haklısın sanirim zatrn biraz arastirinca vazgectim

Dün dinledim yulaf elma süt tarçın sabah kahvaltı için yenildiğinde gün boyu tok tutuyormuş... yulaf ı n miktarını hatırlamıyırum ama iki yem3k kaşığı sanırım..

sakin diyim sakın yapma, bu bir hastalık adı blumia ve 2 sene bununla baş etmeye çalıştım 75 den 60 a indim ne güzel diymi, 6 ay önce bıraktım bir daha asla dedim ve 6 aydır yapmıyorum ne mi oldu, tekrar 75 kiloyum üstelik metabolizmam öyle bozulduki su içsem yarıyor üstelik her gün 1 saat yürümeme rağmen ve yaşımda 22, cildim bile bozulmuştu, yaralarım iyileşmiyordu,adetim düzensizleşti ve hala aynaya baktığımda kendimi çok şişman görüyordum hep ağlıyordum, sakın böyle şeylere özenme şuan 75 kiloyum ve o kusma işkencesini çekeceğime 100 kilo bile olmaya razıyım çünkü bu iş uyuştutucu gibi bi yakalandın mı kurtulamazsın, düzenli yürüyüşle biraz ekmeği keserek çok güzel ve kalıcı kilo verirsin keşke zamanında böyle yapabilseydim ben çok pişmanım

sakin diyim sakın yapma, bu bir hastalık adı blumia ve 2 sene bununla baş etmeye çalıştım 75 den 60 a indim ne güzel diymi, 6 ay önce bıraktım bir daha asla dedim ve 6 aydır yapmıyorum ne mi oldu, tekrar 75 kiloyum üstelik metabolizmam öyle bozulduki su içsem yarıyor üstelik her gün 1 saat yürümeme rağmen ve yaşımda 22, cildim bile bozulmuştu, yaralarım iyileşmiyordu,adetim düzensizleşti ve hala aynaya baktığımda kendimi çok şişman görüyordum hep ağlıyordum, sakın böyle şeylere özenme şuan 75 kiloyum ve o kusma işkencesini çekeceğime 100 kilo bile olmaya razıyım çünkü bu iş uyuştutucu gibi bi yakalandın mı kurtulamazsın, düzenli yürüyüşle biraz ekmeği keserek çok güzel ve kalıcı kilo verirsin keşke zamanında böyle yapabilseydim ben çok pişmanım
kustuktan sonra hemen acıkıyor musunuz ?

Kusarak zayıflamayı nasıl göze alır bir insan? Bu cddi olarak yapmayı düşündüysen, bir problem var demektir.

Turkiye'de pek bilinmiyor ama bu bir hastalik zaten: bulimia. Ustelik ileride ciddi rahatsizliklara neden olabilecek bir durum. Bence kusarak zayiflamaya calisanlar en kisa surede beden algisi ile ilgili yardim almalilar.

Turkiye'de pek bilinmiyor ama bu bir hastalik zaten: bulimia. Ustelik ileride ciddi rahatsizliklara neden olabilecek bir durum. Bence kusarak zayiflamaya calisanlar en kisa surede beden algisi ile ilgili yardim almalilar.
Ben bulimia'yı duyduğumda ortaokuldaydim, yemin ediyorum. Son yıllarda da TV'de birçok defa işlendi. Bence bile bile lades diyor bu yöntemi denemek isteyenler. Çünkü dediğiniz gibi beden algılarında sorun var. Sanirim ölmeye bile razi olmuşlar zayıf olmak uğruna.

En yakın arkadaşım bulumia hastasıydı 78 kilodan 50 kiloya düştü ama psikilolojisi çok bozuldu 40 kiloya düşmek istiyodu o kadar zayıftı ki boyuda uzundu kendini çok şişman görüyodu hafif bi poposu çıksa ağlıyodu bütün hayatını etkiledi tavsiye etmem

X