Kv ve görümce kendini belli etti.

Basit kurallar her zaman hayati kolaylastirir:
- sizi sevmeyen insana kendinizi sevdirmeye gayret etmeyin, cünkü ister istemez kendinizden taviz vermek zorunda kalacaksiniz
- size dogru dürüst davranmayan insanin gidip masasina oturmayin. Bu kim olursa olsun. Siz yanlarina gidince "zaten cekmeye razi" gibi düsünüyorlar sonra, cizgilerinizin olmadigini fark edip dozu arttiriyorlar
- ese olani anlatin, ama tekrarlayip durmayin. Onlarin kötü olmasindan size nasil hissettirdikleri önemli. Bir aileye girdik diye terbiyesizlik etme hakki kimse de yok
- bir kisi sizi engelliyorsa sorgulamsk yerine bunun o kisinin sorunu oldugunu kabullenin. Durduk yere engelleyen insanin normal davrandigi söylenemez
- esiniz bir yerde hakkinizi savunmuyorsa onu beklemeyin kendiniz savunun.
- 3 sahislari yüzünden cikan tatsizliklari kendi evinizde uzatmayin. Onlar kapilarini kapatir olan sizin evliliginize olur.
-Mesafe candir. Heleki sorunlu kisiliklerde ilac

Normalde uzun zaMandır foruma girmiyordum ama sırf konu sahibi size haddini bil dediği için yazıyorum. Yazdığınız yoruma çok hak verdim sizin. Çok haklısınız eşi konu sahibini zerre önemsemiyor. Ablan beni engellemiş mi? Lafına ben dedektif miyim? den daha saçma bir laf olamaz. Pardon cahil koca ajan mıyım demiş sjsjsjah. Evet kocanız ajan değil ama yılan. Çok uyanık. Ailesine tek laf etmez de ettirmez de. Neymiş eşi çevreden gelinin anneyi görümceyi kötülediğini duymuş. Eee? Siz kötü eşler duymuyor musunuz? Eşini aldatan erkekler duyunca eşinize o gözle mi bakıyorsunuz? O size duyduklarına göre bakıyormuş ya hani. Ondan merak ettim. Siz de çok uyanıksınız. Canım kocamın canım ailesi diye arayıp iyi görünmeye çalıştığınızı bütün forum anladı konu sahibi. Sanki hasta görümcenizi merak ettiniz de aradınız. Cidden merak ettini mi? Bence hayır. Amaç sadece kv bilsin, eşim bilsin. Ben ideal gelinim bilinsin. Çok merak ediyorum ne zamana kadar böyle yaranmaya çalışmakla geçecek? Hayır kocanız kıymet bilmiyor, kv yedi ceddinizi aşağılıyor siz kandilde gönül yağlamaya gidiyorsunuz. Annesine dil uzatan kv nin kandilini kutlayan gelin cidden ideal gelin ama ideal evlat olamaz işte. KIzım Bana hakaret eden kaynanasının bin türlü bahane ile arasa çok üzülürdüm sanırım. Neyse siz asla akıllanmazsınız. Devam..
Yani neden şaşırıyorsunuz ki? Önceki konularınıza dayanarak ben şaşırmadım. Sizin kocadan adam olmaz, hep böyle gidecek çünkü adam kök ailesini çekirdek ailesinin önünde tutuyor, sizi bence sevmiyor ve umursamıyor. sert gelebilir ama bence kendinize gelmelisiniz. ya sallamayıp gececeksiniz, ya da bu evlilikten gideceksiniz. ailenizi sizi umursamayan sallamayan birinin ailesiyle böyle konuşup ağız ağıza girmek bilemiyorum.

Normalde uzun zaMandır foruma girmiyordum ama sırf konu sahibi size haddini bil dediği için yazıyorum. Yazdığınız yoruma çok hak verdim sizin. Çok haklısınız eşi konu sahibini zerre önemsemiyor. Ablan beni engellemiş mi? Lafına ben dedektif miyim? den daha saçma bir laf olamaz. Pardon cahil koca ajan mıyım demiş sjsjsjah. Evet kocanız ajan değil ama yılan. Çok uyanık. Ailesine tek laf etmez de ettirmez de. Neymiş eşi çevreden gelinin anneyi görümceyi kötülediğini duymuş. Eee? Siz kötü eşler duymuyor musunuz? Eşini aldatan erkekler duyunca eşinize o gözle mi bakıyorsunuz? O size duyduklarına göre bakıyormuş ya hani. Ondan merak ettim. Siz de çok uyanıksınız. Canım kocamın canım ailesi diye arayıp iyi görünmeye çalıştığınızı bütün forum anladı konu sahibi. Sanki hasta görümcenizi merak ettiniz de aradınız. Cidden merak ettini mi? Bence hayır. Amaç sadece kv bilsin, eşim bilsin. Ben ideal gelinim bilinsin. Çok merak ediyorum ne zamana kadar böyle yaranmaya çalışmakla geçecek? Hayır kocanız kıymet bilmiyor, kv yedi ceddinizi aşağılıyor siz kandilde gönül yağlamaya gidiyorsunuz. Annesine dil uzatan kv nin kandilini kutlayan gelin cidden ideal gelin ama ideal evlat olamaz işte. KIzım Bana hakaret eden kaynanasının bin türlü bahane ile arasa çok üzülürdüm sanırım. Neyse siz asla akıllanmazsınız. Devam..
Sana da devam, işine bak

