Kv, Kp

Minikanneyimmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2018
1.726
1.108
Uzun oldu biraz okuyanlara tesekkur ederim.. Çözüm aurı ev ama biraz beklemek zorundayız. Başka çözüm yok ama en azından paylaşmak istedim.

Arkadaşlar bunaldım gerçekten. Belirli bi olay anlatamıcam suan ama aynı evdeyiz. 1 ayımız falan var ayrı eve çıkmayı düşünüyoruz.

Ben anne baba demiyorum. Kendimce gecerli sebeplerim var sadece eşim icin bu sebepleri başta gormezden gelebilirdim. Bana bi bebeğe ogretir gibi anne baba dedirtmeye çalıştılar biz nisanliyken. Çok tuhaf ve rahatsız ediciydi. Hadi kizim Ba-ba hadi ba-ba-cık seklindeydi. Bende nisanliyken deme zorunlulugu hissetmedigimden ve bu durumlardan dolayi anne baba demeye alışamadim. Kendimi alistirsam agzima yapissa otursa esimde bu konuda uzulmezdi. Esim icin yapabilirdim hataliyim kabul ediyorum.

Bu zamana kadar saygıda hiç kusur etmemeye calistim. Ama yanlış gordugum bi durum oldugunda da kendimi asla ezdirtmedim. Herseyin cevabini verdim. Benim altinlarimi esime ve bana sormadan bozdurdular. Sadece sormadiklari icin kizdik. Geri vercez dediler. 1 sene oldu traktor aldilar ortada altin yok.

Baslarda sadece alttan alttan laf sokma seklindeydi hersey. Bende afedersiniz salak gibi susup güldüm. Hersey saka adı altında.

Bana ben sunlari hallediyim sen camasir asar mısın diyen kv, 2 dk sonra yaptigim isi kontrol etmeye gelip "sen camasir asmayi nerden gorceksin ki dur gosteriyim" diyip astigim butun camasirlari baştan asmıştı soylene soylene. Soyleyis tarzindan belliydi laf sokma amaciyla soyledigi. Bu tarz saçma söylemler vardı hep. Bende "hic camasir asmamış insan bile yolda yürürken asılı camasir görmüştür. milletin balkonunda, biliyorum asmayı sağol" dedim devam ettim asmaya. Ben evi supurur silerim arkamdan tekrar yapar. Ben yaparken şurası kalmiş tekrar siler misin dese bisi demicem. Bana gelip sen evi supur ben sunu yapiyim diye is bolumu yaptiktan sonra arkamdan yapmasi zoruma gidiyo acikcasi. Kendi duzeni var anlayış gosteririm onun evine geldim sonuçta. Ama benim yaptigimi begenmeyip arkamdan yapcaksa, kendince nasıl istediğini bana söylemicekse ve her seferinde bu boyleyse benim yapmamin ne anlami var.

Esim bunlarin farkinda. Annesi benimle ilgili soylenince "kizda heves birakmiyosun yapiyo arkasindan tekrar yapiyosun bi hata goruyosan uyar o yapar zaten hatasını düzeltir" demis esim. Anneside "ben camasir asarken bi kere uyardim azar yedim" demis. ( az önce anlattığım olay ve ben gidip annen bana boyle boyle dedi demedim esim olayi boylelikle ogrendi). Cok guldum cidden. Hep esimin olmadigi zamanlari ornek verir. Ben esime "azarlamadim desemde bilemezsin, annen azarladi der yine bilemezsin orda yoktun. Ben sana gelip anlatmadım. Seviyesi çok dusuk laflar edilmedikce, cok zoruma gitmedikce gelip anlatmadim kimseyi" dedim. "Haklısın bitanem ama anlat ben doldurusa getirmeye çalıştığını düşünmem cekinme ben kocanım anlat senin agzindan dinlemiş olayım bileyim olayı" dedi esim bana. Sagolsun hep yanımda. Laflarının şakalarının nasıl olduğunu kendiside biliyodu zaten.

