Kv ve gorumce ikilisi ile basedemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Esila09

Nirvana
Pro Üye
1 Ekim 2010
19.620
45.211
Merhaba sevgili kk
Konu acsammi acmasammi diye cok dusundum sistim patlamaya hazir bomba gibiyim sessiz kaldikca daha cok bunaliyorum kendimi anlatmanin yolunu bulamiyorum
4 yillik evliyim. Pandemiye kadar ayri sehirlerde goturduk. Kv ile Burada anlatacagim konuya benzer sorunlar yasadik ama ara benim cinnetim ve taleplerin mantiksizligi haftasonu 2 gun gorusmenin getirdigi zorunluluklar ile hersey benim istedigim gibi sonuclandi.
Mantiksiz bencil bir insan olmadigimi dusunuyorum esimin ailesine saygim kendi aileme dur diyecek gucum var yapabilecegim herhangi bir seyi kimseden kiskanmam ama emir yada hadsizce soylenen seyler beni sinir eder asla yapmam
Konumuz esimin annesinin 3 ortakli 1 ton civari findik veren bahcesi. 10 kg de ciksa bir surec ve vakit ayirmak gerekiyor.
Bu yil yeni bir duzen kuruluyor cunku ortaklardan biri ve oglu pespese vefat etti.
Findik parasini ben evlendigimden beri gorumcem ve ortagi aldi. Ortak ile Aralarinda herhangi bir anlasma borc kar zarar durumu yok. Ayni evde yasiyorlar. Aileye 4. Mirasci gibi oldu. Gorumcem 38 yasinda kuafor ve isleri 4 yildir cok kotu anne baba bakiyor. Hatta gelecek tek mirasttan baba dukkan almayi dusunuyor esimin ve kardesinin payini ayirmadan, onay riza sormadan.
Aylardir kv cok cirkin bir uslupla esimi findiga cagiriyor. Ben x.. i findiga alicam. Agustos sonunda orda. Daha unuttugum bir suru sey. Hayatta olan diger ortak ariyor once ben toplarim siz telas etmeyin diyor esim siz nasil isterseniz diyor ben tabiki gelirim diyor bana soran yok esim sanki bekar kendi yasiyor is ortalama 1 hafta surecek. Bunun aciklamasinida orda oylesine soyledigim cumleler seni kirmak istemiyorum ama cozum bulamiyorum seklinde yapti
Once esim gunluk calisir harclik cikaririm dedi, cunku tek bahce bu bahce degil diger bahcelerde baska isci calisacagina ben calisirim hem herkesi gorurum dedi. Kac aydir evde bu kis evde gecirecek oturmaktan bunaldi.
Ben haftasonu olmaz ama haftaici git madem dedim hem akrabalarini gorsun hem oyalansin hemde annesiyle gorussun istedim.
Ornegin cumartesi is baslasa o pazartesi gidecekti en gec cuma donecekti.
Ama kv tavri her gun aramasi parayi oldugu gibi yine gorumceye verecek olmasi ( kendide ihtiyaci var ) beni cok gerdi.
Arayip esimin istemedigini soylesem yada siz bekar gibi hareket edip plan yapiyorsunuz ama ben razimiyim hic dusundunuzmu 4 yildir zaten ayriyim gorumcenin alacagi 8bin icin 1 hafta ayri kalamam desem hastalanicak duygu somurusu yapacak. Ama gururuma dokunuyor. Herkes el birligi ile beni delirtmeye ugrasiyor.
Olay su anda aylardir esimin pandemiden dolayi yanimda olmasi onunda esimi cagirmasi benim sessizce anneme gidip kalmam onlar ne kadar isterse ne isterse oyle olacak.
Gorumce vefat eden akrabalarina cok uzuldu sagligi yerinde degil bence birazda abarti
Haftasonu yine kv bu konuyla alakali bir telefon konusmasi yapti
Evde biz kavga kiyamet cikardik. Gece 3 e kdr uyumadik.
Dun aksam hic birsey yokmus gibi karsiladi
Ben anneme yardim ediyorum olaya sadece boyle bakiyorum diyor.
Aksam esim annesine telefonda biz istedik ama esila ile hic konusmadim bakalim o ne diyecek icazet verecekmi dedi tabi gelceksin mecbur geleceksin diyor
Ne yapayim.arayip isci tutuyorum bizi rahat birakin mi diyeyim. Kv telefonda bayilsin bide hakli konumuna dussun.
Adam hasta olacak
Bu arada cumadan itibaren gidip kalabilecegim bir yer yok aklima yeni geldi annem evde yok.

