KV Evden Kovdu

başını üstüne öp de kaynanan ne güzel çocuklarina bakiyor toruna bakmayan daha nice kaynanalar var..
ne olucak ki iyi davranmak zor muydu..
ayıp etmişsin...

Kv’nize çatır çatır laf sayıp tepki koyabiliyorsunuz aslında isteseniz çocuklarınıza da baktırmayabilirsiniz ama işinize öyle geliyor.

7 yaşında çocuğunuz olduğuna göre en az 8 yıllık evli olmalısınız. Şimdiye kadar birbirinizi tanımış olmanız gerekirdi.

Evden kovmasi hele el opmuyorsunuz diye çok adap dışı bir hareket.

Hiçbir şey söylemeden çıkıp gitmeliydiniz geri donmemeliydiniz ama çocuklarınıza baktığı için bit nevi muhtaclik bu galiba.

El öpme konusu da çok sinir bozucu bir şey ama madem adet , çeneye dokundur çek ağzını, karşı tarafta anlar zaten.

Eşiniz sizin yanınızda olmaz tabi, görünene bakar o. Ayrıldınız ve ayrıldınız , bitmiştir onun için.

Niye çekmek zorunda ki? Anneannemler bakınca damat kayınvalidesinin nazini çekiyor mu? Hayır!! Ben cekenini görmedim. Hatta öz torunu bakmak zorunda deyip bir de evine gelip gitmesine laf söylüyor. Üste de çıkıyorlar yani.

Bizim toplumdaki bu algı değişmedikçe boşuna kimse eşitlik beklemesin. Kadınlar bile kadınlara karşı eşit değil ki....
O, o damadın eşşekliğidir.
Tabii ki çekmek zorunda çocuğuna baktırıyorsa.

Kv’nize çatır çatır laf sayıp tepki koyabiliyorsunuz aslında isteseniz çocuklarınıza da baktırmayabilirsiniz ama işinize öyle geliyor.

7 yaşında çocuğunuz olduğuna göre en az 8 yıllık evli olmalısınız. Şimdiye kadar birbirinizi tanımış olmanız gerekirdi.
eşine sürekli kaynanasini şikayet ediyorsa adam canindan bezmiş demektir.. şikayetler bi yaramiyor
ben denemişim şikayeti. adam annesinden şikayeti görmüyor. bi yöntem uyguladim hiç bi zaman şikayet etmemeye karar verdim
bunu eşim görmeli dedim. zira kendisi diyor kızıyor:) ben bilmem dedim
biliyorsun şikayetler evliliği yıpratir .boşvereceksin olduğu gibi devam etmeli ne konuşursa konuşsun Allaha havale et..
ben öle yapıyorum başlarina geliyor bende sessizce olanlari izliyorum:dondurma:

Teyze kızmakta hakli sigara icin kültablasi isteyebilirdiniz izmarit yere atilmaz yere atilan izmaritler yuzunden yangin bile çıkıyor.

Evimize gelen misafir sevmedigimiz biri bile olsa hosgeldin denmesi gerek bu olayda siz de fevri davranmissiniz.

Sigarayı yere atman büyük saygısızlık bence, ben seni hatalı buldum, küçük de küçüklüğünü bilecek biraz. Öpmesem olmaz mı demen ne kadae ayıp bayram üstelik, madem teyzeye alındın teyzeye diyebilirdin o gün bana şöyle şöyle yapmıştınız ama ben alındım vs gibi. Ilımlı olmak bişey kaybettirmez , kv de biraz fevri ama senin yaklaşımında önemli

eşine sürekli kaynanasini şikayet ediyorsa adam canindan bezmiş demektir.. şikayetler bi yaramiyor
ben denemişim şikayeti. adam annesinden şikayeti görmüyor. bi yöntem uyguladim hiç bi zaman şikayet etmemeye karar verdim
bunu eşim görmeli dedim. zira kendisi diyor kızıyor:) ben bilmem dedim
biliyorsun şikayetler evliliği yıpratir .boşvereceksin olduğu gibi devam etmeli ne konuşursa konuşsun Allaha havale et..
ben öle yapıyorum başlarina geliyor bende sessizce olanlari izliyorum:dondurma:
Bende 7 yıllık evliyim, ilk zamanlar bende eşime şikayet ederdim ama hiçbir sonuç çıkmazdı birde eşimle arama soğukluk girerdi şimdi hiç umrumda değil. Canımı sıkan bir durum olursa ben cevabımı veriyorum eşime hiç bahsetmiyorum bile.