O kadar igneleyici sakalari var ki odama geçip ağladığımı biliyorum. Esime gidip soylemedigimi biliyorum. Simdi hamileyim. Torun hevesindeler anlıyorum. Ama kendi bebeğime biberon alınca neden aldınız ben alcaktım lafını yiyebiliyorum. Siz ilerde caliscaksiniz ben çocuğu denize köye gotürcem bana dede dicek size isminizle seslenicek laflarini duyuyorum. (bunları söyleyen kp)

1 sene icerisinde bi kac patlak veren tartismamiz oldu. Ilkinde esim girdi araya konuştuk ettik barıştık. 2. Patlak veren tartismada seviye cok düştü. Annesinin agzinda küfürler. Saygısızca hareketler. Ama bana gelip soylemiyo arkamdan konusuyo. Ben hic bisi demedim gittim odama yattim. Esimede "tartistik haberin olsun" diye mesaj attım. Biside anlatmadim. Cunku esim eve gelince bi anda soguk ortam gorunce cok sinirleniyo ve cikiyo gidiyo. Esim eve gelince kv esime bagrinmaya basladi. Karin soyle karın boyle. Esim bisi demedi sakin ol noldu falan dedi. Kv anlatti. Esim odaya gelip bana sordu. Bende kendimce anlattim. Esim biz ayri eve cikiyoruz dedi. (ben ayri ev fikrini onceden sunmuştum tartismalar yokken dusunuruz guzel olur demisti) "Ne Minikanneyimm hakli diyorum ne de sen ama madem anlasmazlik var biz ayri eve cikiyoruz vs dedi. Bu sefer esime oyle laflar ettiler ki esim ayri eve soguk bakmaya basladi. Siz bizi silersiniz cikarsaniz. Neden bizi istemiyosunuz vs. Esim anlatti onlar anlamadi. Ayri ev konusunuda bi kenara koyduk. Bi patlak daha verdi ve ben aglaya aglaya kendimi savundum. Dibine kadar hakliydim duymadigim hakaret kalmadi. Ustelik kv nin cok sevdigim ablasina telefonda bana hakaret ederek konusmustu. Benim oglum salak parmaginda oynatiyo karisi onu bosancaklar sonunda vs vs. demisti. Bu patlakta hamileydim. Ben kendimi savunduktan sonra kv biraz ters gitti. Hepsine cevabimi verdim. Sesim yukseldi elim ayagim titredi tavrimin kusuruna bakmayin ama yeter gercekten ben dayanamiyorum dedim. Aglayarak ozur diledi benden. Koskoca kadin ayagima gelip aglamis ozur dilemis dedim affettim.

Esimin dogum gununde en yakin arkadasini ve sevgilisini (kiz benim yakin arkadasim) eve cagirdik aileside biliyo. Evde ailesiyle ufak bi sekilde kutlicaktik. Giymek istedigim gomlek bi atkadasimdaydi 20 dk falan getircekti giycektim. Kv biliyodu bunu
Gomlegi bekliyoduk hazirlik yapmak icin. Bi an pastayla girdi iceri. Ustunde mum yok bisi yok iyi ki dogdun sarkisi soyleyerek girdi iceri. Kimse saskinliktan eslik etmedi ben birazdan saapariz mum falan dikeriz dedim gitti mutfağa.

Sonra gomlek geldi pastayi hazirliyoruz arkadasimla. Mutfaga geldi senin salonuna hazirlayin dedi. Bizde oyle düşünmüştük dedim gülümseyerek. Arkadasimin yaninda bana hee oylemi sen dusunemezsin diye dedim ha ha ha dedi dalga gecerek. Iceri gitti. Arkadaşım sok oldu laf mi sokmaya calisti sanki dedi bende sözde şaka dedim. Arkadasimda farketti.

Vee son patlak. Kv daha once uyardigim bi seyi yapti. Sinirlendim. Bebegin cinsiyeti belli degil kiz seyleri aldi bak ben bunlari aldim dedi. (suan erkek oldugunu ogrenmis durumdayiz.)
Bebegime biberon alimca o lafi duydugumdan beri ben bisey almadan almalarini istemiyorum. Ve ben almak istiyorum basta almayin dedim. Daha cook erken once biz hevesimizi alalim ilk cocugumuz vs dedim. Hak verdiler. Örme yelek almis sevmedigimi bile bile. Bide 2 kedim var apartmanda baktığımız. Ben onalri vericrm dedi. Ben patladim. Ve hormonlarim yuzunden saygisizlik ettim (asla hakaret ve kufur vs degil. Sadece sesim yukseldi ve sert bi dille savundum kendimi) Biz bu son patlakta cok buyuk kavga ettik. Ne annemlerin bana destek olmamisligi kaldi ne benim oyuncu biri olmam kaldi bi ton sey. Banada demedi. Esime soyledi. Ve inanın o kadar duygu sömürüsü yapti ki. Anlatamam.