Gondersem onlar baskin cikacak seneye yine ayni tantana cunku akil mantik yok calismadigi icin cagirmiyorlar gondermesem esime haksizlik buyudugu koyu akrabalarini cocuklugunu goremeyecek

Haftaya dugun var yeni araba aldik gorumceyi ters istikamet git gel 120 km yoldan alacakmisiz 2 saatlik yol 4 saat oluyor buna esimde cok kizdi.
Biz dugune gitmeyecegiz daha dogrusu kapidan taki birakip cikacagiz ben gitmeyecektim ama yanliz birakmam benim akrabamin nisanina da esim soforluk yapti biz kapidan iceri girmedik teyzemi koridorda gorup ciktim
Gorumcem tek bobrekli annesini zorla dugune goturen bir insan o dugunde kalmak isteyecek valla konus isine gelirse biz kalmayacagiz dedim

Bana somut cumleler fikirler bulun nolur
Illa kotuluk mu yapayim baska yol yokmu

Bu arada kotu iliskimiz yok emekleri var guzel gunler var ben kotuluk istemiyorum. Aslinda olgun insanlar ama konuya gorumce dahil olunca isler karisiyor.
Onunlada kotu iliskim yoktu. Su an kendi secimi boyle. Esim bile bizim tanidigimiz insan degil diyor

Asil beni tutan silip attirmayan nokta ise bambaska.
Benim bir saglik sorunum var evlenmeden once esim ailesine soylemisti
Ne tek bir ima ne tek bir cumle duydum. Tam tersi hep desteklediler
Buda bana beni benimsediklerini sevdiklerini hissettiriyor
Cozmesi gereken kisi esim. Oda sessiz kaliyor olan bana oluyor

Pek bir şey anlamadım ama eşinizin annesine/ailesine yardım etmek için sizden izin alması saçma geldi bana. Sizin bir hafta evde yalnız kalamamanız da öyle. Çok büyük bir sorun görmedim.

Bahçe, mal mülk de şu an hayatta olan kayınvalide ve kayınpedere ait anladığım kadarıyla. Kazandıklarını nasıl harcayacaklarının tasarrufu da onlara ait.

Pek bir şey anlamadım ama eşinizin annesine/ailesine yardım etmek için sizden izin alması saçma geldi bana. Sizin bir hafta evde yalnız kalamamanız da öyle. Çok büyük bir sorun görmedim.

Bahçe, mal mülk de şu an hayatta olan kayınvalide ve kayınpedere ait anladığım kadarıyla. Kazandıklarını nasıl harcayacaklarının tasarrufu da onlara ait.

Ben 4 yil bugunleri bekledim
Simdi nezaketen bile donup birsey dememeleri beni uzuyor
Benim annem bir durum var ama siz ne dusunursunuz musaitmisiniz esin istermi diye soruyorsa ayni seyi onlardan bekliyorum
Ztn amac esimin bir gece bile olsa birakmasi kararida onlarin vermesi
Normal bir duzende degilizki

Haklısınız size de sormaları gerekir. Üslupları düzgün değil.. Ama bu seferlik bu özel durumdan dolayı gitsin eşiniz. O da arada kalmış. Ailesi için yapacak sonuçta. Normalde de bir sıkıntınınız yokmuş madem. Ama siz de arayın kv yi tatlı dille anlatın. Bu sene böyle oldu kırıldım bana sormadınız bile. Ama seneye olmaz diyin.

Normalde bende boyle derdim. Ama bir gun bana oteki gun oburune obur gun aile icinde aile disindan birine soz veriyorsa rahatsiz edici oluyor hos olmuyor. Ayni yer icin bizede ev sozu var mesela. Inanmismiydim hayir. Kv cok rahatsiz asla istemiyor. Esim simdi ne istersen yap ama yarin bizi kotu edersin dedi.
O konuya cok takilmiyorum sadece su andaki ortami yazmak icin havayi anlatmak icin yazdim

Haklısınız size de sormaları gerekir. Üslupları düzgün değil.. Ama bu seferlik bu özel durumdan dolayı gitsin eşiniz. O da arada kalmış. Ailesi için yapacak sonuçta. Normalde de bir sıkıntınınız yokmuş madem. Ama siz de arayın kv yi tatlı dille anlatın. Bu sene böyle oldu kırıldım bana sormadınız bile. Ama seneye olmaz diyin.

