Labiaplasty(Labioplasti) Hikayem. Revizyon Yaptırmak İstiyorum.

Arkadaşlar ciddi bir sorun yoksa bu operasyonu olmayın. Anlatıldığı gibi kolay bir iyileşme süreci değil. Başlığı açan arkadaş gibi bende de aşırı doku alınmış ve şu an hiç labia dokusu yok. Kontrolde dr ısrarla "yoo var görüyorum" dedi, yok işte sıfır labia :KK43: Klitorise dokunmamış orası da örnek görseldeki gibi kocaman görünüyor. Hayatımın en kötü kararıydı çok pişmanım...

ben 9günüödeyım hala rahat hareket edemiyorum görüntüsü ise su an hic hoş degil baya şişik :/ cogu yazmış her gün bakıp seviniyorum fln ama doktor dedi 2ay -6ay da anca sonucu görebilirmişiz .. sizede sıgara yasaklandı mı ? :/

ben 9günüödeyım hala rahat hareket edemiyorum görüntüsü ise su an hic hoş degil baya şişik :/ cogu yazmış her gün bakıp seviniyorum fln ama doktor dedi 2ay -6ay da anca sonucu görebilirmişiz .. sizede sıgara yasaklandı mı ? :/
selam ben içiyorum günde 3 4 ya dayanamadım. siz ne durumdasınız

Arkadaşlar ciddi bir sorun yoksa bu operasyonu olmayın. Anlatıldığı gibi kolay bir iyileşme süreci değil. Başlığı açan arkadaş gibi bende de aşırı doku alınmış ve şu an hiç labia dokusu yok. Kontrolde dr ısrarla "yoo var görüyorum" dedi, yok işte sıfır labia :KK43: Klitorise dokunmamış orası da örnek görseldeki gibi kocaman görünüyor. Hayatımın en kötü kararıydı çok pişmanım...
revizyon yaptırdım yazıma ekleme yaptım okuyabilirsiniz siz ne durumdasınız acaba

10 Kasım'da ikinci bir operasyon daha oldum aynı Dr ufak bi düzeltme yaparım dedi. Şu an son şeklinden mutlu değilim, hiç labia dokusu yok klitorisin yanındaki dikişler tutmamış araları açık tırtıklı görüntü var bi tarafta :KK43: asimetri de var. İkinci operasyon için de ip parası diye 500 tl daha aldı üstelik. Aynı acıları tekrar yaşadım. En büyük pişmanlığım. Düşünmemeye çalışıyorum ama benim açımdan çok yıpratıcı oldu. Bir revizyonu daha göze alamıyorum.

Merhaba, 25 yaşındayım. Lütfen hikayemi okuyun ve benim gibi pişman olmayın.

Yaklaşık 4 ay önce labiaplasty(labioplasti) ameliyatı oldum. Sonuçtan memnun değilim ne yazık ki. Labia minoramın bir tarafı uzundu ve buruş buruştu. Sadece o kısmı düzelttirmek istiyordum ancak doktorum iki tarafı da eşitlemek için iki tarafa da operasyon gerektiğini söyledi. Tamam dedim.
Genel anestezi ile ameliyat geçirdim, yani baygındım. Ameliyattan sonra sedyeden yatağa geçerken dikişlerimden biri patladı. Ve beni local anesteziyle yeniden operasyona aldılar. Ancak çok stresliydim ve dayanamıyordum yatağın kenarını tut dedi doktorum sanki 1930'larda falanız çığlık atıyorum bir yandan dikiş dikiliyor, yine de olmadı oldurulamadı bir şekilde bunların üzerine yeniden uyutulup ameliyata alındım.
Ameliyat sonrası ise hiç internette çoğu kişinin yazdığı gibi kolay geçmedi benim için. 3-4 güne işe dönmeyi bırakın, en az bir hafta düzgün yürüyemedim, dik oturamadım. 2 hafta yataktan pek çıkmadım. Psikolojim bozuldu, kendime nasıl böyle bir şey yaparım diye moralim çöktü. Hala hematomlarımdan biri duruyor boncuk gibi.
Sonuçtan memnun kalıp kalmadığıma karar vermem bile çok uzun sürdü. Kararımı verdim memnun değilim.
Üstüne iki kez anestezi verdikleri için bana iki ameliyat olmuş gibi ücret ödemek zorunda kaldım.
Labia minoram fazla kesildi. Klitorisimin iç dudağa bağlandığı kısım havada duruyor. Yani bağlanmıyor doğal bir şekilde, klitoristen aşağı devam eden kısmın tek tarafı havada duruyor. Ekteki internetten bulduğum fotoğraflarda benimkine benzer görseller var anlatamadıysam. 2 ve 3üncü fotoğraflar bulduğum bir revizyon. Ameliyatım her anlamda b*k gibi geçti, travmatikti, bir ameliyat resmen 3'e bölündü, aklımda bir sahne var ayaktayım soydular beni bi de niyeyse bacaklarımdan kanlar akıyordu pembe çoraplarım vardı üstüne damlıyordu bunu hatırlıyorum korku filmi gibi yani. İyileşmem çok uzun sürdü, bırakın bir ay sonra sex yapmayı kendime dokunurken bile irkiliyordum (mastürbasyondan bahsetmiyorum, sadece dokununca bile rahatsız oluyordum). Ocak ayındaki ameliyattan sonraki ilk cinsel birlikteliğim temmuz ayında oldu öyle diyim.

