Kuveyt Paylaşım Alanı

merhaba, ben esra esimin gorevi icabi kuveytle ilgili arastirma yaparken yaziniza denk geldim ve belki tanisip bu konuyla ilgili detaylari ogrenebilecegim birini bulduguma sevindim. bu mesaji ozele diye yazdim ama yeterli sayida mesajim olmadigindan izin vermediler :KK50:sizinle nasil irtibata gecebilirim :KK9:

merhaba sentius , ben esra esimin gorevi icabi kuveytle ilgili arastirma yaparken yaziniza denk geldim ve belki tanisip bu konuyla ilgili detaylari ogrenebilecegim birini bulduguma sevindim. bu mesaji ozele diye yazdim ama yeterli sayida mesajim olmadigindan izin vermediler :KK50:sizinle nasil irtibata gecebilirim :KK9:

Slm güzel hatunlar! Bende eşimin işiyle ilgili araştırma yapıyodum. Kuveyte bizde gitsek yaşayabilir miyiz acaba diye kiiiiii ikinize rastladımm :):):) Sentius a ulaşabildin mi ? yada sen gitmeye karar verdin mi papathya? Gittiysen bi ses ver hayat nasıl kiralar nasıl ? Türk okulları var mı vs... of off kafamda deli sorularrrr nolur biriniz görün :KK43::KK43::KK43:

Merhaba hanımlar
Kuveyt'te yaşam pahalı mıdır? Aylık ne kadar harcama oluyor dinar cinsinden?

Orada yaşayanlar ya da yaşamış olanlar biraz bilgi verebilir mi?

Teşekkür ederim.

Sentius Sentius paylaşımlarınız çok faydalı oldu. Biz de bu yaz gidebiliriz bir yıılığına ve iki cocuğum var . Buyuk olanı 1. sınıfa başlayacak. Küçüğü 6 aylık olmuş olacak. Okul ve sağlık hizmetleri nasıl orada? En çok da bunu merak ediyorum.
Siz hala orada mısınız?

Merhaba arkadaşlar ben de bu yaz evleniyorum ve eşimin işi dolayısıyla Ağustos ayından itibaren Kuveyt'te yaşamaya başlayacağım. Ne söylemem nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Hem heyecanlı hem de tedirginim. Üniversite okurken bile ailemden hiç ayrılmadım ve bir anda bambaşka bir ülkede yaşama fikri beni fazlasıyla tedirgin ediyor. Mesajları okuyunca kafamdaki Kuveyt fikri biraz daha şekillenmeye başladı. Hala Kuveyt'te olan ya da benim gibi gitmeyi düşünen varsa irtibata geçebiliriz :) Orda buluşuruz belki, görüşmek üzere :)

Merhaba arkadaşlar ben de bu yaz evleniyorum ve eşimin işi dolayısıyla Ağustos ayından itibaren Kuveyt'te yaşamaya başlayacağım. Ne söylemem nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Hem heyecanlı hem de tedirginim. Üniversite okurken bile ailemden hiç ayrılmadım ve bir anda bambaşka bir ülkede yaşama fikri beni fazlasıyla tedirgin ediyor. Mesajları okuyunca kafamdaki Kuveyt fikri biraz daha şekillenmeye başladı. Hala Kuveyt'te olan ya da benim gibi gitmeyi düşünen varsa irtibata geçebiliriz :) Orda buluşuruz belki, görüşmek üzere :)
merhaba, ben de kuveyte taşınmayı düşünüyorum ama maaşlar konusunda fikre ihtiyacım var. 2000 kuveyt dinarı orası için nasıl bir maaş acaba?

merhabalar,
kuveytte 2000 dinarla rahat yaşanır mı? kira ödemem ve araba almam gerekiyor. ve tabii ki para biriktirmek amacım. sizce yeterli mi bu maaş?

Para birimi Kuveyt Dinarı (KD)

1 KD = 6,3 TL
1 KD = 3,5 USD

yani Parası çok kıymetli...

Kiralar farklı, mobilyalı daireler 300- 500 KD arası
benzin bizim paramızla

litresi 50 kuruş

bu nedenle her araba benzinli, her araba lüks ve deposu dolu :)
5 yil olmus su an 1 kd 15.38 :skandal:
En son baktigimda 12ydi:oha:

Hala kuveyt'de misin sentius?

şu an kuveytte yaşayan üyelerimiz var mı bende 1 ay içinde taşınabilirim çoluk çocuk tüm aile olarak

Kuveyt meselesi esim gidecek benim de maaslar nasil merak ediyorum daha maas kismi belli degil. Gidenler varsa muhendis maasari hakkinda bilgi verebilir mi ve kac dolar gerekir yasami idame ettirmek icin

Kusura bakmayın, bana hitaben soru soran herkesten özür dilerim. Artık Kuveyt'te yaşamıyorum. Özlüyor muyum, o ülkedeki rahatlığı, kaygısız yaşamı özlüyorum. Lulu marketin neşeli hallerini, envai çeşit taze balık satan balık hallerini, Avusturalya, yeni zellanda etleri satan kasapları, Türk meyveleri satan Fahahael supermarketlerini özlüyorum.
En çok ta maaşların Türkiye'nin 4 katı olmasını özlüyorum.
Fakat gökyüzüne bakınca çöle yakınlığından dolayı güneşi kumlu görmeyi özlemiyorum. Çamurlu suyla banyo yapmayı özlemiyorum. Otobüse binince Bangladeşli görmeyi özlemiyorum. Bir karış tozla kaplı raflarından alışveriş yaptığım buffalo eti satan mahalle bakkalımı, ülkenin her yerinde satılan tüm kuruyemislerin yapış yapış sosla kapli olmasini özlemiyorum. :)

Kuveyt'te yaşayan var mı hala?:KK43: 1 ay kadar sonra tasinacagim ve kendime rehberlik edecek yaren arıyorum.esimin işi sebebiyle orada yaşayacağız.turk bakkal manav doktor vs bulmak istiyorum ama bakalım hayırlısı

Burayı canlandırmaya çalışıyorum çünkü yakında çok ihtiyacım olacak lütfen kuveyt'te olanlar ses verebilir mi 🥰🥰🥰

X