Ztn seneye is durumundan dolayi olmaz ztn hic gitmiyordu ama su anda sadece esimle olurmus gibi davranmalari seneye de mecbur tutacaklarini gosteriyor engel olmanin tek yolu yok ben ne dersem diyim suclu olucam esim anlatmali

Benim annem bir durum var ama siz ne dusunursunuz musaitmisiniz esin istermi diye soruyorsa ayni seyi onlardan bekliyorum
Normalde bende boyle derdim. Ama bir gun bana oteki gun oburune obur gun aile icinde aile disindan birine soz veriyorsa rahatsiz edici oluyor hos olmuyor. Ayni yer icin bizede ev sozu var mesela. Inanmismiydim hayir. Kv cok rahatsiz asla istemiyor. Esim simdi ne istersen yap ama yarin bizi kotu edersin dedi.
O konuya cok takilmiyorum sadece su andaki ortami yazmak icin havayi anlatmak icin yazdim

Ben hala anlamıyorum ne anlatmaya çalıştığınız inanın. Dört yıl beklenen ne? Hangi özel durum? Siz ne yapacaksınız da kötü olacak?

Merhaba sevgili kk
Konu acsammi acmasammi diye cok dusundum sistim patlamaya hazir bomba gibiyim sessiz kaldikca daha cok bunaliyorum kendimi anlatmanin yolunu bulamiyorum
4 yillik evliyim. Pandemiye kadar ayri sehirlerde goturduk. Kv ile Burada anlatacagim konuya benzer sorunlar yasadik ama ara benim cinnetim ve taleplerin mantiksizligi haftasonu 2 gun gorusmenin getirdigi zorunluluklar ile hersey benim istedigim gibi sonuclandi.
Mantiksiz bencil bir insan olmadigimi dusunuyorum esimin ailesine saygim kendi aileme dur diyecek gucum var yapabilecegim herhangi bir seyi kimseden kiskanmam ama emir yada hadsizce soylenen seyler beni sinir eder asla yapmam
Konumuz esimin annesinin 3 ortakli 1 ton civari findik veren bahcesi. 10 kg de ciksa bir surec ve vakit ayirmak gerekiyor.
Bu yil yeni bir duzen kuruluyor cunku ortaklardan biri ve oglu pespese vefat etti.
Findik parasini ben evlendigimden beri gorumcem ve ortagi aldi. Ortak ile Aralarinda herhangi bir anlasma borc kar zarar durumu yok. Ayni evde yasiyorlar. Aileye 4. Mirasci gibi oldu. Gorumcem 38 yasinda kuafor ve isleri 4 yildir cok kotu anne baba bakiyor. Hatta gelecek tek mirasttan baba dukkan almayi dusunuyor esimin ve kardesinin payini ayirmadan, onay riza sormadan.
Aylardir kv cok cirkin bir uslupla esimi findiga cagiriyor. Ben x.. i findiga alicam. Agustos sonunda orda. Daha unuttugum bir suru sey. Hayatta olan diger ortak ariyor once ben toplarim siz telas etmeyin diyor esim siz nasil isterseniz diyor ben tabiki gelirim diyor bana soran yok esim sanki bekar kendi yasiyor is ortalama 1 hafta surecek. Bunun aciklamasinida orda oylesine soyledigim cumleler seni kirmak istemiyorum ama cozum bulamiyorum seklinde yapti
Once esim gunluk calisir harclik cikaririm dedi, cunku tek bahce bu bahce degil diger bahcelerde baska isci calisacagina ben calisirim hem herkesi gorurum dedi. Kac aydir evde bu kis evde gecirecek oturmaktan bunaldi.
Ben haftasonu olmaz ama haftaici git madem dedim hem akrabalarini gorsun hem oyalansin hemde annesiyle gorussun istedim.
Ornegin cumartesi is baslasa o pazartesi gidecekti en gec cuma donecekti.
Ama kv tavri her gun aramasi parayi oldugu gibi yine gorumceye verecek olmasi ( kendide ihtiyaci var ) beni cok gerdi.
Arayip esimin istemedigini soylesem yada siz bekar gibi hareket edip plan yapiyorsunuz ama ben razimiyim hic dusundunuzmu 4 yildir zaten ayriyim gorumcenin alacagi 8bin icin 1 hafta ayri kalamam desem hastalanicak duygu somurusu yapacak. Ama gururuma dokunuyor. Herkes el birligi ile beni delirtmeye ugrasiyor.
Olay su anda aylardir esimin pandemiden dolayi yanimda olmasi onunda esimi cagirmasi benim sessizce anneme gidip kalmam onlar ne kadar isterse ne isterse oyle olacak.
Gorumce vefat eden akrabalarina cok uzuldu sagligi yerinde degil bence birazda abarti
Haftasonu yine kv bu konuyla alakali bir telefon konusmasi yapti
Evde biz kavga kiyamet cikardik. Gece 3 e kdr uyumadik.
Dun aksam hic birsey yokmus gibi karsiladi
Ben anneme yardim ediyorum olaya sadece boyle bakiyorum diyor.
Aksam esim annesine telefonda biz istedik ama esila ile hic konusmadim bakalim o ne diyecek icazet verecekmi dedi tabi gelceksin mecbur geleceksin diyor
Ne yapayim.arayip isci tutuyorum bizi rahat birakin mi diyeyim. Kv telefonda bayilsin bide hakli konumuna dussun.
Adam hasta olacak
Bu arada cumadan itibaren gidip kalabilecegim bir yer yok aklima yeni geldi annem evde yok.