Sonunda esimlede tartistik. Yok araya girmeler ayilip bayilmalar. Inandirici degildi. Esim cok yıprandı arada kalmaktan ve patladi. O patlamasi tamamen tesaduf bana denk geldi patlamamak icin disari cikarken sevmedigi seylerden birini yapmisim. (patlamak uzere oldugunun ve sinirli oldugunun farkinda degildim. Istemeden yaptim hosuna gitmeyen seyide) oyle tartistik esimle bi gece ayri yattik. Ben gece hic uyumadim. Hamileligimle ilgili sabahida sikinti cektim. O gunde gorusmedik disaridaydi. Aksam gelip sakinim daha once konussaydik seni kirardim simdi konusalim dedi. Konustuk ben ondan o benden ozur diledi. Baristik esimle.
Bu olaydan sonra annesi o cocuk bizim cocugumuz bile dedi esime. Esim agzinin payini vermis. Her konuda gerekeni dogru bi sekilde anlatmis. Ben esime şükürler ettim iyi ki varsin iyi ki yanimdasin dedim.

Sanirim hamilelik depresyonuna girdim bi sure ve odamdan hic cikmadim. Annesine gidip o aksamki tartismada hala hakli oldugumu dusunuyorum ama tavrim icin ozur dilerim dedim aileme soyledigi laflari yutarak. Agzim yuzum stresten uçuk ve yara icinde gittim ozur diledim.
Esim suan ayri ev dusunuyo ve 1 ay kadar suremiz var ben gereksiz samimiyet istemiyorum. Ozur dilerken soyledim ben psikolojik olarak iyi degilim. Olmadik seylere alinabilirim o yuzden biraz uzak durmak istiyorum dedim. Tamam dediler. Ama hala sacma sakalar hala yapiliyo. Gerek esime gerek bana. Esimin arkadaslariyla cikmasina bisi demem. Cikar 1de gelir bazen. Babasi o gelmeyince bana laf yapiyo kahveden 12 bucukta gelip ben ona 11e kadar muddet verdim mesaj at eve gelsin yeter biktim vs. Sende yeni geldin dedim en son. Bisey diyemedi gitti yattı.

Esim saclarina ve dış görünüşüne duskundur. Bi değişiklik yapınca hemen dalga geçerler onunla. Saclarini kestirdi tras oldu horoz ibiği gibi dediler. Esim yokken bana gelip dalga gecer gibi sen begendin mi diye soruyolar. Bizde begendik yaaa kirmiziya boyatsin tam ibik gibi olur diyolar. Esimde bozuluyo ben bi ay bi bucuk ay daha sabretmek istemiyorum. Ben sıkıldım. Gercekten bunaldımm. Yoruldum.

Kimseyi eve davet edemiyorum seviyesiz bisi dicekler diye. Saka adi altinda laf yemekten yoruldum. Esimi arada birakmamak icin susmaktan yoruldum.

Esim beni hep gezdirdi kafam dagilsin bunalimdan cikayim kendime geleyim diye. Ve gercekten toparladi beni Allah ondan razi olsun.
Ayri ev icin beklemek zorundayız 1 ay 1 bucuk ay. Esim kararli ayri ev konusunda ama bekleyemiyorum. Tatil istiyoruz zaman uyduramiyoruz bilmiyorum paylasmak istedim okuyanlar sagolsun. Unuttugum yazmadigim seylerde var eminim ama yeter bu kadar cok kafa şişirdim.

Son düzenleme:
bu destanı okuduğum için öncelikle kendimi tebrik ediyorum.

sizin eşiniz henüz büyümemiş ya da büyüdüğünü ailesine kabul ettirememiş. konudan bunu anladım. oraya geçici olarak da değil baya yerleşmişsiniz hani kavga olmasa ayrı ev fikriniz yokmuş. nerden tutsam elimde kalıyor bir an önce ayrı eve çıkmaktan başka çare yok.

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim boşver onlar dengesiz insanlar bide hamilesin kendini üzme cnm zaman lan düzeliler inşallah ama ayrı eve cik cnm

sizin eşiniz henüz büyümemiş ya da büyüdüğünü ailesine kabul ettirememiş. konudan bunu anladım. oraya geçici olarak da değil baya yerleşmişsiniz hani kavga olmasa ayrı ev fikriniz yokmuş. nerden tutsam elimde kalıyor bir an önce ayrı eve çıkmaktan başka çare yok.
Bu destani okudugunuz derdime ortak oldugunuz icin tesekkur ederim. Temelli yerlesmedik. Bastada soyledik bi sure diye ama kavgalar hizlandirdi bu sureci. Esimde farkinda bu durumun ufak cocuk gibi davraniyolar ona