Hanımlar tekrar merhaba.
Diğer mavera isimli hesabıma giriş yapamıyorum, bilenler konularımı biliyor.
Kafasına göre davranan istediği zaman surat asıp konuşmayan eşime aşırı düşkün gibi gözüken evli görümcem vardı bilen bilir.

Dengesiz tavırlarına anlam veremedğim için önerilerinizi dikkate alarak, mesafeli durdum, umursamadım.
Eşim gittikçe gittim.

Geçen kandil akşamı, ilk önce eşimin ailesine gittim sonra kendi aileme geçtim. Bu vesileyle eşim de geldi ve ailemi geçen kandilde aramayan adam bu kandilde yüz yüze el öperek kandil kutlamış oldu.

Bunu hazmedemeyenler vardı tabi. Kv ve görümce. Annemlerden dönerken görümceme uğradık, gayet normal çay vs.
( tabii anormal olan, eşim koltukta otururken kendi eşine “ biraz öne kaysana, kardeşim ayaklarını uzatsın” bana “ya canım sen şöyle gelsene kardeşim sırtını dayasın” diyecek kadar terbiyesiz ahlaksız...)
Eşim gerek yok dedi, öyle sustu. Neyse ben görmezden geldim.

Ertesi gün oldu ve wtspta dolaşırken bir de ne göreyim profil fotosu yok, yani beni silmiş:) bir önceki akşam gayet muhabbet sohbet ediyorduk aslında :)
Şaşırmadım çünkü hasta olduğunu düşünüyorum.
Eşime sordum ablanın profil fotosu sende gözüküyor mu bende gözükmüyor diye, o da ben ajan mıyım dedi. Şaşırmadım cevaba çümkü ablasının öyle bir halt yiyeceğini bilir.
Ben de bir daha bana ablamla nasıl aranız vs diye sakın sorma dengemi bozdunuz dedim.
Tamam dedi.

Çok uzattım ama, ertesi gün görümcem rahatsızlanmış, ayıp olmasın diye kv aradım orda kalmış çünkü.
Kv bana içini bi döktü.
Taaa nişan zamanı teyzeme olan kinini, anneme olan hislerini, yok benim oğlum sizin evde bana oda yapacaktı da ben gerek yok dedim, benim oğlumun limitsiz kartı bende, ben hiçbir şeyi anlatmıyorum oğluma , anlatsam başka olur diye tehdit etmeler. Yok ben size gelemeyecek gibi hissediyorum demeler... ( 3 aylık evliyken , 2 kez kalmaya geldiler evi 30 dk mesafede)
Telefonda eşimin annesi olmasa çok fena yapardım. Anneme teyzeme uzanan dil var çünkü.
Eşime bahsettim durumu. Yorumsuz kaldı, ona niye anlattığımı sordu. Ben de bunları yaşamak zorunda değilim sen de bil dedim.

Hanımlar uzun oldu.. Fikirlernizi bekliyorum. Asla aramak yüzlerini görmek içimdne gelmiyor. Kaynana ben gelin o sanki. Nasıl içini döktü bana.

Çok sevgi dolu bir ailede büyüdüm, bu insanların hep bu tavırlarını görmezden geldik ailemle. Ailemi hep susturdum. Ama bu fesatlık yuvama zarar versin istemiyorum.
ben sizin yerinizde olsam , aslında zamanında biz de bu şekilde 3aşağı 5 yukarı buna benzer olaylar yaşadık. sonra öğrendik ki en güzeli belli bir sınır da yaşamak . aramayın sormayın . ararlarsa merhaba nasılsından öteye geçmeyin. ne demek oğlumun kartı bende yok bana oda açacak vermeyin efendim bu tarz insanlara prim vermeyin . eşinizlede onlar hakkında ne iyi ne kötü konuşmayın.

Hanımlar tekrar merhaba.
Kafasına göre davranan istediği zaman surat asıp konuşmayan eşime aşırı düşkün gibi gözüken evli görümcem vardı bilen bilir.

Dengesiz tavırlarına anlam veremedğim için önerilerinizi dikkate alarak, mesafeli durdum, umursamadım.
Eşim gittikçe gittim.

Geçen kandil akşamı, ilk önce eşimin ailesine gittim sonra kendi aileme geçtim. Bu vesileyle eşim de geldi ve ailemi geçen kandilde aramayan adam bu kandilde yüz yüze el öperek kandil kutlamış oldu.

