Kv ve görümce

YellowRabbit

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
188
146
39
Kafamın içinde sürekli onlar.
Kv ve görümce ikilisi.kv görümcem ve eşiyle birlikte onların evinde yaşıyor çocuğuna baktığı için. Kendi evine gitmiyor. Ve sürekli Kv damadıyla sorunlar yaşıyor zsten en baştan hiç istememiş kızını vazgeçirmeye çalışmış evlenmesinndiye ama başarılı olamamış. Damadını sevmeyen hatta nefret eden bir kadın. Ona her sinirlendiğinde bize gelip onu çekiştiriyor veyahut oğluna yani eşime yazıyor şöyle böyle nefret ediyorum diye. Bize geldiğinde bana bile damadını çok rahat çekiştiriyor ben konuşmalarına karşılık vermiyorum çünkü rahatsız oluyorum banane neden bana anlatıyorsun sonuçta bende gelininim.hatta rahatsız olduğumu tavırlarımla belli ediyorum.
Onun arkasından konuşan belki benim arkamdanda ona konuşuyordur. Damadıyla anlaşamadığı içinde kızı sürekli kavgalı eşiyle oda ayrı bir konu.
İşte beni rahatsız eden psikolojimi bozma noktasına getiren olayda bu sürekli ben bu durumu düşünüyorum kadın sürekli damadını anlatıyor ona olan nefretini hatta benim 8yaşındaki oğlumla onu bir tutuyor. Yalnız kaldığımda sürekli bu durum beynimde dönüyor acaba başkalarıyla da beni çekiştiriyor mudur?
Mesela dün dışarda bir işimiz vardı mecburen çocuğumu bıraktım onlara. Dönüşte almak için gittiğimizde (pandemiden dolayı hiç dışarı çıkmadığımız için ve aylar sonra ilk defa 2-3saat kadar ayrı kaldım bebeğim den) dedimki çok boşlukta hissettim kendimi onsuz yarım gibi dedim oda bana dediki eşimde yanımdaydı bencede siz bir hiçsiniz dedi yani bazen böyle tepkileri oluyor şaşırıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kalakalıyorum öyle. O anda düşünüyorum benim arkamdanda konuşup o yüzden mi yüzüme Böyle şeyler söylüyor.
Görümceme ayrı uyuz oluyorum. Sürekli çocuğu için kitap okuyor bende vakit buldukça okuyorum ama reklam yapmıyorum. Ama o sürekli şöyle okudum böyle okudum ve okuduğu kesin net bilgiymiş gibi aktarıyor her çocuk farklı gelişimi Br değil bunu unutuyor illa o okuduğu kitaptaki gibi olacak. Kendisi rahat her işini annesi yapıyor temizlik yemek çamaşır çocuk bakımı. Sürekli böyle bilgi dağıtıyorlar defalarca söyledik biz kendi yöntemlerimizle büyütmek istiyoruz diye yok anlamıyorlar şöyle yapın böyle yapın.
Ben bunlarla delirmek üzereyim. Beni bu durum çok rahatsız ediyor. Görüşmek istemiyorum ama bu mümkün değil. Sürekli bizde ler. Bu düşünceleri kafamdan atmak için ne önerirsiniz

