Kuşumun Ayağı Kanadı

Kanama durduysa sorun olmaz.muhtemelen damara yakin kesilmis tirnak.en iyisi hic tirnagini kesmeyin, onun yerine yapi marketlerden tirtikli tahta (ayni tunek gibidir keserek kafesinizin olcusune uydurursunuz) ya da pet shoptan zimpara tarzinda tunek alin.dogal olarak torpulenir.siz kestikce tirnaklari kalinlasip kesilmesi gerekir.dogal torpulenmeye birakin👍🏻

Kanama durduysa sorun olmaz.muhtemelen damara yakin kesilmis tirnak.en iyisi hic tirnagini kesmeyin, onun yerine yapi marketlerden tirtikli tahta (ayni tunek gibidir keserek kafesinizin olcusune uydurursunuz) ya da pet shoptan zimpara tarzinda tunek alin.dogal olarak torpulenir.siz kestikce tirnaklari kalinlasip kesilmesi gerekir.dogal torpulenmeye birakin👍🏻
Teşekkürler, tahta koyduk direkt ama dediğiniz tuneklerden de alalım.

Çok geçmiş olsun kanaması durduysa bişey olmaz. Törpü daha iyi kesmekten..
Ben papağanımı havluya sarıp dizime yatırır tırnaklarını törpülerim. Yoksa ısırıp kaçmaya çalışıyor. Havludan yetişemiyor elime :)
Muhabbet kuşu ise daha hassas olur tünekler var törpü yapan onlar da çok iyi

Çok geçmiş olsun kanaması durduysa bişey olmaz. Törpü daha iyi kesmekten..
Ben papağanımı havluya sarıp dizime yatırır tırnaklarını törpülerim. Yoksa ısırıp kaçmaya çalışıyor. Havludan yetişemiyor elime :)
Muhabbet kuşu ise daha hassas olur tünekler var törpü yapan onlar da çok iyi
Yalnız papağanların gagası çok fenaymış ya hiç bilmiyordum. Arkadaşın papağanını sevmek isterken ısırdı, neşter gibi kesildi parmağım. Siz şimdi ısırıyor yazınca o ana gittim 😅

X