KV ve KP her gün bebeğimi görmek istiyor normal mi?

nessslyyy

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
149
163
Arkadaşlar selam.Sadece merakımdan oluşturuyorum bu konuyu ve tabiki içten içe beni rahatsız ettiği için.KV ve KP’im her gün aile grubundan özledik arayın özledik bebeği görelim diye darlıyor. Her ay yanlarına gitmemizi istiyorlar açık açık söylemeselerde görümcem eşime özelden mesaj atıyor bizimkiler çok özledi annem/babam sürekli videolarını izleyip ağlıyor sizden(benden) davet bekliyor.Diye drama queenlik yapıyor.Ardından biz de onlar özledi diye çıkıp il dışına falan gidiyoruz eşimin baskısıyla neymiş çok özlüyorlarmış çok üzülüyorlarmış. Bebeğimiz 4 aylıkken gittiğimizde sohbet esnasında yorgunluktan Vs Sitem ettiğimizde hemen KV’em eşime yönelik konuşarak sende çok tembelsin ne olsun istiyosun bu kadar şikayetçiysen ver bize biz büyütürüz gibi cümleler kuruyor. Ki bunu her fırsatını bulduğunda söylüyorlar. KP’im bebeğimi severken biz seni alıp götürelim bi tane süt anne de bulurum sana boldan boldan emersin şeklinde densiz söylemleri de oldu ben lohusa dönemimdeyken bu yüzden Artık her gün özledik arayın görelim yazmaları beni irite ediyor. Normal mi bu durum her KV ve KP’er her gün bu baskıyı kuruyor mu bana bir söyleyin yoksa ben mi bu olaylardan ötürü içimde büyütüyorum.

Arkadaşlar selam.Sadece merakımdan oluşturuyorum bu konuyu ve tabiki içten içe beni rahatsız ettiği için.KV ve KP’im her gün aile grubundan özledik arayın özledik bebeği görelim diye darlıyor. Her ay yanlarına gitmemizi istiyorlar açık açık söylemeselerde görümcem eşime özelden mesaj atıyor bizimkiler çok özledi annem/babam sürekli videolarını izleyip ağlıyor sizden(benden) davet bekliyor.Diye drama queenlik yapıyor.Ardından biz de onlar özledi diye çıkıp il dışına falan gidiyoruz eşimin baskısıyla neymiş çok özlüyorlarmış çok üzülüyorlarmış. Bebeğimiz 4 aylıkken gittiğimizde sohbet esnasında yorgunluktan Vs Sitem ettiğimizde hemen KV’em eşime yönelik konuşarak sende çok tembelsin ne olsun istiyosun bu kadar şikayetçiysen ver bize biz büyütürüz gibi cümleler kuruyor. Ki bunu her fırsatını bulduğunda söylüyorlar. KP’im bebeğimi severken biz seni alıp götürelim bi tane süt anne de bulurum sana boldan boldan emersin şeklinde densiz söylemleri de oldu ben lohusa dönemimdeyken bu yüzden Artık her gün özledik arayın görelim yazmaları beni irite ediyor. Normal mi bu durum her KV ve KP’er her gün bu baskıyı kuruyor mu bana bir söyleyin yoksa ben mi bu olaylardan ötürü içimde büyütüyorum.
Özlemeleri, hergün görmek istemeleri normal fakat söyledikleri sözler çok itici. Hele de kayınpederinizin bi erkek olarak kurduğu cümle çok ayıp..

Babaanne dede özler .. ilk torun mu ?.
Bak mesela benden örnek vereyim : bizim ilk torun baba tarafından . Bu yüzden kp görmek ister hep (hasta biraz ) sürekli görüntülü ararlar konuşmak isterler fln . Ben 4 ayda ilk defa gittim bu arada . Eşim çok gitmek istedi ama ben hastalık var rutinini bozmak istemiyorum dedim gitmedim . Kp hasta olmasaydı gitmezdim de açıkçası . Bi daha bayramda gideriz o da oğlum hasta olmazsa ..
söylemler karşısında azlık sesiniz çıksın tamam bağırmayın çağırmayın ama aşkolsun baba anne diye azıcık rahatsız olduğunuzu belli edin .
Eşinize de bu söylemlerden rahatsız olduğunuzu söyleyin lütfen .