Kv ve görümce ikilisi.kv görümcem ve eşiyle birlikte onların evinde yaşıyor çocuğuna baktığı için. Kendi evine gitmiyor. Ve sürekli Kv damadıyla sorunlar yaşıyor zsten en baştan hiç istememiş kızını vazgeçirmeye çalışmış evlenmesinndiye ama başarılı olamamış. Damadını sevmeyen hatta nefret eden bir kadın. Ona her sinirlendiğinde bize gelip onu çekiştiriyor veyahut oğluna yani eşime yazıyor şöyle böyle nefret ediyorum diye. Bize geldiğinde bana bile damadını çok rahat çekiştiriyor ben konuşmalarına karşılık vermiyorum çünkü rahatsız oluyorum banane neden bana anlatıyorsun sonuçta bende gelininim.hatta rahatsız olduğumu tavırlarımla belli ediyorum.
Onun arkasından konuşan belki benim arkamdanda ona konuşuyordur. Damadıyla anlaşamadığı içinde kızı sürekli kavgalı eşiyle oda ayrı bir konu.
İşte beni rahatsız eden psikolojimi bozma noktasına getiren olayda bu sürekli ben bu durumu düşünüyorum kadın sürekli damadını anlatıyor ona olan nefretini hatta benim 8yaşındaki oğlumla onu bir tutuyor. Yalnız kaldığımda sürekli bu durum beynimde dönüyor acaba başkalarıyla da beni çekiştiriyor mudur?
Mesela dün dışarda bir işimiz vardı mecburen çocuğumu bıraktım onlara. Dönüşte almak için gittiğimizde (pandemiden dolayı hiç dışarı çıkmadığımız için ve aylar sonra ilk defa 2-3saat kadar ayrı kaldım bebeğim den) dedimki çok boşlukta hissettim kendimi onsuz yarım gibi dedim oda bana dediki eşimde yanımdaydı bencede siz bir hiçsiniz dedi yani bazen böyle tepkileri oluyor şaşırıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kalakalıyorum öyle. O anda düşünüyorum benim arkamdanda konuşup o yüzden mi yüzüme Böyle şeyler söylüyor.
Görümceme ayrı uyuz oluyorum. Sürekli çocuğu için kitap okuyor bende vakit buldukça okuyorum ama reklam yapmıyorum. Ama o sürekli şöyle okudum böyle okudum ve okuduğu kesin net bilgiymiş gibi aktarıyor her çocuk farklı gelişimi Br değil bunu unutuyor illa o okuduğu kitaptaki gibi olacak. Kendisi rahat her işini annesi yapıyor temizlik yemek çamaşır çocuk bakımı. Sürekli böyle bilgi dağıtıyorlar defalarca söyledik biz kendi yöntemlerimizle büyütmek istiyoruz diye yok anlamıyorlar şöyle yapın böyle yapın.
Ben bunlarla delirmek üzereyim. Beni bu durum çok rahatsız ediyor. Görüşmek istemiyorum ama bu mümkün değil. Sürekli bizde ler. Bu düşünceleri kafamdan atmak için ne önerirsiniz
Mesafe koyun kesinlikle. Niye sürekli sizdeler? Eşinize de söyleyin bu kadar sık görüşmek istemiyorum, fazla muhabbet tez ayrılık getirir dersiniz.

Kayınvalide + görümce ikilisi fena Allah damada yardım etsin.

Kayınvalıdenızın sizin arkanızdan konuşup konuşmadığını neden bu kadar kafanıza takıyosunuz ki? Konuşursa konuşsun. Yüzünüze karşı size bi saygısızlık etmesin de gerisi önemli değil. Sizi bilen biliyor. Ayrıca kv damadından çekinmeyip lafını hala yapıyorsa emin ol sizden hiç çekinmez yüzünüze de söylerdi... Görüşme sıklığınızı yavaş yavaş azaltarak aranıza mesafe koyun. Herkesin her dediğini duyma yapacak bişey yok💁‍♀️

Kayınvaliden kafayı yemiş. Kızının yuvasını yıkmaya çalışıyor sanırım. Densiz biri. Damadı sevmeyebilir ama bu kadar catısmak niye ? Hislerini biraz kendi içinde yasaması lazım. Senin arkandan da konuşuyorsa konuşsun. Onun senin hakkındaki düşüncelerini önemsemeyecek kadar değersiz olmalı gözünde bence.

Damattan bu kadar nefret eden birisi mecburiyette olsa kavga etmemeli.
Bunun yansıması kızına fatura olarak çıkıyor,bir evin düzenini huzurunu bozmaya hakkı yok.
Orası kendi evi değil bir başkasının evi,bunu idrak etmek zorunda.

Tavırlarınla belli etme birşeyden rahatsızsan
Sende onlar gibi dan dan söyle
Ayrıca şu pandemi sürecinde neden zırt pırt ziyaretler oluyor anlamış değilim (millet işe gidip geliyor markete pazara gidiyor illa ki)

Kayınvalideniz damadı size kötüleyerek yanlış yapıyor
Onu size kötüleyen sizi de başkasına rahatça kötüler
Ona emin olun
Ama sizi kötülemesi çok mu önemli?
Damat dinlemek istemiyorsanız ben etkileniyorum bana anlatma sen de çok rahatsızsan evinden gönder istersen deyin
Kafaninızda damadı kötülediği sözlerin dönmesi biraz fazla olmuş
Kayınvalidenizin lafı da bana tuhaf geldi
Hep böyle biriyse alışık olmanız lazım
Değilse ne demek istedin diye sorabilirdiniz
Ama zaten cümlenin sonunda heo bizdeler görüşmeme şansım yok demişsiniz
E o zaman çok da sıkıntı çıkarmamak lazım
Bu işin tek çözümü az görüşmek veya hiç görüşmemek çünkü

Görümcenizin kitap okuyup bilgi paylaşması bana yanlış gelmedi
Niye kanun gibi görüyorsunuz ki olayı?
Ben de yeni bir şey öğrenince etrafıma anlatırım demek ki sizin gibi yine başladı üf filan diyor herhalde insanlar içinden