Her defasında özür dilemenize anlam veremedim. Çocuk doğmadan evi ayırın, çocuk gelince işler daha çok karışacak belli ki.
Her defasinda dilemedim sesim yukseldiginde gittim ozur diledim. Esimin ailesidir saygisizlik etmis olmiyim dedim ozur diledim. Esimde mutlu oldu ve her seferinde der. Anlamiyolar konussakta konusmasakta anlamiyolar en cok anlayisini seviyorum der bana

Her defasinda dilemedim sesim yukseldiginde gittim ozur diledim. Esimin ailesidir saygisizlik etmis olmiyim dedim ozur diledim. Esimde mutlu oldu ve her seferinde der. Anlamiyolar konussakta konusmasakta anlamiyolar en cok anlayisini seviyorum der bana
Boşver cnm özür dile senin dediğin gibi insan saygısıdan özür diler haklısın ama huzurunu bozma öyle insanlar icin

Bir tebrik de bana :)
Neden o evdesiniz onu anlamadım.
Neden haklı iken özür diliyorsunuz onu hiç anlamadım...

Genel olarak haklısınız, bazı meseleleri abartmışsınız ama muhtemelen dolduğunuz için artık en ufak şey gözünüze batıyor...

Bana göre bebek alışverişi yapmalarına, biberon almasına falan takılmaya hiç gerek Yok. Siz de gidin kendi istediğinizi alın. Kullanmadıklarının verirsiniz birilerine.

Sayılı gun çabuk geçer diyorum, inşallah umduğunuz gibi 1-1.5 ay sonra yuvanıza kavuşursunuz

Bir tebrik de bana :)
Neden o evdesiniz onu anlamadım.
Neden haklı iken özür diliyorsunuz onu hiç anlamadım...

Genel olarak haklısınız, bazı meseleleri abartmışsınız ama muhtemelen dolduğunuz için artık en ufak şey gözünüze batıyor...

Bana göre bebek alışverişi yapmalarına, biberon almasına falan takılmaya hiç gerek Yok. Siz de gidin kendi istediğinizi alın. Kullanmadıklarının verirsiniz birilerine.

Sayılı gun çabuk geçer diyorum, inşallah umduğunuz gibi 1-1.5 ay sonra yuvanıza kavuşursunuz
Beni cok iyi anlayan birisiyle karsi karşıyayım. Cok tesekkur ederim okudugunuz icin. Biberonu ben aldım laf yedim neden aldin biz alcaktik diye. Bu icime oturdu artik bisey alsalar batiyo. Ve evet doldum en ufak sey cok sinirimi bozuyo. Birikim yapmak icin bu eve girdik. Basta kendimizi toplayalım cikicaz ayri eve dedik. Ama hizlandi bu surec birikim yapmadan cikicaz. Kii basta meleklerdi anlatamam

Huzurum bi ara cok kaçtı. Hastalandim kilo verdim uçuk çıkardım her gece agladim ama toparladim simdi
İyi şükür ozamn cnm inşallah bir daha öyle olaylar yaşatmazlar inşallah üzülme cnm öyle insanlar değmez sana soyleyim çünkü senin bazı yaşadıklarını bende yaşadım

Beni cok iyi anlayan birisiyle karsi karşıyayım. Cok tesekkur ederim okudugunuz icin. Biberonu ben aldım laf yedim neden aldin biz alcaktik diye. Bu icime oturdu artik bisey alsalar batiyo. Ve evet doldum en ufak sey cok sinirimi bozuyo. Birikim yapmak icin bu eve girdik. Basta kendimizi toplayalım cikicaz ayri eve dedik. Ama hizlandi bu surec birikim yapmadan cikicaz. Kii basta meleklerdi anlatamam

Bir şeye sinirlenmeden önce iki kere düşünün.
Kendi annem olsa bu beni rahatsız eder miydi?
Eğer cevabınız hayırsa derin nefes, elinizi yüzünüzü yıkayın, imkanınız varsa biraz yürüyüş yapın.
Yok annem de olsa ben buna katlanamazdım kavga ederdik diye düşünürseniz, sonucunu düşünün. Kazanımınız olacak mı? Yoksa sadece huzursuzluk mu?
Ama insanız, patladığımız noktalar olur.
Biraz cevap vermekten bir şey olmaz, yeterki kendinizi üzmeyin.
Az zamanınız varmış zaten :)

X