Çok normal hele ilk torunsa . Yeğenim olduğun da hafta sonu görmek için 2000 km yol gidiyordum . Tabi biz kız tarafı olduğumuz için ablamın çok hoşuna gidiyordu 🤣🤣🤣
Bence kıymetini bilin akraba sevgisiyle büyüyen çocuklar çok başka oluyor . Zaten biraz büyüsün yaramazlıklara başlasın bu kadar sık gelin demezler 😁😁
Sağlıkla büyütün yavrunuzu ❤️❤️

Önceki konularından dolayı ben zaten gıcığım senin kp ve kvye.
Eminim sende de bunun doluluğu vardır zaten.
Eşin fotoğraf, video falan atsın.
Sen grubu sessize al geç.
Senin kp zaten densiz ve boşboğaz bu ne ilk vakası olur ne son.

Süt anne muhabbeti hariç normal.
Öyle bir durumda baba annesi var ya çocuğumun ne münasebet denilebilir. Bunun dışında aynı mahallede oturuyor olmamıza rağmen ilk aylar aile grubuna bir fotoğraf atardık ya eşim ya ben. Özlemleri normal hatta çok çok güzel. Ne anneanne ne babaanne sevgisi görmüş bir torunum o yüzden belirli sınırlar dahilinde sevgiyi hissettirin.

O süt anne bulurum sözünde tepki göstermeliydiniz. Böyle densiz şakalara susmayın. Her haftasonu da gitmek zorunda değilsiniz elbette, görüntülü arıyorlarsa arasınlar ama siz kendi mesafenizi ayarlayın. O tip saçma cümlelerde tepki gösterin devamını getirtmesinler terbiyesizlik yaptıkları

Sizinkilerin ilişkileri mesajları nasıl? Yani sizin anne babanız ne der? Görmek ister mi?

Biz de il dışındayız özlüyorlar tabi 2-3 günde bir araşırız bizde ya beni ya da eşimi ararlar.
Lakin annenin tek derdi sütünün yetip evladını güzel büyütebilmesi bu dönemde de sütün var mı yok mu, ya da aman şunu ye bunu iç gibi devamlı annenin işine karışılıp akıl verilmez. Zaten kafamızın içi düğün salonu gibi.
Bebeği kontrole götürünce bakıyolar kg vs. Eşinizle gidin orda herşey güzel sütün yetiyor deyince bu durumu eşinizle konuşun ve uyarması gerektiğini aksi halde sizin bu durumu stres yaptığınızı söyleyin.
Eğer eşinizde söyleyecek cesaret yoksa siz söyleyin.
Geçen gün kontrole götürdük oradaki doktor herşey çok güzel dedi. Bende siz çocuğa süt anne bakınca üzülüp duruyordum acaba sütüm mü yok bebeğime yetemiyor muyum diye düşünüp canımı sıkıyordum ama çok şükür herşey yolundaymış deyin. Umarım anlarlar.

Torun bu sevilir çok özlenir ama kayinpederin seni götürelim süt anne tutalım boldan emersin ne ya.Bu ne biçim laf.Kadının emzirmesinede karışma be amca ya.
Çok hevesliysen karın dogursun bir tanede yahu alıp göturelim sana biz bakalım falan diyor madem.🤣🤪

Eşiniz göndersin bebeğin fotoğraflarını videolarını bundan sonra siz de grubu sessize alın, mesajları görmeyin.
Başlarda ben de arada arayıp gösteriyordum da artık kesinlikle ne cevap veriyorum ne de arıyorum. Eşime bıraktığım zaman bebeği o arayıp gösteriyor. Ama artık mesajlarını görmekten sıkıldım tek meşguliyetleri torunları oldu iyice takıntılı davranıyorlar gibi hissediyorum. Yatıp kalkıp bebeği düşünüyorlar görümcem foto atıyor bebeğimin şapkası kalmış şapkayı yanına koymuş ona bakarken foto atıyor. Garipsi hareketler

X