Resmen benzerlerini yaşadım. Evlendim ilk yıl iğneden ipliğime karıştılar. Eve girip dekorasyonumu begenmediler şöyle olsa daha iyi böyle olsa daha iyi. Sen neden evdesin evde bütün gün ne yapıyorsun. Sürekli kişisel hayatıma ve zevklerime müdahale. Gorumcemin 20 yaşındaki kızı çocuğu var diye bana bilmişlik taşlamalar hayır ben tecrübeliyim ya o bakımdan sana bunları söylüyorum demeler.
Hamileydim bende evdeydim sabrettim.baska çaresini bulamadım ara sıra anneme kaçtım. Eşimle dışarda vakit geçirmeye söylediklerini umursamamaya çalıştım. Ara da bi sizde onların sinir olduğu bir şey yapın illaki artık biliyosunuzdr neye sinir olurlar.
Arkadan konuşma vs. İllaki oluyordur kesin yani çünkü onları sana anlatan senide onlara cekistiriyordur. Benimde arkamdan konusuyolardir konuşsunlar umrumda değil. Bi senede delirttiler beni sinir hastası olcak kıvama gelmiştim.
Bebegim 4 aylıkken anneme bırakıp işe başladım sırf bunlardan ve dedikoduları dan kaçmak için. Şimdi acayip huzurluyum işten eve evden işe görmüyorum bile 😁 ben böyle kaçış yolu buldum 😅
Bir senede bana yaptiklarini anlattsam ne zaman nede sabrım yeter yazmaya.
Kendini onlardan uzaklaştır kursa git hobi edin isim var de gitme yanlarına en iyisi gorusmemek

Bence boş kalmışsınız kafamı neyle doldursam diye düşünüyorsunuz.

Kayınvalideye benim yanımda dedikodu yapma de kapat çenesini.

Görümcene de bildiklerini sürekli bana anlatma istemiyorum de bu kadar basit.

sizin hakkınızda konusup konusmadığını bilemezsiniz başkası için konusun sizin için başkasıyla konusur yani bu böyle bırakın konussunlar size karsı yapılan bir şey var mı. ayrıca kv görumceniz size karsı siz bir hiçsiniz diyorsa neden sessiz kalıyorsunuz . Tepki verin sizde saygısızlık edin demiyorum ama ne bileyim aşkolsun anne ne demek bu şimdi diyin bişiycik olmaz. ayrıca bnu söylerken eşiniz ne diyor anlamadım ? koyun mesafenizi gelecekleri zaman müsait değilim şuan diyiverin yani . eşinizle de bu durumu açık açık konusun .

Size alenen bir şey demediği ya da yaptığı dedikodular çok rahatsız edici boyuta ulaşmadığı sürece takmanız çok saçma olmuş.
Kimin kayınvalidesi dedikodu yapmıyor ki, benimki de yapıyordur ama umrumda mı değil, ha bende güvendiğim çevreme onun dedikodusunu yapıyorum yani.

Damat olayında da ben olsam hı hı der geçerim banane bozulacak olan kızının yuvası sonuçta, beni ilgilendirmez.

Ya ben bu arkamdan konuşuyor mu takıntısını anlamıyorum. Konuşursa bu onun kepazeliğidir. Günahınızı alıp sizi hafifletir. Şimdi damadına sallıyo diye kızı pür i pak mı??

Kv de benim için bırakın arkamı gözüme baka baka yalan sıralıyodu eşime ve görümceme. Kendimi açıklama ihtiyacı bile hissetmiyordum. Görümce umrumda değildi, eşim de anasının ne mal olduğunu biliyordu. Komşularından laf taşıyanlar oldu, kaynanalığın şanındandır konuşsun az bile demiş dedim :KK70: kendini rezil ettiğiyle kaldı işte. Yani bi miktar üzülebilirsiniz belki ama bunu takıntı haline getirmek hiç sağlıklı değil.

Ya bu insanlarda ki karışma mudahele etme huyu nedir ya bunun psikolojik bir rahatsızlık oldugunu düşünüyorum çevremde is yerinde var buna benzer insanlar nedir bu rahatsızlığın sebebi cok merak ediyorum.
Benim annemde kaynana ben de görumceyim ama hiç böyle abuk subuk hallerimiz yok katiyen ağzımızdan canim şunu şöyle yapsan çıkmaz ne münasebet yani.

Sizinde arkanızdan dedikodunuzu yapıyorsa su sözler gelsin aklınıza.. Herkes kendi amel defterini doldurur

Eklentiler

• 1611887758659.jpg
    1611887758659.jpg
    257,8 KB · Görüntüleme: 22
Pek takılacak bir şey değil. Zaten kaç senelik evlisiniz elle tutulur bir şey olmamış boş laflar sadece. Konuşmak için konuşuyorlor

X