Konu sahibi sizin de hatanız çok kusura bakmayın. Kv’niz çocuklara çok istekli bakmıyordur eminim ama oğlunun ve torunlarının hatırına bakıyordur. O yaştaki birinin 2 çocuğa bakması kolay değil. İster istemez hayati kısıtlanıyor, belki karı koca bir çorbayla öğünü geçiştirecekler ama çocuklar olduğu İçin hergun yemek yapmak zorunda, bunaldığı zaman kadın bir komşuya yada gezmeye gidemiyor çocuklardan dolayı. Çocuklarınızı kapıdan alıp gitmek yerine birgün kv’nizin Evine süpürge tutuyormusunuz? Sonuçta çocuklu olan bir evde ne düzen olur nede dağınıklık biter. Kv’niz sizin çocuklarınız İçin fedakarlık yapıyorsa sizde evlatlarınız İçin fedakarlık yapmalısınız. Çok yorgun oluyorum yapamam derseniz 15 günde bir yardımcı tutabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar direk konuya gircem çok doluyum gerçekten. Daha önceki konularımı takip edenler bilir. Kısaca özetleyim. Kv nin kız kardeşinin düğününe gitmiştik Antalya'ya eşimin teyzesinden hiç elektrik almadım istenmediğim her hallerinden belliydi balkonda sigara içtim teyze kapıyı bi açtı sigarayı yere mi attın dedi ters ters kafasını çevirip gitti. Böyle bana karşı soğuk davranmaları düğünde bana laf sokmaları felan huyu güzel olsun yüz güzelliği hiç önemli değil. KV de huyunu düzelt deyip duruyo Laf sokmalarına tavır yapınca ben huyum onlara göre çok kötü tabi. Neyse KV benim 2 çocuğuma bakıyor ben çalışıyorum. Çocukların biri 7 diğer 2 yaşında çocuklarıma bakıyo diye bana etmediğini bırakmadı altı aydır hep susutum en sonunda bayram günü KV aradı erkekler et kesmeye gitti tabi eşim yoktu. Gel yardım et diye eve bi giderimki teyzenin sesi geliyo içerden gir teyzenin elini öp dedi kv ben de öpmesem dedim git o zaman bu evden demez mi ben de tama giderim dedim geç teyzenin elini öp dedi tekrar ben de içeri girdim uzaktan elini öpüp hemen balkona gittim. Kv bi geldi balkona senin yüzünden 70 yaşındaki kadın ağlayarak evden gidiyo sen neymişsin ona yaptığın saygısızlık bana sayılır. Bu arada evden gittiği felan yok blöf yaparmış neyse al çocuklarını git ananın evine istemiyorum sizi kadındaki inada bak vs bidiğiniz ağzıma tükürdü ben de dayanamadım çocukların ayakkabılarını giydiriyordum evden gitmek için napıyosun geç içeri felan ama anne evden kovuyosun dedim geç diye kapıdan döndürdü beni sonra teyze çağırdı ben de döküldüm. Bana dedim istenmediğimi resmen belli ettiniz dedim ters ters baktın sigarayı atınca ben o eve ilk defa gelmişim misafirim öyle mi davranman gerekirdi felan dedim. Neyse soğuk mutsuz bi banyram geçirdik. Ben şimdi KV nin beni evden kovmasını sonradan düşününce hazmademiyorum belki o an tepkimi gösteremedim ama sonradan içimi çok acıttı bi taraftan çocuklarıma da bakıyor bugünde kovulduğum o eve akşam çocuklarımı nasıl almaya gidicem bilmiyorum. Eşim de hiç benden yana değil annen evden kovdu deyince öpüştünüz ya ayrılırken diyo. Bu arada eşimle bayramdan beri küsüm beni evden kovan annesine hiç bi şey söylememesi beni savunmaması arkamda durmaması... Anasının yüzünden oğluyla üsüp ona huzur vermek de istemiyorum. Artık anasına dur desin diye ben de bayrakları açtım. Acaba doğru mu yapıyorum lütfen yardım
Birincisi çalışan bir bayansiniz ona niye baktiriyorsunuz ya anneniz baksın ya da en kötü ihtimal bakıcı tutun. İkincisi tepkinizi zaten göstermişsiniz dahası barışıp öyle çıkmışsınız evden şimdi bu geç kalmış hırs ve öfke niye?

Niye çekmek zorunda ki? Anneannemler bakınca damat kayınvalidesinin nazini çekiyor mu? Hayır!! Ben cekenini görmedim. Hatta öz torunu bakmak zorunda deyip bir de evine gelip gitmesine laf söylüyor. Üste de çıkıyorlar yani.

Bizim toplumdaki bu algı değişmedikçe boşuna kimse eşitlik beklemesin. Kadınlar bile kadınlara karşı eşit değil ki....
Bende onu diyorum. Çekmek zorunda değil. Ama, kaynana çocuklara baktığı için bu şekilde davranıyorsa baktırmayacak o zaman.Bu arada,ben olsam kayınvalidenin yerinde,evime gelen misafire bir hoşgeldin demeyi çok gören geline evden kovmazdım ama, daha neler sayardım.Torunumda olsa baktıklarım, anne ve babası beni bakmaya mecburmuş gibi göremez.Saygısız ve hürmetsiz davranamaz.