Gondersem onlar baskin cikacak seneye yine ayni tantana cunku akil mantik yok calismadigi icin cagirmiyorlar gondermesem esime haksizlik buyudugu koyu akrabalarini cocuklugunu goremeyecek

Haftaya dugun var yeni araba aldik gorumceyi ters istikamet git gel 120 km yoldan alacakmisiz 2 saatlik yol 4 saat oluyor buna esimde cok kizdi.
Biz dugune gitmeyecegiz daha dogrusu kapidan taki birakip cikacagiz ben gitmeyecektim ama yanliz birakmam benim akrabamin nisanina da esim soforluk yapti biz kapidan iceri girmedik teyzemi koridorda gorup ciktim
Gorumcem tek bobrekli annesini zorla dugune goturen bir insan o dugunde kalmak isteyecek valla konus isine gelirse biz kalmayacagiz dedim

Bana somut cumleler fikirler bulun nolur
Illa kotuluk mu yapayim baska yol yokmu

Bu arada kotu iliskimiz yok emekleri var guzel gunler var ben kotuluk istemiyorum. Aslinda olgun insanlar ama konuya gorumce dahil olunca isler karisiyor.
Onunlada kotu iliskim yoktu. Su an kendi secimi boyle. Esim bile bizim tanidigimiz insan degil diyor
Ben görümcenin ortagı niye hak alıyr onu anlamadım.
Evli barklı adam sorulması lazım esin ne der diye bence.
Görümceyi ters yönden gidip alma fikri über uyuz eder beni🤣
Gelmesin düğüne cok mu lazım?
Siz kvdeyle iyisiniz tabi biranda yıkmak olmaz.
Ama es arıcak ben evliyim,esime sormadN bisey diyemem dicek en mantıklısı.
He es de benim ailem onlar derse ozaman disini gösterirsin sende☺️

Parayı kim almış kim almamış beni ilgilendirmezdi. Eşime git annene ve kardeşine yardımcı ol diye destek verirdim.

Hayat böyle küçük konular için can sıkamayacak kadar kısa.

Not: sadece şunu anlamadım. Eşinle 4 yıldır ayrı mı yaşıyorsunuz? Bu çağırma işi sizin beraber kalma zamanınıza mi denk geldi?

Özel durumunun bu konuda yeri yok Esila.
Seni ordan vurmalarına izin verme.
O ayrı bu ayrı.
Özel bi durum diye her dediklerine evet diyemezsin.

Çok abartıyorsunuz

Ben görümcenin ortagı niye hak alıyr onu anlamadım.
Evli barklı adam sorulması lazım esin ne der diye bence.
Görümceyi ters yönden gidip alma fikri über uyuz eder beni🤣
Gelmesin düğüne cok mu lazım?
Siz kvdeyle iyisiniz tabi biranda yıkmak olmaz.
Ama es arıcak ben evliyim,esime sormadN bisey diyemem dicek en mantıklısı.
He es de benim ailem onlar derse ozaman disini gösterirsin sende☺

Ay baby sen beni cok iyi anlarsin
Ya bi kere killandim ben ters yonden alirim cunku abiye giyer susludur donustede birakirim ama dun aksam 10 gun kala siparis geldi esim biz karar veririz anne dedi
Birde haliniz nedir diyen yok 2 saat yol oluyor 4 saat bakalim benzin paramiz varmi yeni kredi cektik
Alsamda cumaya kadar aratmicam azcik beklesin
Yada aldirmiyim cuma aksami kalksin gelsin bu daha guzel

Kv ye aynen bunun soylenmesi lazim sonuc degissede degismesede
Ben ztn 4 sene beklemisim ozlemisim
Azcik saygi istiyorum o kdr

Özel durumunun bu konuda yeri yok Esila.
Seni ordan vurmalarına izin verme.
O ayrı bu ayrı.
Özel bi durum diye her dediklerine evet diyemezsin.