Bunu hazmedemeyenler vardı tabi. Kv ve görümce. Annemlerden dönerken görümceme uğradık, gayet normal çay vs.
( tabii anormal olan, eşim koltukta otururken kendi eşine “ biraz öne kaysana, kardeşim ayaklarını uzatsın” bana “ya canım sen şöyle gelsene kardeşim sırtını dayasın” diyecek kadar terbiyesiz ahlaksız...)

Ertesi gün oldu ve wtspta dolaşırken bir de ne göreyim profil fotosu yok, yani beni silmiş:) bir önceki akşam gayet muhabbet sohbet ediyorduk aslında :)
Eşime sordum ablanın profil fotosu sende gözüküyor mu bende gözükmüyor diye, o da ben ajan mıyım dedi. Şaşırmadım cevaba çümkü ablasının öyle bir halt yiyeceğini bilir.
Ben de bir daha bana ablamla nasıl aranız vs diye sakın sorma dengemi bozdunuz dedim.
Tamam dedi.

Çok uzattım ama, ertesi gün görümcem rahatsızlanmış, ayıp olmasın diye kv aradım orda kalmış çünkü.
Kv bana içini bi döktü.
Taaa nişan zamanı teyzeme olan kinini, anneme olan hislerini, yok benim oğlum sizin evde bana oda yapacaktı da ben gerek yok dedim, benim oğlumun limitsiz kartı bende, ben hiçbir şeyi anlatmıyorum oğluma , anlatsam başka olur diye tehdit etmeler. Yok ben size gelemeyecek gibi hissediyorum demeler... ( 3 aylık evliyken , 2 kez kalmaya geldiler evi 30 dk mesafede)
Telefonda eşimin annesi olmasa çok fena yapardım. Anneme teyzeme uzanan dil var çünkü.
Eşime bahsettim durumu. Yorumsuz kaldı, ona niye anlattığımı sordu. Ben de bunları yaşamak zorunda değilim sen de bil dedim.

Hanımlar uzun oldu.. Fikirlernizi bekliyorum. Asla aramak yüzlerini görmek içimdne gelmiyor. Kaynana ben gelin o sanki. Nasıl içini döktü bana.

Çok sevgi dolu bir ailede büyüdüm, bu insanların hep bu tavırlarını görmezden geldik ailemle. Ailemi hep susturdum. Ama bu fesatlık yuvama zarar versin istemiyorum.
Konuyla çok alakalı olmyck belki ama ne kadar sürelik evlisiniz?

Ailenize neden laf söylettiniz? Annem babam kök ailem benim kırmızı çizgimdir siz bir haddinizi bilin, mesafeli olmamız en hayırlısı demeliydiniz.

mesafeli durun eşiniz sizin haklı olduğunuzu biliyor ustelenmeyin huzurunuz kaçar.. maalesef tamamen kurtuluş olmuyor ister istemez görüsuyorsunuz,bence siz seviyenizi kuruyun daha çok büyür olaylar kişilik bozukluğu varsa istediğinizi yapın veya söyleyin değişen birşey olmayacak siz arada yipranirsiniz

benimki de sürekli surat asar. abisine gelince içten samimiyet..
acayip kıl oluyorum.
aman yüzlerini görmemek için gitmiyorum sıkıcı geliyor eşimi ve kızımı gönderiyorum ben hep.
boşver takmaya değmiyor. Allaha dua et. Rabbim en iyi nolacagi daha iyi bilir.

Görümceniz size “şöyle gelsene,kardeşim sırtını dayasın”derken neden ahlaksız oluyor
Ahlaksızlığın kelime anlamını biliyor musunuz?

Görümceniz size “şöyle gelsene,kardeşim sırtını dayasın”derken neden ahlaksız oluyor
Ahlaksızlığın kelime anlamını biliyor musunuz?
Aynı soruyu ben sordum..burada bunun hesabını vermeyecekmis arkadan sallamak kolay çünkü sanal alem yüzüne cicigelin yerden ki yememiş görümce ..aile düzenini bozan herkez gözünde her kötü kelimeyi hak ediyormuş düşünün üyenin istemediği bir hareket yaptınız yandınız küfürler hakaretlerden seç beğen al ..

Hanımlar tekrar merhaba.

Eşim gittikçe gittim.

Tamam dedi.

Kv bana içini bi döktü.

Yerinizde olsam asla aramam birdaha ikisini de. Kendinize saygisizlik yapilmasina asla musade etmeyin. Sonu nereye varacak olursa olsun. Benim gorusum bu.

Tecrubeyle sabittir.Esinizin ailesini silin firsat bu firsat bu yaptiklarini bahane ederek.Ne bayram ne seyran dinlemeyin.Esiniz sizi asla savunmaz bu boyle gider ilelebet.O nedenle onlari cekistirmeyin dert yanmayin bosuna konularini bile acmayin.Gitmesine gelmwsine ailesiylw iliskilerinede hic karismayin.Misilleme yapacaksa oda sizinkilere gelmesin israr etmeyin

X