Kuzenim Evlilik Teklifi Etti !?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah allah çok enteresan . Tip1 diyabetten bahsediyorsunuz sanırım. Doktor nasıl böyle şeyler söylemiş çok şaşırdım. %100 ne demek? Annede tip1 varsa %2 babada varsa %6 çocuğa geçme oranı var. Babadan kızına tip 1 geçen bir sürü örnek gördüm. Onu da geçtim nasıl bir doktormuş, her yerde anneden geçme oranının %2 olduğu yazıyor. Bir sürü bildiğim kadın var hiçbirinin çpcuğunda yok. Yüzde 200 ne demek. Bu kadar basit soruların cevabını bu kadar yanloş veren bir doktora hayret ettim
Link atarsaniz doktorlarla paylasirim. Bunca sene bosuna okumus bu adamlar, okuyup ogrensinler doğrusunu

Konuda ve yorumda habire moderniz moderniz diye söylenen sayın konu sahibi tam olarak kime ve neye göre modernsiniz? Akraba evliliği ne ya? İnsan kardeşine nasıl o gözle bakar? Burada hastalıklarla ilgili de pek çok üye uyarıda bulunmuş test yapacağım dediniz ama öyle gözünüzü karartmışsınız ki kötü bir sonuç çıksa da umursamayacağınıza eminim. Yazık doğacak kadersiz çocuklara

Link atarsaniz doktorlarla paylasirim. Bunca sene bosuna okumus bu adamlar, okuyup ogrensinler doğrusunu
Benim öğrendiklerim de doktor yalnız. Nereyi açarsanız açın doktpr yazılarında görürsünüz. 1 değil bin yerde karşınıza çıkar. Şoklar içerisinde okudum . Sizde olsaydı yüzde 100 çocukta çıkarmış. Bunu hangi doktor nasıl söyler. 40 tanr kadın tip1 gördüysem 39unun çocuğu sağlıklı.

Buyrun. Googleye tip1 birwyin çocuğunda tip1 görülme oranı yazarsanız. Bütün sayfalarda kadın ve erkek olarak ayrılığ şu oranı verecektir. İstediğiniz kadar sayfa bakabilirsiniz. Hepsi hastane, doktor yazısı. Hepsi sallıyor olamaz sanırım

Eklentiler

• 6EC0CFD4-C51C-4548-8BCC-1D2EEF480F9D.jpeg
    6EC0CFD4-C51C-4548-8BCC-1D2EEF480F9D.jpeg
    107,9 KB · Görüntüleme: 53
Bilmem tanır mısınız ama tip 1 diyabet alanında çalışan çok çok önemli doktorlar var şükrü hatun givi, oğuzhan deyneli gibi doktorlar ömürlerini tip1 e adamış doktorlar. Özellikle onlara da sordum cevap aynı. Nadir bulunan bir bilgi de değil bu her yerde yazan tüm doktorların söylediii bir oran bu. Sizin bahsettiğiniz domtora inanamadım. Hem erkek kadın için verdiği oran. Hem babasan kıza geçmeme durumu. Doktor olduğuna emin misiniz

Baldız ve kayınbirader ile evlilik de caiz ama nasıl ki ona saygı duyamazsak buna da saygı duyamayız ☺️
Kişinin dinine ve kanunlara uygunsa saygı duymamanızın bir etkisi olmaz. Ki dediginiz konunun caizlik durumu ve kanuniliği ile ilgili bilgim yok. Araştırma ihtiyacı da duymuyorum. Sanırım dediğim anlaşılmıştır. İyi geceler dilerim. 😊

Neyin kafasını yaşıyorsunuz hala anlamıyorum. Anlamak ve okumak istediğiniz gibi davranmaktan vazgeçin. Anlamak ve görmek istediğiniz bir şey için yorum yapmam. Ek olarak geriye dönük konuları katmanın manası yok olay bu değil uzatılmasın...
Ben size kötü bir şey dememiştim. Sadece akraba evliliği sonucu oluşan hastalıkları anlamadığınızı fark ettiğim için anlayabilmeniz, kafa karışıklığınızın gitmesi için size açıklamıştım. Kalbimi kırdınız gerçekten çok kabasınız. Böyle bir tepkiyi hak etmedim. Size boynu bükük gül bırakarak konudan gidiyorum⬇️

🥀🥀 🥺

Bilmem tanır mısınız ama tip 1 diyabet alanında çalışan çok çok önemli doktorlar var şükrü hatun givi, oğuzhan deyneli gibi doktorlar ömürlerini tip1 e adamış doktorlar. Özellikle onlara da sordum cevap aynı. Nadir bulunan bir bilgi de değil bu her yerde yazan tüm doktorların söylediii bir oran bu. Sizin bahsettiğiniz domtora inanamadım. Hem erkek kadın için verdiği oran. Hem babasan kıza geçmeme durumu. Doktor olduğuna emin misiniz
Yazdıklarınızı googledan arastirdigimda ayni bilgilerin kopyala yapistir seklinde baska sayfalarda verildigini gördüm. Ne tıpta ne sosyal bilimlerde istatistiksel veriler %100 dogruluk vermez buna katılıyorum. Ama sunu gozden kaciriyorsunuz. Siz sevgilinizde bulunan hastaliktan dolayi potansiyel cocuklariniz icin googledan arastirma yaparken ben mevcut yani dogmus cocugum icin hem üniversite hastanesine hemde ozel baska bir doktora(her ne kadar doktor olduklarini sorgulasaniz da) götürdüm. Cocugumun sagligini google gibi bir yere emanet edecek halim yok. Ogrendigim bilgiyi de burada paylastim. Hala daha doktorlarin verdigi bilgiye sizin yazdiklariniza tercih ediyorum. Ikna cabaniz icin teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X