Merhabalar direk konuya gircem çok doluyum gerçekten. Daha önceki konularımı takip edenler bilir. Kısaca özetleyim. Kv nin kız kardeşinin düğününe gitmiştik Antalya'ya eşimin teyzesinden hiç elektrik almadım istenmediğim her hallerinden belliydi balkonda sigara içtim teyze kapıyı bi açtı sigarayı yere mi attın dedi ters ters kafasını çevirip gitti. Böyle bana karşı soğuk davranmaları düğünde bana laf sokmaları felan huyu güzel olsun yüz güzelliği hiç önemli değil. KV de huyunu düzelt deyip duruyo Laf sokmalarına tavır yapınca ben huyum onlara göre çok kötü tabi. Neyse KV benim 2 çocuğuma bakıyor ben çalışıyorum. Çocukların biri 7 diğer 2 yaşında çocuklarıma bakıyo diye bana etmediğini bırakmadı altı aydır hep susutum en sonunda bayram günü KV aradı erkekler et kesmeye gitti tabi eşim yoktu. Gel yardım et diye eve bi giderimki teyzenin sesi geliyo içerden gir teyzenin elini öp dedi kv ben de öpmesem dedim git o zaman bu evden demez mi ben de tama giderim dedim geç teyzenin elini öp dedi tekrar ben de içeri girdim uzaktan elini öpüp hemen balkona gittim. Kv bi geldi balkona senin yüzünden 70 yaşındaki kadın ağlayarak evden gidiyo sen neymişsin ona yaptığın saygısızlık bana sayılır. Bu arada evden gittiği felan yok blöf yaparmış neyse al çocuklarını git ananın evine istemiyorum sizi kadındaki inada bak vs bidiğiniz ağzıma tükürdü ben de dayanamadım çocukların ayakkabılarını giydiriyordum evden gitmek için napıyosun geç içeri felan ama anne evden kovuyosun dedim geç diye kapıdan döndürdü beni sonra teyze çağırdı ben de döküldüm. Bana dedim istenmediğimi resmen belli ettiniz dedim ters ters baktın sigarayı atınca ben o eve ilk defa gelmişim misafirim öyle mi davranman gerekirdi felan dedim. Neyse soğuk mutsuz bi banyram geçirdik. Ben şimdi KV nin beni evden kovmasını sonradan düşününce hazmademiyorum belki o an tepkimi gösteremedim ama sonradan içimi çok acıttı bi taraftan çocuklarıma da bakıyor bugünde kovulduğum o eve akşam çocuklarımı nasıl almaya gidicem bilmiyorum. Eşim de hiç benden yana değil annen evden kovdu deyince öpüştünüz ya ayrılırken diyo. Bu arada eşimle bayramdan beri küsüm beni evden kovan annesine hiç bi şey söylememesi beni savunmaması arkamda durmaması... Anasının yüzünden oğluyla üsüp ona huzur vermek de istemiyorum. Artık anasına dur desin diye ben de bayrakları açtım. Acaba doğru mu yapıyorum lütfen yardım
Peki sizce de olgunlaşma vaktiniz gelmemiş mi?
Her girdiğiniz ortamda sigara içmek zorunda mısınız?
Biraz insanların yanında otursaniz ,diyalog kursaniz olmaz mı?

Bir topluluk içinde bana bir sigara içenler iki telefonla oynayanlar çok itici geliyor.

Bir şey soracağım. El öpmekle ilgili bir travma mı yaşadınız? Hazirandaki bayram konusunda da kayınvalidenin elini öpmek sıkıntı olmuş da size ondan sordum.

Son düzenleme:
Kayınvalideniz haklı demiyorum; ama sizde sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz kusura bakmayın.
Bayram diyorsunuz evde 70 yaşında kadın var. Teyzeyi sevmiyor olmanız demek ona saygı duymayacağınız anlamına gelmiyor.
Her ne kadar istenmeyen gelin olsanız bile itin hatrı yoksa sahibinin yani eşimin hatrı var deyip elini öpmeniz tabi ki gerekir. Kayınvalideniz ağzı ile söylediği halde öpmesem demişsiniz. Az mantıklı olalım bence..

iki tarafta da hata var. Kimse kusura bakmasın 2-2 daha 4 .

Bende onu diyorum. Çekmek zorunda değil. Ama, kaynana çocuklara baktığı için bu şekilde davranıyorsa baktırmayacak o zaman.Bu arada,ben olsam kayınvalidenin yerinde,evime gelen misafire bir hoşgeldin demeyi çok gören geline evden kovmazdım ama, daha neler sayardım.Torunumda olsa baktıklarım, anne ve babası beni bakmaya mecburmuş gibi göremez.Saygısız ve hürmetsiz davranamaz.
Konudan bağımsız yorum yaptım. İki nine arasında fark olmadığını anlatmaya çalıştım. Bu anlayıştan çok rahatsızlık duyuyorum çünkü.

Cocuklari baktirirken sorun yoktu tabi
Esiniz ne tepkisi verecek ki? kovulmaya ragmen orda kalmaya devam etmissiniz.
Bugun de cocuklariniza hala kv bakiyor. Her sey yolunda iste

konu sahibinin anlattığı şeyi kafasında canlandırabilen var mı? hayatın olağan akışına aykırı resmen.

+kovuyorum, git.
-peki, gidiyorum.
+vazgeçtim, gel.
-peki, geliyorum.
+yine vazgeçtim, git.

...

bu mu yani?

X