Revizyon ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak aynı acıları tekrar çekmek gerçekten hiç çekici gelmiyor. Revizyon yaptırmış ve memnun olanlar varsa aranızda doktor tavsiyesi bekliyorum.

Bu ameliyatı yaptırmak istiyorsanız lütfen doktorunuza çizerek anlatın tam olarak ne istediğinizi çünkü belli ki konuşarak anlatamamışım ben. Doktorunuz eğer ameliyatın çok kolay olduğunu söylüyorsa lütfen ona sorun kim için kolay? Sizin için mi yoksa benim için mi kolay diye. Labioplasti ameliyatı her ne kadar bir kadının özgüvenini ve konforunu yerine getirebilecek bir değişim yaratabilse de, sonuçlar her zaman beklediğiniz gibi olmuyor ne yazık ki. Revizyon ameliyatımı olduktan sonra yazıma eklemeler yapacağım. Kendinizi sevin. Organınızı sevin. Gerçekten çok büyük problemler yaşamıyorsanız bu ameliyattan çekinin. Gerçekten doğal yapısı gibi olmuyor yani.

---EKLEME---

Revizyonumu 9 Şubat'ta Özgür Kartal'a yaptırdım.

Memorial Hastanesi'nde ameliyat oldum, Dr. Özgür Kartal'la önceki ameliyatımdan sonra ilk görüşmeye gittiğimde çok ilgiliydi, herhangi bir muayene ücreti alınmadı, her sorumu yanıtladı daha önce yaptığı revizyon fotoğraflarını gösterdi. Yaklaşık bir ay önce sanırım 2. kez görüşmeye gittim ve revizyon yaptırmaya karar verdim. Ameliyat hakkında hiçbir şey hatırlamıyorum, aynı olması gerektiği gibi bayıldım ayıldım ve bitmişti yani. Geçen seferki gibi bir oturamama hali yoktu, ilk gün bağdaş kurabildim resmen. Şimdi biraz kaşıntım var dikişlerden ötürü ama başka bir problemim yok. Geçen seferki ameliyatımla kıyasladığımda dikişlerim resmen görünmüyor bile bu sefer. İncecik nakış gibi resmen. Diğer doktor beni yorgan iğnesiyle falan dikti heralde.
Eski doktorun bozduğunu bu kadar düzeltebilirdi herhangi biri yani. Çok teşekkür ederim. Bakalım iyice şekli oturunca nasıl olacak bekliyoruz. Geçen sene Ocak ayında ameliyat olmuştum yani 1 sene geçti üstünden diğer ameliyatımın revizyon yaptırmadan önce ve bu bir senedir çekmediğim kalmadı gerçekten psikolojik olarak :KK70: Şuan çok rahatlamış hissediyorum bu yüzden. Yani hiç yoktan iyidir klitorisim artık labiama bağlanıyor.

Hiç bulaşmayın bu işe hakkaten 20 cm falan değilse iç dudaklarınız. Keşke diyorum keşke ilk doktor karşıma hiç çıkmasaydı ve ben ilk ameliyatımı da Özgür beye olsaydım. O zaman çok çok daha estetik görünebilirdi bana bence. Birinin bozduğunu düzeltmek de kolay değil sonuçta.. Neyse olay böyle kızlar çok bi şey kestirmek istiyorsanız saç falan kestirin valla benden demesi. :KK70:
Senin ne yaşadığını bende iyi bilirim geçen sene bende aynı hayal kırıklığını yaşadım ve yeni revizyon oldum.İslem yanlışsa zor oluyor inşallah goruntum böyle sürer.Suan bile eski halinden kat kat iyi.

Senin ne yaşadığını bende iyi bilirim geçen sene bende aynı hayal kırıklığını yaşadım ve yeni revizyon oldum.İslem yanlışsa zor oluyor inşallah goruntum böyle sürer.Suan bile eski halinden kat kat iyi.
Sizin revizyonunuz nasil gecti benim bi ay oldu dikis sertliklerim duruyo hala ne yazik ki

Siz kime oldunuZ

X