Hayir asla izin vermem. Direk yakarim
Esimde izin vermez ztn bize bisey olmaz onlar kaybeder
Ben bende biraktiklari izlenim vicdanlari merhamet ve akil suzgecleri nasil insanlar olduklari hepsini biliyordum
Su an bambaska noktaya gidiyoruz

Eşinizin ailesi, bir hafta oğullarını yardıma çağırmak sizden izin mi almalıydı? Göndermek göndermemek lafları çocuklar için kurulabilir ancak.
1 hafta yalnız kalamaz mısınız evinizde? Zaten eşinizle ayrı yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla pandemi öncesi.

Paranın nereye gideceğine bu kadar takılmayın, eşiniz ailesine yardım edecek. Kendi oğlu için emri vaki de konuşabilir, kafasında planda kurabilir. Sizi dahil etmedikleri sürece üslupta sizi ilgilendirmez. Anne oğul arasında sonuçta.

Parayı kim almış kim almamış beni ilgilendirmezdi. Eşime git annene ve kardeşine yardımcı ol diye destek verirdim.

Hayat böyle küçük konular için can sıkamayacak kadar kısa.

Not: sadece şunu anlamadım. Eşinle 4 yıldır ayrı mı yaşıyorsunuz? Bu çağırma işi sizin beraber kalma zamanınıza mi denk geldi?

4 yildir haftada 5 gun ayri 2 gun birlikte yasadik pandemiyle calistigi otel kapandi biraraya geldik
Bu doneme denk geldi. Ne zaman ayri kalacagimiz otele ne zmn donecegi ayrilabilecekmi ayrilamayacakmi belli degil
Kilit noktada bu
Yoksa normal bir evlilik olsa olay bambaska olurdu. 4 senedir de duzen kurulmus olurdu
Oyle bir zamanki belki ordan istanbula donecek otelden cagiracaklar.

Ben anlamadım ya tüm bu tantana sadece 1 hafta gidip fındığa yardım edecek diye mi yani fazlaca abartmıyor musunuz evlisiniz diye sürekli her şeyi izinle yapmak zorunda değil ki 1 hafta siz annenize gidin ne güzel o da ailesine yardım etsin her şey maddiyat değil ki ben aileme yardıma gidiyorum demiş harçlığımı çıkarırım demiş yok benim rahatsızlığım var falan nedir 1 hafta eşinizden ayrı kalamayacak rahatsızlık? annenizde de sorun olmaz ya hani hep gitse neyse ilk defa gidecek

kusura bakmayın ben aileme yardıma gidecek olsam 1 hafta için eşim bana laf söylese hatta ailemi arayıp bana hiç sormuyorsunuz ben kimim diyecek olsa çok fena kavga ederdim evliyiz diye tapulu malı değilim bir özgür iradem var bir yere kadar. Ayrıca neden illa hafta sonu yanınızda olsun neden pazartesi gitsin cuma dönsün bir haftasonu ayrı olsanız ölmezsiniz bu kadar da tutkalla yapışmış gibi bağlı olmaya gerek yok empati yapın biraz

siz hemen yok para almayacak yok mirastan pay olmayacak mirasa nereden geldi konu şimdi merak etmeyin bu ülkede hukuk var. Eşinizi 1 hafta için ne kadar zor durumlara düşürüyorsunuz çocuk gibi bende şehir dışındayım evlenirken ilk şartım istediğim zaman annemi görmeye giderim seni mağdur etmedikçe olmuştu 13 senedir böyle devam eder

Ay baby sen beni cok iyi anlarsin
Ya bi kere killandim ben ters yonden alirim cunku abiye giyer susludur donustede birakirim ama dun aksam 10 gun kala siparis geldi esim biz karar veririz anne dedi
Birde haliniz nedir diyen yok 2 saat yol oluyor 4 saat bakalim benzin paramiz varmi yeni kredi cektik
Alsamda cumaya kadar aratmicam azcik beklesin
Yada aldirmiyim cuma aksami kalksin gelsin bu daha guzel

Kv ye aynen bunun soylenmesi lazim sonuc degissede degismesede
Ben ztn 4 sene beklemisim ozlemisim
Azcik saygi istiyorum o kdr
Aynen anlıyırm cnm.
Sizin suana kadr durumunuz oldugundan kimse sormams ama artk is değisti.
Tek maasa düstünüz.
Ailesinin artk sorması lazım paranız var mı yok mu?
Benim esime teklif bile edemezler ters yöne dön 2 saat yol diye😂
Akıl var mantık var gelmesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X